forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Besna kobila - Erik Krik / H. F. Lavkraft
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Besna kobila
Starting Member



24 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 07/09/2014 : 13:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Besna kobila's Homepage  Send Besna kobila a Private Message  Reply with Quote



Pet priča H. F. Lavkrafta koje je izuzetno uspešno pretočio u strip holandski autor Erik Krik, stilski se približivši američkom stripu strave i užasa iz pedesetih godina prošlog veka. Knjiga koja je za kratko vreme postigla zapažen uspeh u Holandiji, Francuskoj, Nemačkoj, Švedskoj, Španiji i Italiji, imaće i svoje sedmo, srpsko izdanje a za koje verujemo da će biti zanimljivo i ljubiteljima stripa u regionu.

Izlazi iz štampe 25. septembra, za Međunarodni salon stripa u Beogradu. Već uobičajene pretplate neće biti, ali kome više odgovara da strip dobije na kućnu adresu može da uplati 1000 dinara na naš račun 330-4010733-61 (troškovi poštarine uračunati, što važi samo za Srbiju) i da nam na naš mejl info@besnakobila.co.rs potvrdi adresu na koju ćemo poslati strip.

Erik Krik (Amsterdam, 1966) poznat je u Holandiji (a i šire) pre svega po stripu bez teksta o avanturama antiheroja Gutsmana i Tigre, njegove devojke u kostimu tigra, te brojnim ilustracijama za domaće i inostrane časopise. Godine 2008. dobio je jednu od najznačajnijih nagrada koja se dodeljuje strip autorima u Holandiji - Stripschapsprijs za celokupno delo. Međunarodni uspeh postigao je knjigom S one strane i druge priče.

Erik Krik / H. F. Lavkraft
S ONE STRANE I DRUGE PRIČE
prevela s holandskog Bojana Budimir
Broj strana: 114
Štampa: crno-bela
Format: B5
Povez: tvrdi
Planirani izlazak iz štampe: 25. septembar 2014.

Ogledni odlomak možete pogledati ovde: http://www.scribd.com/doc/238907412/S-ONE-STRANE-Erik-Krik-H-F-Lavkraft ili direktno sa našeg sajta: http://www.besnakobila.co.rs/img/Odlomak%20Krik%20Lavkraft%20.pdf

Edited by - Besna kobila on 07/09/2014 13:57:51

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/09/2014 : 14:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Stvarno podsjeća na stil Charlesa Burnsa. Izgleda zanimljivo i vrlo vjerojatno kupujem.

Btw preview direktno sa sajta prikazuje samo tekstualni dio. Bez crteža.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Besna kobila
Starting Member



24 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 07/09/2014 : 14:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Besna kobila's Homepage  Send Besna kobila a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Btw preview direktno sa sajta prikazuje samo tekstualni dio. Bez crteža.



Verovatno ti pdf fajl otvara plugin iz browser-a. Trebalo bi da se prikazuje normalno uz jedno save as ili download.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 07/09/2014 : 14:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
meni otvara plugin, ali sve se normalno vidi
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/09/2014 : 20:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
svaka čast
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 10/09/2014 : 20:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Ovo je vrh!

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 21/09/2014 : 22:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Ajd pojašnjenje kako se TAČNO popunjava nalog za uplatu, tek da kinta ne završi negdi bzvz!

Hbg, nisam upućen u bankovno-poštansko-računsko-finansijske transakcije.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 21/09/2014 : 23:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
Super! :) Volio bih nabavit i pročitat...
Go to Top of Page

Besna kobila
Starting Member



24 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 23/09/2014 : 18:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Besna kobila's Homepage  Send Besna kobila a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

Ajd pojašnjenje kako se TAČNO popunjava nalog za uplatu, tek da kinta ne završi negdi bzvz!



Dakle, na nalogu za uplatu, tamo gde piše uplatilac ide tvoje ime, prezime i adresa, tamo gde piše svrha uplate napiši - knjiga S one strane a tamo gde piše primalac - IP Besna kobila. Pod iznos 1000 dinara, a pod račun primaoca: 330-4010733-61

I molim te, na naš mejl, info@besnakobila.co.rs pošalji tvoju tačnu adresu jer se dešava da službenici u banci ili pošti pogreše dok upisuju podatke.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 30/11/2014 : 18:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Prvo moram da se osvrnem na samo izdanje koje je tehnički savršeno urađeno. Dopada mi se papir, lepo je sve uvezeno, nema šanse da se raspadne ni nakon 1000 čitanja, a otisak je odličan. I sam format odgovara jer je lak za čitanje u krevetu.

Crtež je fantastičan, prepun detalja; volim kada je crno-beli crtež "obojen" u različite nijanse sive. Ma praznik za oči...

Što je priča duža, to mi se više dopada. Najslabija mi je priča Dagon, nešto mi tu nedostaje, taman sam očekivao da će se nešto više dogoditi, kad ono kraj. Ali služi kao dobar uvod u Senku nad Insmutom, koja mi je najbolja priča. Takođe, i Boja izvan ovog svemira mi je među najboljim. Zapravo, svaka priča je dobra na svoj način, i prava je šteta što ih nema više.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 30/11/2014 : 20:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Zlix odakle uzimaš Copy? Sa Dw-a ili odavde! :p

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 30/11/2014 : 20:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Napišem, pa paste na nekoliko foruma. :D

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 01/12/2014 : 00:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Prvo moram da se osvrnem na samo izdanje koje je tehnički savršeno urađeno. Dopada mi se papir, lepo je sve uvezeno, nema šanse da se raspadne ni nakon 1000 čitanja, a otisak je odličan. I sam format odgovara jer je lak za čitanje u krevetu.

Crtež je fantastičan, prepun detalja; volim kada je crno-beli crtež "obojen" u različite nijanse sive. Ma praznik za oči...

Što je priča duža, to mi se više dopada. Najslabija mi je priča Dagon, nešto mi tu nedostaje, taman sam očekivao da će se nešto više dogoditi, kad ono kraj. Ali služi kao dobar uvod u Senku nad Insmutom, koja mi je najbolja priča. Takođe, i Boja izvan ovog svemira mi je među najboljim. Zapravo, svaka priča je dobra na svoj način, i prava je šteta što ih nema više.



Dagon je jedna od prvih horor priča koje je Lovecraft napisao (1917) i vidno je slabija od njegovih kasnijih odličnih priča. Baš je i meni nekako nedorečena s razočaravajućim krajem. U to vrijeme je valjda tek pekao književni zanat. Uglavnom, ako je takav strip, onda je dobra adaptacija :) S druge strane, Boja iz svemira je Lovecraftov klasik, prava pravcata gotička hororčina!

Kao veliki Lovecraftov fan, jedva čekam pročitat ove stripovske adaptacije.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 01/12/2014 : 17:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Uživaćeš sigurno. Pogotovo u crtežu i jezama koje prenosi.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 03/12/2014 : 17:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Uživaćeš sigurno. Pogotovo u crtežu i jezama koje prenosi.



Crtež (prema dostupnoj priči S one strane iz previewa) djeluje odlično.
Stil me je malo podsjetio na ilustracije i stripove Igora Hofbauer-a
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000