forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Javni prijevoz
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/09/2014 : 15:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

I ja dobijem džabe godišnju kartu za vlak koja bi inace koštala oko 5000 kn.


Isto pitanje ka i Poliju.
Do koje zone vridi takva karta?
Jal možeš s njon iz ZG u ST recimo?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/09/2014 : 16:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
jesu li ono žuti manovi busovi kao donacija iz japana :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/09/2014 : 20:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Zapravo i nije za cjelu zonu (u smislu recimo za sve sto je 30 km od Ljubljane), ovo je samo za jednu trasu, u Darkovom primjeru to znaci Ljubljana-Logatec, ne moze on tom kartom u Kranj npr. iako je Kranj blize Lj nego Logatec.

Ali mozda se nisam jasno izrazio, ovo su medjugradske linije.
Drukcije je mjesecna karta za Ljubljanu 37€, a 1,20€ vazi za 90min svim autobusima i na svim mogucim linijama u Lj.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2014 : 23:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DODSFERD

I ja dobijem džabe godišnju kartu za vlak koja bi inace koštala oko 5000 kn.


Isto pitanje ka i Poliju.
Do koje zone vridi takva karta?
Jal možeš s njon iz ZG u ST recimo?


Ovo je karta koju daje firma i vrijedi na relaciji mjesto stanovanja-mjesto rada a to je u mojem slucaju nekih 35 km. Dobra strana te karte je što mogu putovati u bilo koje mjesto unutar te relacije i koliko god puta hocu... znaci, isti dan mogu putovati i 5-6 puta jer se karta nigdje ne poništava niti na dnevnoj niti na mjesecnoj bazi.
Nekada, dok sam radio u Zagrebu imao sam istu takvu kartu za puno dužu relaciju (oko 100 km) pa su bile i vece mogucnosti besplatnog putovanja.
Ne vjerujem da postoji takva karta na relaciji Zagreb-Split jer je to prevelika udaljenost da bi netko putovao na posao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/09/2014 : 08:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Danas gotovo da i ne koristim javni prijevoz,ali tamo pocetkom 90-ih sam svakodnevno putovao vlakom za Zagreb u školu (64km) i redovito sam se švercao.
Mogu samo reci da mi kao srednjoškolcu nikada nije falilo novaca (za izlaske je uvijek bilo,a skupilo se cak i za novi super nintendo;)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/09/2014 : 11:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DODSFERD

I ja dobijem džabe godišnju kartu za vlak koja bi inace koštala oko 5000 kn.


Isto pitanje ka i Poliju.
Do koje zone vridi takva karta?
Jal možeš s njon iz ZG u ST recimo?


Ovo je karta koju daje firma i vrijedi na relaciji mjesto stanovanja-mjesto rada a to je u mojem slucaju nekih 35 km. Dobra strana te karte je što mogu putovati u bilo koje mjesto unutar te relacije i koliko god puta hocu... znaci, isti dan mogu putovati i 5-6 puta jer se karta nigdje ne poništava niti na dnevnoj niti na mjesecnoj bazi.
Nekada, dok sam radio u Zagrebu imao sam istu takvu kartu za puno dužu relaciju (oko 100 km) pa su bile i vece mogucnosti besplatnog putovanja.
Ne vjerujem da postoji takva karta na relaciji Zagreb-Split jer je to prevelika udaljenost da bi netko putovao na posao.


Ma jasno da nece niko na posal u Split
Zanimalo me dokle se možeš vozit sa takvon karton. Znaci šema je da kupiš godišnju za recimo relaciju Zagreb-Križevci i možeš se vozit samo unutar te relacije.
U principu 5000 godišnje i nije toliko skupo jer ispadne 400 Kn misecno. Nekoga ko živi u Trogiru a radi u Splitu to košta 570 kn, al s druge strane on se u krugu od 25-30 Km oko Splita i u Splitu može neograniceno vozit.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 19/09/2014 : 11:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by Poli


Zapravo i nije za cjelu zonu (u smislu recimo za sve sto je 30 km od Ljubljane), ovo je samo za jednu trasu, u Darkovom primjeru to znaci Ljubljana-Logatec, ne moze on tom kartom u Kranj npr. iako je Kranj blize Lj nego Logatec.

Ali mozda se nisam jasno izrazio, ovo su medjugradske linije.
Drukcije je mjesecna karta za Ljubljanu 37€, a 1,20€ vazi za 90min svim autobusima i na svim mogucim linijama u Lj.





Po ovome šta je DODSFERD napisa vidin da je isto i kod nas.
Zato mi se i cinilo skupo. 680/6 je otprilike 113 Eura, dok kod nas za željeznicu za otprilike istu relaciju mjesecno karta ispadne 55 Eura.
Znan da vi u Slo imate malo bolji standard i da van je malo bolje, al ne virujen da van je duplo bolje

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/09/2014 : 01:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message


Ne znam sad da li ovo spada u javni prijevoz ali svakako koristim javni zracni prostor.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000