forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex 125
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/10/2014 : 13:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam, ali meni ovaj Berardijev maxi (Nr.1) i nije bio bas nesto. Mozda i zbog toga sto ga je Letteri crtao, ali svakako mi prica ne odskace toliko od ostalih Texovih prica. Radije bi vise Kena (pa cak i Julije) da je stavio u Texa. Ili da su mu dopustili, tko ce ga znati ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 09/10/2014 : 15:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

A gle, naravno da sam prepričao dio sadržaja s početka (ništa poslije recimo četrdesete ili pedesete stranice, nemam sad strip kod sebe da provjerim) i prikazao u kratkim crtama važnije sporedne likove (tko su i što su), ali ništa o raspletu same radnje i detaljima nisam spoilao. Svakako pročitaj priču, bolje to nego da visiš na forumu i gubiš vrijeme



Dobro si mi to reko... al trenutno čitam drugog texsa
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/10/2014 : 08:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Slažem se sa Antom. Ali nažalost teška je borba sa nostalgičarima, kapetanom mikijem, kitom, blekom itd...nema tu pomoći. Čak sam ubeđen da to ni ne čitaju, samo štancaju po policama. Bar ja tako radim sa Markom :D. Ko uopšte može ono da čita?




Potpuno si u pravu, ja isto tako nisam pročitao ni jednu epizodu Marka, Bleka, Mikija ili Kita...Duduše, čitao sam ih ranije, ali sad...Čak i Zagora slabo čitam, ali ih redovno kupujem i slažem u kolekciju...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/10/2014 : 08:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Villain

Slažem se sa Antom. Ali nažalost teška je borba sa nostalgičarima, kapetanom mikijem, kitom, blekom itd...nema tu pomoći. Čak sam ubeđen da to ni ne čitaju, samo štancaju po policama. Bar ja tako radim sa Markom :D. Ko uopšte može ono da čita?




Potpuno si u pravu, ja isto tako nisam pročitao ni jednu epizodu Marka, Bleka, Mikija ili Kita...Duduše, čitao sam ih ranije, ali sad...Čak i Zagora slabo čitam, ali ih redovno kupujem i slažem u kolekciju...


ja to sve citam...a nisam debil..i to sa velikim uzitkom...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7734 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 11/10/2014 : 09:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ne znam, ali meni ovaj Berardijev maxi (Nr.1) i nije bio bas nesto. Mozda i zbog toga sto ga je Letteri crtao, ali svakako mi prica ne odskace toliko od ostalih Texovih prica. Radije bi vise Kena (pa cak i Julije) da je stavio u Texa. Ili da su mu dopustili, tko ce ga znati ...





Misliš da bude i malo lezbijskih serijskih ubojica?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/10/2014 : 11:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Villain

Slažem se sa Antom. Ali nažalost teška je borba sa nostalgičarima, kapetanom mikijem, kitom, blekom itd...nema tu pomoći. Čak sam ubeđen da to ni ne čitaju, samo štancaju po policama. Bar ja tako radim sa Markom :D. Ko uopšte može ono da čita?




Potpuno si u pravu, ja isto tako nisam pročitao ni jednu epizodu Marka, Bleka, Mikija ili Kita...Duduše, čitao sam ih ranije, ali sad...Čak i Zagora slabo čitam, ali ih redovno kupujem i slažem u kolekciju...


ja to sve citam...a nisam debil..i to sa velikim uzitkom...

Eto, sada barem znam da nisam jedini koji čita ono što nitko neće.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 11/10/2014 : 11:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Villain

Slažem se sa Antom. Ali nažalost teška je borba sa nostalgičarima, kapetanom mikijem, kitom, blekom itd...nema tu pomoći. Čak sam ubeđen da to ni ne čitaju, samo štancaju po policama. Bar ja tako radim sa Markom :D. Ko uopšte može ono da čita?




Potpuno si u pravu, ja isto tako nisam pročitao ni jednu epizodu Marka, Bleka, Mikija ili Kita...Duduše, čitao sam ih ranije, ali sad...Čak i Zagora slabo čitam, ali ih redovno kupujem i slažem u kolekciju...


ja to sve citam...a nisam debil..i to sa velikim uzitkom...

Eto, sada barem znam da nisam jedini koji čita ono što nitko neće.



Svi ponekad pročitaju Marka i Bleka , samo to ne žele priznat
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 11/10/2014 : 21:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message  Reply with Quote
Hm , pa dobro , istina je da su prvi Texovi brojevi uglavnom loši i ispodprosječni. Najbolji dokaz je po meni Sin Nočnog Orla gdje će Kit Willer prvi puta imati značajnu ulogu. Naiva i na granici čitljivosti.

No , prvi Tex - Misteriozni totem je sasvim solidna priča.
Morski konjic / Pustinjska pravda je okej... Uostalom , tu će se prvi put u Texu pojaviti žena negativka i uspostaviti obrazac kako to Tex (ne) rješava...
Među prvim brojevima je i priča kojoj je drugi nastavak Zvono za Lucera - i taj je među prvim brojevima, kao i npr Bokerova banda / Nemilosrdni - Izvrsan primjer Texa kada se nalazi u teškoj poziciji ...

Dakle uistinu , ukoliko su Kit Teller , Veliki Blek i Komandant Mark dobili edicije od samog početka ne vidim razloga da ih ne dobije i Tex. Pa makar i trobrojeve... ili cijele brojeve kao Zagor klasik...

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/10/2014 : 22:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarxH

Među prvim brojevima je i priča kojoj je drugi nastavak Zvono za Lucera - i taj je među prvim brojevima, kao i npr Bokerova banda / Nemilosrdni - Izvrsan primjer Texa kada se nalazi u teškoj poziciji ...




Pobucao si.
Zvona za Lucera je broj 153.
Bokerova banda je broj 87.
Ne bih baš to nazvao prvim brojevima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/10/2014 : 22:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Villain

Slažem se sa Antom. Ali nažalost teška je borba sa nostalgičarima, kapetanom mikijem, kitom, blekom itd...nema tu pomoći. Čak sam ubeđen da to ni ne čitaju, samo štancaju po policama. Bar ja tako radim sa Markom :D. Ko uopšte može ono da čita? Nakon svih ovih godina, pojedine epizode više podsećaju na dečije komedije b produkcije, nego li na nešto iole ozbiljnije. Ono današnji klinac, osnovac, kada uzme, kaže "koja je ovo glupost".
Ako ludens preskoči VČ to bi bilo ekstra. Onda bih kupovao i jedne i druge. Dokle god je Tex-a za čitanje.
Ovako, ako samo nastave, onda, zbogom ludens, jer nema potrebe za dupliranjem! I u Srbiji će im biti kraj sigurno. Dosta nas čita ludens Tex-a uporedno sa veselim! Jedini pametan potez, a koliko izvodljiv, bi bio da izbacaju po 2 sveske od jednom. Jedan vč a jedan sa preskočenim vč-om, numeracija, da se sračuna, nije problem sigurno. E tada bih nastavio sa ludensom. Ovo poslednje su gluposti. Ovo gore je ozbiljno :)




Ubrajam se u nostalgičare, ali selektivne.

Malog rendžera ne uzimam jer ga kad je Van Gogh krenuo prije koliko već godina ni uz najbolju volju nisam mogao čitati, Marka imam samo specijalce Buđenje mumije i Priča o komandantu Marku, Bleka ovih 7 brojeva od 50 do 56 i to mi je više nego dosta za povremeno nostalgično listanje, baš kao i prvih 10 Mikija s kojima sam prestao s mljekopijom.

No trenutno je situacija takva da je procijenjeno da u izdavanju albuma nema zarade i da se to ne isplati, a da još uvijek ima računice i kakve-takve love u kiosk-izdavaštvu Bonellija.

I zbog toga su svi serijali posljednjih mjeseci lagano ubrzani, dok ćemo fra-bel integrale i albume do daljnjeg dobivati manje-više na kapaljku.


Edit: da budem OT, i ja sam za preskok brojeva koje je objavio VČ jer ono što me zanimalo imam, pa bih od LU Texa odustao.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 11/10/2014 22:29:40
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18380 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/10/2014 : 15:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Johnny,nastavi sa blekom i poslje 56 broja,dolazi jos mnogo odlicnih prica...naprimer NAJDUZA NOC.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

pknezevic
New Member



Bosnia and Herzegovina
151 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 22/11/2014 : 11:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pknezevic a Private Message  Reply with Quote
Bez ispaljenog metka u cjeloj epizodi.to majstore
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4062 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 22/11/2014 : 12:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Dudley Smith

Kakvi reprinti, treba ubrzati regularnog Texa na mjesečni ritam.










Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/11/2014 : 19:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Gledajući onaj topic "Voajeri, ovamo" uočavam jako malo kolekcija Texovih kiosk izdanja po svim tim lijepim poličicama. Možda se tu krije prava istina, zašto Tex nije na mjesečnom ritmu ni u Hrvatskoj ni u Srbiji, malo, premalo interesa. Tako je, kako je. Mislim da je, s obzirom na situaciju, jako dobro da uopće izlazi, koliko-toliko. Dok u isto vrijeme kojekakve bedastoće idu kao sumanute, ovaj odlični serijal nikako.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/11/2014 : 19:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Reci mi samo koje to bedastoće idu kao sumanute?
Zar ima neki strip koji se prodaje kao sumanut?
Jedini koji se prodaju su Zagor, Alan i Dylan, možda i Garfield kad ga se već 16-ak godina konstantno reprinta, a i oni sve slabije.
Tako da me baš zanima što se to prodaje kao sumanuto.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/11/2014 : 23:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Reci mi samo koje to bedastoće idu kao sumanute?
Zar ima neki strip koji se prodaje kao sumanut?
Jedini koji se prodaju su Zagor, Alan i Dylan, možda i Garfield kad ga se već 16-ak godina konstantno reprinta, a i oni sve slabije.
Tako da me baš zanima što se to prodaje kao sumanuto.





Ako se proda više od 100 primjeraka Bleka ili Mikija, a proda se, to je za mene sumanuto.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/11/2014 : 23:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ali Bleka i Mikija kupuju ljudi koji većinom slažu na policu dok se malo tko odlučuje na čitanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/11/2014 : 23:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Reci mi samo koje to bedastoće idu kao sumanute?
Zar ima neki strip koji se prodaje kao sumanut?
Jedini koji se prodaju su Zagor, Alan i Dylan, možda i Garfield kad ga se već 16-ak godina konstantno reprinta, a i oni sve slabije.
Tako da me baš zanima što se to prodaje kao sumanuto.





Ako se proda više od 100 primjeraka Bleka ili Mikija, a proda se, to je za mene sumanuto.




Kad se uzme u obzir da samo teller kupi barem 2 primjerka svakog broja... imaš pravo, to ide kao sumanuto.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/11/2014 : 23:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
šta je to sumanut?
Je li to ima veze sa stvarateljima kaosa?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/11/2014 : 00:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

šta je to sumanut?
Je li to ima veze sa stvarateljima kaosa?




S - uma - nu - to!

Otprilike, to je sišlo s uma - nu ga!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 23/11/2014 : 00:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Sumanuto je s uma gurnuto

loading...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2014 : 01:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Znači to je KAOS!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pknezevic
New Member



Bosnia and Herzegovina
151 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/11/2014 : 01:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pknezevic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ali Bleka i Mikija kupuju ljudi koji većinom slažu na policu dok se malo tko odlučuje na čitanje.

evo ja se u ovome prepoznao,imam sve ,i mikija i bleka a ni jednog još nisam pročitao.većinu sam čitao u lms i zs izdanju ali pozaboravijo i zato uzimam da ponovo čitam ali stvarno ne stižem.toliko toga ima da mi treba ,barem meni da dan ima 72 sata da bi stigao ali sad posao,djeca,i još 100 stvari i stvarno ne stižem.kupujem,lagerujem,pročitaće se valjda
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/11/2014 : 09:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa u svakom slučaju kod Bleka, Marka i Mikija stoji ona teorija; ako pročitaš 1-2 epizode kao da si ih sve pročitao tako da se ne trebaš previše zamarati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 23/11/2014 : 13:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Bleka i Mikija teško čitam, mislim ipak ih pročitam, ali jedva, dosadni su mi. Ali zato Marka svaku epizodu sa uživancijom pročitam!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000