forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 the DOORS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2014 : 20:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Na danasnji dan, 8. decembra 1943. je rodjen James Daglas Morrison!
Da je ziv danas bi napunio 71 godinu!











Words dissemble
Words be quick
Words resemble walking sticks
Plant them they will grow
Watch them waver so
I'll always be a word man
Better then a bird man
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/12/2014 : 20:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jim Morrison i Kurt Cobain, najvece face u istoriji muzickog svijeta.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/12/2014 : 21:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Tako nekako

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/12/2014 : 00:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pocetkom 1967. Doorsi su i dalje bili malo poznat bend.
Do tada su culi za njih samo ljudi koji su redovno svracali u klubove Whisky a Go Go i London Fog.
U januaru te iste godine su izdali svoj prvi debitantski album ,,The Doors".
Light my fire je postao hit tek u junu 1967. kada je izbacen srednji deo pesme i kada je skracena sa 7 minuta na 2 i po. To je bila pesma koja ih je probila i proslavila.


E pa bas u medjuprostoru od odlicnog benda manje poznatog sirokoj masi i planetarnog uspeha, Doorsi su u martu 1967. godine nastupali u malom ali krcatom klubu Matrix u San Francisku u kom su redovno nastupali Grateful Dead, Jefferson Airplane, Quicksilver Messenger Service, Moby Grape. Tada su Doorsi bili mladi, puni snage, entuzijazma i radosti i gladni! Gladni slave i priznanja.

Ovo je sigurno jedan od najboljih uzivo snimljenih koncerata ikada! Svaki minut je zlata vredan!




Evo i spisak pesama koje su izveli:
Break on Through (To The Other Side)
Soul Kitchen
Money (Janie Bradford & Berry Gordy jr)
The Crystal Ship
Twentieth Century Fox
I'm A King Bee (James Moore)
Alabama Song (Whisky Bar) (Weill, Brecht)
Summer's Almost Gone
Light My Fire
Get Out Of My Life Woman (Allen Toussaint)
Back Door Man (Dixon)
Who Do You Love (Ellas McDaniel)
The End
Unhappy Girl
Moonlight Drive
Woman Is A Devil/Rock Me (Muddy Waters)
People Are Strange
Close To You (Willie Dixon)
My Eyes Have Seen You
Crawling King Snake (Tony Hollins, Bernard Besman, John Lee Hooker)
I Can't See Your Face In My Mind
Summertime (George & Ira Gershwin)
When the Music's Over
Gloria (Van Morrison)
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/01/2015 : 17:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


On July 5, 1968, The Doors play the Hollywood Bowl in their hometown of Los Angeles, California.

According to multiple sources, Jim had taken LSD right before the performance. Although it could have had disastrous results, it doesn’t seem to have negatively impacted Jim’s performance at all. In fact, he seems to be totally focused on his singing and on the lyrics. Musically, the show is a home run, with Ray, Robby and John playing flawlessly. With Jim focused on his lyrics we see him at his poetic best, adding in lyrical improvisations throughout the performance, ending with multiple poems and stories in the fifteen minute version of “The End”.

This concert was recorded in it’s entirety with four different cameras (including a fifth slo-mo camera) and is the only live performance professionally recorded in color. On top of that, the sound was also captured from the soundboard on 8 track audio by Doors engineer Bruce Botnick. This was all done as a part of the overall “Feast of Friends” project. “The End” from this performance was featured in “Feast of Friends” in 1968. The rest of the performance went unseen for almost 20 years until finally released on video.



Audio difficulties in Jim’s microphone could have ruined the entire recorded performance, but luckily the issues lasted only the first few songs. As a result, Hello I Love You, Texas Radio and the Big Beat, and parts of Spanish Caravan were heard by the audience at the Hollywood Bowl, but the vocals cut in and out on the recording.



Evo Texas Radio i Hello i Love You iz popravljene verzije

The Doors performance at the Hollywood Bowl was first released on video in 1987. Due to the issues with Jim’s audio, the first few songs were not included. They also edited the remaining audio, replacing some vocals and music with snippets from other absolutely live shows. It wasn’t until 2012′s “Live At The Bowl” that the entire performance was made available to fans, this time in High Definition and with all of the original audio. This was made possible by a total restoration of original audio using the latest digital technology. Where the audio could not be fixed, Bruce Botnick added vocals from unreleased studio outtakes. That allowed for the inclusion of the songs “Hello I Love You”, “The WASP” and the the intro to “Spanish Caravan” for the first time. There is also another big difference between the 1987 release and the 2012 release, and that is the camera angles used. The entire concert had been filmed using multiple cameras, and for the 2012 release, they created an entirely different edit.

“Live at the Bowl” was released on DVD, Blu-Ray and the audio was released on CD and vinyl.

Evo i dodatka iz DVD izdanja




I evo Unkown Soldiera sa tog koncerta



Edited by - going going on 19/01/2015 18:41:51
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2015 : 18:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Danas je rodjendan slavnom gitaristi Doorsa Robby Kriegeru! Napunio je 69 godina!
Njegov posebni nacin sviranja gitare sa prizvukom flamenca i Spanije je dosta uticao na zvuk Doorsa. Takodje je napisao i neke od najvecih hitova grupe: "Light My Fire", "Love Me Two Times", "Touch Me", "Love Her Madly".
A i one manje zapazene kao sto su Tell All The People i Wishful Sinful.



Evo jednog nastupa posle Morrisonove smrti. Doorsi su kao trio nastavili da nastupaju i snimaju albume a ovo je isecak iz njihovog soua u Beat Club emisiji
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 09/01/2015 : 19:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2015 : 18:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Intervju Reja Manzareka iz 2002. godine. u emisiji Dzoa Vigliona.
Rej razgovara o svojoj (tada) najnovijoj knjizi Poet in Exile koja se bavi idejom da je Morrison lazirao svoju smrt i otisao da zivi na Sejselskim ostrvima.
Takodje razgovaraju o tome kako su Doorsi potpisali ugovor sa Electrom, o dva albuma sto su izdali posle Morrisonove smrti, o svojoj solo karijeri i mogucim buducim projektima.

Zanimljivo je i Manzarekovo vidjenje danasnje umetnosti gde umetnosti skoro uopste i nema nego je sve pretvoreno u ,,entertainment" i novac.

Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/01/2015 : 22:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
jedan od naj bendova
i jedan od meni omiljenih stiha
Dead president's corpse in the driver's car
pesma Not to touch the Earth
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/01/2015 : 17:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Zelite definirati magiju, pokusajte sa ovim






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 24/01/2015 17:49:30
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/01/2015 : 14:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
The Doors movie (1991)
Rezija: Oliver Stone




Oliver Stone se upustio u projekat pravljenja biografskog filma o najlegendarnijem bendu 60ih godina. Imao je sve uslove da napravi sajajn film: novac, odlicne glumce i mit o Doorsima koji je i dan danas popularan. Da li je uspeo? Ne bas.



Prva greska je sto se film uopste zove The Doors, jer se film sve vreme bavi samo Morrisonom, sto je i najveca greska celog filma. Sve vreme se potenciralo Morrisonovo ludacko ponasanje pod uticajem alkohola i droge.
Odnosi sa ostalim clanovima benda uopste nisu dovoljno prikazani, pogotovo ne sa Manzarekom koga je Morrison voleo i cenio kao pravog prijatelja.

Dzim je skroz jednodimenzionalan, sto u stvarnosti nije bilo tako. Ovde je stalno pijan i nadrogiran, duhovitosti nema ni malo, a ni onog pesnickog osecaja. Prva polovina filma je dosta dobra, ali posle se Dzim ponasa kao potpuni idiot prema svima(zatvara Pamelu u garderober i zapali sobu!?). Densmore i Kriger koji su pomagali Stoneu u pravljenju filma su kasnije izjavili da je trecina filma izmisljena i da se uopste nije dogodila tako i da je Stone njihove savete odbijao u korist svoje vizije benda.



Koje su dobre stvari u ovom filmu?
Svidja mi se sto je Stone ubacio Indijance u celu pricu jer je tako pomogao da se stvori i malo misticne atmosfere. Onaj celavi krupni Indijanac je ocigledno personifikacija smrti koja sve vreme prati Morisona.
Takodje prikazi koncerta su odlicno napravljeni. Pogotovo onog u Majamiju. Svi skacu na binu ona krece da se urusava a Dzim upada u rulju i krene da peva izmenjenu verziju Break on througha. Sve vreme iza njega ide celavi Indijanac, na kraju rulja dize Morisona u vis i on se onesvescuje pored americke zastave. To mi je i najbolja scena u celom filmu.

Na Youtube nema tog inserta ali ima samo audio te scene:


Val Kilmer se potpuno uziveo u ulogu i odglumio ga je perfektno. Pevanje mu je bilo sjajno i stvarno lici na Morrisona.
Steta sto scenario nije bio malo bolji, ko zna mozda bi Kilmer dobio i Oskara za prikaz Morrisona.


Kyle MacLachlan se odlicno uklopio u lik Manzareka ali ga nije bilo dovoljno u filmu. Steta sto nisu vise obratili paznju na njega i njegov odnos sa Dzimom.





Kristina Fulton kao Nico iz Velvet Undergrounda sa kojom je Dzim imao avanturu.

Kada je izasao film, Manzarek je iskritikovao film zbog izmisljenih scena i prikazivanja Morrisona kao pijanicu sve vreme.
Evo radio intervjua gde je izneo svoje misljenje o filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=iXt74YlCAIM

Jeste li vi pogledali film i kakav vam je?

Edited by - going going on 25/01/2015 14:51:35
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/01/2015 : 18:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Film sam pogledao najmanje desetak puta, i u ono vrijeme sam bio poprilicno zadovoljan istim,mada znam da je moglo i bolje, opet sam bio sretan sto se netko uopce uhvatio tog posla , a Stone je u ono vrijeme bio trazeni i cijenjeni reziser.
Val Kilmerova performanca je spasila film, to je jasna stvar.

btw, ovo je isto zanimljivo.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2015 : 21:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Film sam pogledao najmanje desetak puta, i u ono vrijeme sam bio poprilicno zadovoljan istim,mada znam da je moglo i bolje, opet sam bio sretan sto se netko uopce uhvatio tog posla , a Stone je u ono vrijeme bio trazeni i cijenjeni reziser.
Val Kilmerova performanca je spasila film, to je jasna stvar.

btw, ovo je isto zanimljivo.





Zanimljiv dokumentarac.

Meni su najbolji onaj o stvaranju LA Woman albuma:


i When You`re Strange (Johnny Depp je narator filma):

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/02/2015 : 22:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Danas je rodjendan velikom muzicaru i velikom coveku Rayu Manzareku!



Ray Manzarek je rodjen 12. februara 1939. godine u porodici Poljskih imigranata. Mladost i adolescenciju je proveo u Cikagu, zajedno sa svojom bracom Rikom i Dzimom.


Poceo je da uci klavir sa sedam godina. Jos vise se zagrejao za klavir kada je saznao da na klaviru moze i da se svira Blues. On je sa drustvom jedno vece zalutao u crnacku cetvrt u Cikagu(gde belci uopste nisu dobrodosli) i upao na koncert Muddya Wattersa i od tada je bio zaljubljen u blues muziku.

Zavrsio je ekonomski fakultet i posle burnog raskida sa devojkom odlucio da se prijavi za vojsku.


Uvideo je da vojnicki zivot nije za njega i posle zavrsetka vojnog roka preselio se u LA gde se upisao u filmsku skolu univerziteta UCLA. Te iste godine su upisao i mladjani Dzim Morison. Dzim i Rej su se tada upoznali i druzili se jer su imali zajednicko drustvo. Rej je napravio dva skolska filma Evergreen i Induction. U oba filma je zapazenu ulogu imala Rejeva tadasnja devojka a kasnije zena Dorothy Fujikawa sa kojom ce provesti ceo svoj zivot.

U Inductionu se i Morrison pojavljuje na par trenutaka.
Pri kraju studija Dzim je rekao Reju da se seli u Njujork i da se vise verovatno nece videti.
Rej je posle diplomiranja ziveo sa svojom Dorothy u jednoj kucici blizu Venice Beacha i mucio se da zaradjuje jer niko nije hteo da ga zaposli kao rezisera.


Sedeci jednog dana u pesku na Venice Beachu i razmisljajuci o svojoj buducnosti, Rej je sreo Dzima koji se setao plazom. Nije otisao u Njujork, ziveo je na tavanu nekog poznanika i pisao pesme. Rej ga upita da mu otpeva jednu. Dzim je prvo oklevao, rekavsi da je stidljiv, ali je onda ipak popustio i otpevao Moonlight Drive. Rej je bio odusevljen. Tog dana su nastali Doorsi!

Rej je u bend pozvao svog druga sa joge Dzona Densmora, koji je pozvao Robija Krigera.
Svi znamo sta se desavalo dok su Doorsi bili na okupu. Posle Dzimove smrti 1971. Rej, Dzon i Robi su nastavili kao trio. Manzarek je postao glavni pevac, a neke pesme je pevao i Robi.
Izdali su 2 sjajna albuma, drugaciji od prethodnih ali ipak odlicni, Other Voices i Full Circle pre nego sto su se razisli.

Manzarek je posle razilazenja sa Dzonom i Robijem potpisao ugovor sa Mercury records za 2 solo albuma.

Golden Scarab je objavljen 1974. a The Whole Thing Started With Rock and Roll Now It’s Out of Control takodje 1974.


Oba albuma su sjajna i tekstovno i muzicki i preporucujem da se odslusaju a meni je licno drazi The Whole Thing Started With...ceo album se moze naci na Youtubeu.


1978. su se ponovo okupili Doorsi da bi dali muziku Morisonovoj poeziji. Dzim je godinu dana pre smrti snimio sebe kako recituje svoje pesme a Rej Robi i Dzon su dodali muziku i objavili album An American Prayer


1993. Doorsi su postali deo Rok n Roll kuce slavnih.

u 21. veku Rej se opet posvetio muzici napravivsi albume sa bit pesnikom Michealom Mclurom, Darryl Readom i ja bih posebno izdvojio Rejovu saradnju sa blues i rok gitaristom Roy Rogersom s kojim je napravio tri albuma: Ballads Before The Rain, Translucent Blues i Twisted Tails. Na ta tri albuma ima mnogo dobrih numera a narednih dana cu okaciti neke od njih.

Takodje u 21. veku Rej i Robi su oformili Doorse 21. veka sa Ianom Atsburyem iz grupe Cult kao glavnog pevaca.
Atsbury je posle 4 godine odlucio da napusti bend da bi se ponovo posvetio svom Cultu.
Ali Rej i Robi su nastavili da putuju po Americi i sviraju sa novim pevacem. Planirali su svetsku turneju za 2016u povodom 50 godina od dana kada su se Rej i Dzim sreli na plazi i oformili bend ali nazalost to se nece desiti jer je Rej preminuo 20. maja 2013. posle kratke borbe sa rakom. Imao je 74 godine.


Ali Manzarek nastavlja da odusevljava mnoge mlade, nove postovaoce muzike(medju kojima sam i ja) svojom licnoscu i svojom karijerom. Doorsi ne bi bili ono sto jesu bez njegovog posebnog zvuka klavijature. Poznato je i da je Rej mnogo puta smirivao varnice u bendu i bio je jedan od retkih, iskrenih Dzimovih prijatelja koji je bio preplavljen budalama koji su se druzili sa njim samo zbog njegovog novca i popularnosti.


Za kraj evo jedan lep video Reja koji nas vodi mostovima i puteljcima Venice Beacha kuda su nekada muvali on i Dzim.



Nadam se da vam se svidja ovaj poduzi tekst koji sam upravo sada ispisao za sat i po vremena.

Edited by - going going on 13/02/2015 19:33:10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/04/2015 : 16:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pre tacno 45 godina, na danasnji dan, 10. aprila 1970. godine (koji je takodje bio petak isto kao i danas!) Doorsi su nastupili u Bostonskoj areni.

Ovo je bila poslednja turneja sa Morrisonom pod nazivom ,,Roadhouse Blues".

Snimak prvog nastupa od 7 uvece:


Snimak drugog nastupa od 10 uvece:



Evo i spiska:
Disc 1/3
Start
All Right, All Right, All Right!
Roadhouse Moan
Roadhouse Blues
Ship Of Fools
Alabama Song (Whisky Bar)
Back Door Man
Five to One
When the Music's Over
Rock Me
Mystery Train
Away In India
Crossroads Blues
Prelude To Wake Up!
Wake Up!
Light My Fire
Live in Boston: First Show
Disc : 2/3
Start
Break On Through (To The Other Side)
I Believe In Democracy
When the Music's Over
Roadhouse Blues
The Spy
Alabama Song (Whisky Bar)
Back Door Man
Five to One
Astrology Rap
Build Me A Woman
You Make Me Real
Wait A Minute!
Mystery Train
Away In India
Crossroads Blues
Disc : 3/3
Band Intros
Hitler Poem
Light My Fire
Live in Boston: Second Show
Fever
Summertime
St. James Infirmary Blues
Graveyard Poem
Light My Fire
Live in Boston: Second Show [Reprise]
More, More, More!
Ladies & Gentlemen
We Can't Instigate
They Want More
Been Down So Long
Power Turned Off


http://www.thedoorsguide.com/history/1970/19700410.html

Edited by - going going on 10/04/2015 19:47:08
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/04/2017 : 10:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Zakasnio sam jedno 5 godina s ovim klipom, ali kao gigantskom fanu Doorsa meni je ovo fenomenalno Bravo, Jimmy


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/04/2017 : 17:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sto je najjace bas zvuci kao Morrison i po glasu a i po tekstu, zvuci kao nesto sto bi on napisao. Sto je najjace bas zvuci kao Morrison i po glasu a i po tekstu, zvuci kao nesto sto bi on napisao.

Odlican je Jimmy!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000