forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Pitanje za matematicare
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 01/08/2014 : 13:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Nocni tehnicari. Jako. Fakat jako.


@Zagor i Ogi - znam za svijetlost i zvijezde, naravno To je fakat zanimljivo

Inace jedan od nacina da se putuje brže od svijetlosti je da se savija prostor. Time mi zapravo ne putujemo brže od svijetlosti nego "skratimo" prostorne udaljenosti. Kako? Koji je najbrži put od tocke A do tocke B? Pravac, naravno. Ali ako savinemo papir na kojem se taj pravac nalazi tako da nam je s jedne strane papira tocka A a s druge tocka B, tada ako probušimo rupu u papiru putovali smo do tocke B a da se prakticki nismo ni pomakli.
E, sad samo trebamo "savinuti papir"





To si ti gledao Event Horizon?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/08/2014 : 23:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Jesam ali to znam još od prije
To je zanimljiva teorija, trebao bih se malo podsjetiti i za WARP pogon - tamo se nešto radi o potprostoru...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/08/2014 : 23:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

quote:
Originally posted by mladjo

Nocni tehnicari. Jako. Fakat jako.


@Zagor i Ogi - znam za svijetlost i zvijezde, naravno To je fakat zanimljivo

Inace jedan od nacina da se putuje brže od svijetlosti je da se savija prostor. Time mi zapravo ne putujemo brže od svijetlosti nego "skratimo" prostorne udaljenosti. Kako? Koji je najbrži put od tocke A do tocke B? Pravac, naravno. Ali ako savinemo papir na kojem se taj pravac nalazi tako da nam je s jedne strane papira tocka A a s druge tocka B, tada ako probušimo rupu u papiru putovali smo do tocke B a da se prakticki nismo ni pomakli.
E, sad samo trebamo "savinuti papir"




Crvotocina.



Nije to isto. Postoji prolaz kroz savijanje prostora, prolaz kroz crvotocinu i prolaz kroz crnu rupu-

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/08/2014 : 23:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Evo, Event Horizon 2...
http://www.iflscience.com/technology/nasa-scientists-claim-impossible-space-travel-engine-could-actually-work
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/08/2014 : 23:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Evo, Event Horizon 2...
http://www.iflscience.com/technology/nasa-scientists-claim-impossible-space-travel-engine-could-actually-work



http://www.jutarnji.hr/nasa-proizvela-motor-koji-ne-trosi-gorivo--krsi-sve-zakone-fizike--ne-razumijemo-kako-radi--ali-radi--/1210531/


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/08/2014 : 17:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
http://www.seti.org/drakeequation
http://bs.wikipedia.org/wiki/Drakeova_jedna%C4%8Dina


"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/08/2014 : 13:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Jesam ali to znam još od prije
To je zanimljiva teorija, trebao bih se malo podsjetiti i za WARP pogon - tamo se nešto radi o potprostoru...



odlican film.
Ja sam tamo prvi put cuo za tu teoriju i stvarno je zanimljiva.
Doduše, ne znam je li uopce moguce zamisliti, a kamoli konstruirati stroj koji bi mogao zakriviti prostor/vrijeme kontinuum..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/08/2014 : 14:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

quote:
Originally posted by mladjo

Nocni tehnicari. Jako. Fakat jako.


@Zagor i Ogi - znam za svijetlost i zvijezde, naravno To je fakat zanimljivo

Inace jedan od nacina da se putuje brže od svijetlosti je da se savija prostor. Time mi zapravo ne putujemo brže od svijetlosti nego "skratimo" prostorne udaljenosti. Kako? Koji je najbrži put od tocke A do tocke B? Pravac, naravno. Ali ako savinemo papir na kojem se taj pravac nalazi tako da nam je s jedne strane papira tocka A a s druge tocka B, tada ako probušimo rupu u papiru putovali smo do tocke B a da se prakticki nismo ni pomakli.
E, sad samo trebamo "savinuti papir"




Crvotocina.



Nije to isto. Postoji prolaz kroz savijanje prostora, prolaz kroz crvotocinu i prolaz kroz crnu rupu-


jel neko vec prolazio kroz te prolaze

Have mercy
Go to Top of Page

Zagor i Ogi
Average Member



Serbia
851 Posts

Member since 16/09/2013

Posted - 04/08/2014 : 16:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Ogi a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

quote:
Originally posted by mladjo

Nocni tehnicari. Jako. Fakat jako.


@Zagor i Ogi - znam za svijetlost i zvijezde, naravno To je fakat zanimljivo

Inace jedan od nacina da se putuje brže od svijetlosti je da se savija prostor. Time mi zapravo ne putujemo brže od svijetlosti nego "skratimo" prostorne udaljenosti. Kako? Koji je najbrži put od tocke A do tocke B? Pravac, naravno. Ali ako savinemo papir na kojem se taj pravac nalazi tako da nam je s jedne strane papira tocka A a s druge tocka B, tada ako probušimo rupu u papiru putovali smo do tocke B a da se prakticki nismo ni pomakli.
E, sad samo trebamo "savinuti papir"




Crvotocina.



Nije to isto. Postoji prolaz kroz savijanje prostora, prolaz kroz crvotocinu i prolaz kroz crnu rupu-


E onda ne znam

The only good thing in life isZAGOR
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/08/2014 : 00:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Za pitanje o brzini svjetlosti i putovanju kroz vrijeme pogledaj onu epizodu genijalnog Saganovog Cosmosa u kojoj se klinac odvoji od vršnjaka i krene na vožnju biciklom brzinom svjetlosti. On napravi krug i ostari samo tih par minuta, ali one vršnjake zatekne u dubokoj starosti.

Sagan je to nevjerojatno dobro i jednostavno objasnio, svakom razumljivo.

Što se drugog tice, svjetlost putuje tolikom brzinom da je to njeno kašnjenje od odbijanja od predmeta do stizanja do našeg oka toliko malo, infinitezimalno, da je zapravo zanemarivo iako objektivno postoji.

To je opet ono od ranije, zanemariv red velicine ali ipak prisutan.





Znam, gledao sam to još davno, izvrsna stvar!

P.S. Tek sam se sad sjetio da ti nisam odgovorio

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/08/2014 : 00:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Za pitanje o brzini svjetlosti i putovanju kroz vrijeme pogledaj onu epizodu genijalnog Saganovog Cosmosa u kojoj se klinac odvoji od vršnjaka i krene na vožnju biciklom brzinom svjetlosti. On napravi krug i ostari samo tih par minuta, ali one vršnjake zatekne u dubokoj starosti.

Sagan je to nevjerojatno dobro i jednostavno objasnio, svakom razumljivo.

Što se drugog tice, svjetlost putuje tolikom brzinom da je to njeno kašnjenje od odbijanja od predmeta do stizanja do našeg oka toliko malo, infinitezimalno, da je zapravo zanemarivo iako objektivno postoji.

To je opet ono od ranije, zanemariv red velicine ali ipak prisutan.





Znam, gledao sam to još davno, izvrsna stvar!

P.S. Tek sam se sad sjetio da ti nisam odgovorio




Sve OK, a i našao sam onaj insert!
Što ti je nepouzdanost sjecanja, klinac se ne vozi na biciklu nego na Vespi, a poslije vožnje doceka ga samo sad ostarjeli mladi brat, jer su ostali umrli ili se odselili.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 06/08/2014 00:43:31
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/08/2014 : 00:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Sagan još malo o brzini svjetlosti, ovaj put na biciklu:





A tu je i BBC-jev dokumentarac "U crnoj rupi":





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/08/2014 : 16:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Svemir je beskonacan.
Analogno tome, broj planeta je beskonacan.
Broj planeta na kojima postoji inteligentni život je manji od ukupnog broja planeta.Cak ako je zemlja jedini planet u svemiru na kojem postoji inteligentni život (što smatram gotovo nemogucim) opet je dakle taj broj planeta sa inteligentnim životom manji od ukupnog broja planeta.
Pitanje je - koliki je broj planeta sa inteligentnim životom?
dakle taj broj je evidentno manji od ukupnog broja planeta ali opet je on i dalje beskonacan.
dakle on je, šta, manje beskonacan?

Ili još jedan primjer: brojevi su beskonacni.
Parnih brojeva je manje od neparnih.
Koliko je parnih brojeva?
Dakle, isto ih ima beskonacno ali opet ih ima manje od ukupnog broja.
Dakle, koliko je parnih brojeva?
Manje beskoonacno?

P.S. Htio bih napomenuti da sam ja magistar pravnih znanosti i da nemam blage veze o matematici, tak da probajte objasniti kao da objašnjavate djetetu od 5 godina :D



mladjo, svašta se ovdje drobi, ali ako baš hoceš pojednostavljeno i kratko, odgovor leži u onome što je supermark naznacio ali nije objasnio:
postoji prebrojiva i neprebrojiva beskonacnost.
npr. prirodnih brojeva (usput, parnih ima posve jednako kao i neparnih) ima beskonacno mnogo, ali su prebrojivi, kao i cijeli i racionalni, a k tomu su jos i diskretni (izmedu 4 i 5 u skupu prirodnih brojeva nema apsolutno nicega). shvati to kao beskonacnost o kojoj, iako je ne mozes staviti na papir, znas apsolutno sve, znas svaki broj iza bilo kojega koliko god velikog broja.
s druge strane, realni brojevi (dakle oni koji ukljucuju i iracionalne) su beskonacni ali i neprebrojivi. shvati to kao nesagledivu beskonacnost u kojoj ti jedan podatak ne govori ama bas nista o "sljedecem", jer "sljedeci" u tom smislu ni ne postoji, kao ni "prethodni". smatraj to beskonacnoscu paralelnih multiverzuma iz NN-a

ps jezicno, drago mi je da ste upozoreni (charlie) da ne moze necega biti DUPLO (DVOSTRUKO) MANJE, to je besmislica. UPOLA manje.
jer sama rijec duplo znaci "dvaput više".

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/08/2014 : 18:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Fakat zanimljivo, thnx

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/08/2014 : 23:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/08/2014 : 21:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message


e da mi je jedna ovakva, mijenjao bih je za ženu (i pride dodao glancer ZS 13).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000