forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Placanje western unionom na ebay-u
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 24/08/2014 : 18:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message
Pozdrav svima!

Imam priliku nešto kupiti na ebay-u, ali raspitujuci se kod prodavaca, saznao sam da želi uplatu preko western uniona ili direktno na racun, a ne paypalom.
Recimo da se i odlucim platiti western unionom, koje metode osiguranja postoje prilikom tog placanja?
Ima li tko iskustva s takvom metodom placanja?

Do sad sam se koristio samo paypalom, prilikom kupovanja na ebay-u i zadovoljan sam metodama zaštite protiv varalica, pa mi je teško odluciti se na placanje drugim nacinom.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 24/08/2014 : 19:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
Ma to (WU) ti je skoro najsigurnije, jer ide preko banke.

Ideš na banku i samo kažeš, da bi htio platiti putem WU. Daš osobnu ili pašoš na pogled, trebaš jos SVE podatke (ime, prezime, naslov) od prodavaca i uplatiš svotu. Dobiješ kontrolni broj koji javiš prodavacu, on zatim ide na svoju banku i pokupi tu svotu (novce). I to je to.

Ali pazi, jer je dosta skupa uplata! ZA više informacija, koliko skupa, kontaktiraj banku, gdje ceš uplatiti.
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 24/08/2014 : 19:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
WU u HR ide preko poste.
Siguran je u smislu da novci brzo i sigurno stizu, ali koliko znam nema nikakva zastita da ce ti netko stvarno i poslati robu.
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 24/08/2014 : 20:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message
quote:
Originally posted by surfer

WU u HR ide preko poste.
Siguran je u smislu da novci brzo i sigurno stizu, ali koliko znam nema nikakva zastita da ce ti netko stvarno i poslati robu.


Hvala vam obojici na odgovorima.
Eh da, nisam ni sumnjao da WU nece isporuciti novac na pravu destinaciju.
Moje pitanje je bilo više vezano uz zaštitni mehanizam za kupca.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 24/08/2014 : 23:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message
Samo paypal, i nikako drugacije...

Carpe diem
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 25/08/2014 : 08:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Samo paypal, i nikako drugacije...



Da, hvala.
U meduvremenu sam pronašao i ovaj link sa ebay-a, koji eksplicitno kaže kako se treba izbjegavati placanje direktno na racun WU-om. Preporucuju siguran nacin placanja, tipa paypal ili kreditna kartica.
Evo, pa ako nekom zatreba:
http://pages.ebay.com/help/buy/protecting-against-scams.html

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 26/08/2014 : 08:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message
A cuj, Paypal je u vlasnistvu Ebaya tako da je jasno da oni taj nacin placanja preferiraju.
Unutar EURO zone su sve cesci prodavaci kojima vise odgovara uplata na racun jer je jeftinija odnosno ponekad i besplatna - ovisi o banci - i brza, ne ceka se tako dugo na isplatu kao kod Paypala.
Naravo da je ta zastita kupca prednost, ali kod iskusnih prodavaca sa dosta komentara je i uplata na racun OK.
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 26/08/2014 : 08:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message
quote:
Originally posted by surfer

A cuj, Paypal je u vlasnistvu Ebaya tako da je jasno da oni taj nacin placanja preferiraju.
Unutar EURO zone su sve cesci prodavaci kojima vise odgovara uplata na racun jer je jeftinija odnosno ponekad i besplatna - ovisi o banci - i brza, ne ceka se tako dugo na isplatu kao kod Paypala.
Naravo da je ta zastita kupca prednost, ali kod iskusnih prodavaca sa dosta komentara je i uplata na racun OK.




Nisam znao da je paypal u vlasništvu ebaya. To objašnjava onda preporuke s linka.

Inace prodavac se prema ebay profilu nalazi u Njemackoj, a roba se nalazi u Londonu, pa mi je i to malo sumnjivo (unatoc 99.5% pozitivnom feedbacku).

Pošto kod uplate na racun (WU ili kako drugacije) ipak nemam osiguranje kojim bi mi se vratio novac ako roba nije isporucena, odlucio sam odustati od kupovine. Ipak je veci novac u igri.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12201 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/08/2014 : 10:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
nisam siguran, da li je paypal u vlasništvu Ebay-a. Ja sam imao paypal (sada ga više nemam) i koliko se sjecam, tada je paypal bio iz LUXEMBURGA (ali moguce da su ga kasnije prodali Ebayu).
Ja sam odustao od kupovine van EU jer mi onda uvijek robu drže, pregledavaju na Carini u Sloveniji, kompliciraju, šalju poštu, mailove, a i racune za carinu gdje onda ubrajaju i poštarninu,...pa me uvijek sve to dode preskupo na kraju.
A onda su tu i provizije kod Ebaya, paypala, troškovi poštanskih usluga itd,...ide previše živaca.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2014 : 10:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ja sam od paypala odustao prije par godina jer su mi uzeli debelu proviziju za neku skupu robu koju sam narucio iz Amerike.
Sada se više ni ne sjecam lozinke za prijavu na racun koliko ga dugo nisam koristio a neznam da li ga oni sami ugase nakon odredenog vremena ili ja to moram napraviti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 26/08/2014 : 10:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
Pa, ja koristim SKRILL (Moneybookers)vec X godina i sve OK.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/08/2014 : 16:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ja koristim paypal stalno i uvijek sve ok.
Ranije sam placao direktno sa VISA dolarske i tu je takoder sve bilo ok. (no to je bio Amazon).
Za ebay je paypal zakon.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 27/08/2014 : 20:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message
Najbolji nacin placanja je preko PayPal, to je svugdje u svijetu priznato. Ja san od 1998 placao pomocu cekova (devizna štednja), i to je bilo mrcvarenje, naravno sve je bilo u redu ali dosadno gubljenje vrimena (stajanje u redu u banci i to ne na posebnim šalterima nego sa socijalom, gdje je zamisli uvik bilo 20-30 penzionera i ostalih ispred mene, a radu samo dva šaltera). Onda san, prije nekoliko godina saznao za PayPal (dok san iživciran razgovarao sa jednim mladim službenikom u banci), nabavio sam to i više neman nikakvih problema. Iman dvi kartice (GBP/USD) i apsolutno miran san. Placao san sa tim karticama i bez PayPal usluge i bilo je sve sjajno ali nisan se osjeca ugodno. Zato kupujen iskljucivo gdje je PayPal, a što se tice velike cjene poreza/poštarine što je jedan citatelj spomenuo, pa uvik se placa porez na skupe proizvode. To neka ne pripisuje ovom nacinu placanja.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/08/2014 : 20:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Da ne otvaram novu temu pa cu vamo pitat: jel ove prepaid kartice isto priznaju kao i kreditne?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2014 : 20:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ja imam Visinu prepaid karticu u HPB i bez problema mogu kupovati u bilo kojoj web trgovini jer se ona racuna isto kao i kreditna, vjerujem da je i kod ostalih banaka isti slucaj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/08/2014 : 20:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ja isto imam HPB-ovu, ali nisam bio siguran pa bolje pitat. Hvala

Trljam ruke.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2014 : 20:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Još jedna dobra stvar kod tih prepaid kartica je to što se ne može ici u minus, koliko imaš toliko možeš potrošiti a ionako na njoj ne držim ništa ako ne mislim kupovati pa imam neku dodatnu sigurnost.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000