forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 stripovi na dar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/03/2017 : 18:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ako voli TWD seriju (a vecina ju voli) uzmi mi prvi omnibus zivih mrtaca.


+1+1+1+1+1+1+1+1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/03/2017 : 11:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@Zagor-te-nay

Ispričavam se što ovako kasno odgovaram, nisam nikako stigao ranije.

Nemam djecu i ne pada mi na pamet tebi ni bilo kome drugome govoriti čemu bi svoju djecu trebali učiti. Ali ovdje nije baš riječ o djetetu, spomenuti nećak navršava 18. rođendan. Možda bi mu ti po godinama mogao biti otac i možeš reći da je on još dijete, ali u tim godinama je već stekao/stvorio neki sustav vrijednosti i mislim da može donekle kritički doživljavati ono što čita.

Što se tiče scena koje si naveo, stvarno ne vidim nikakav problem sa scenom poroda. S obzirom da dijete mora izaći kroz za njega premali otvor ne bi me čudilo da je osjećaj sličan onom velike nužde. Sad ostaje pitanje zašto bi bilo neumjesno napraviti takvu usporedbu. Govori li ona zapravo išta loše? Po meni ne. Što se tiče druge navedene scene, iskreno sam zaboravio na nju pa sam se morao podsjetiti. Mislim, ta scena je apsolutno benigna. Njih dvoje dugo nisu imali seksualni odnos i u datom trenutku ih želja nadvlada. Možemo reći da su bili nesmotreni i da su mogli/trebali misliti na okolinu, ali di je zapravo problem? U tome što ih je netko vidio? To može biti neugodno i za jedne i za druge, istina, i u konkretnom slučaju možemo reći da je možda bilo i suvišno, ali i dalje ne vidim kakve to loše poruke prenosi. Jedino ako misliš da time Vaughan želi reći "svi se morate jebati pred svojim roditeljima", a ako je tako bojim se da skroz krivo čitaš strip.

I da, Saga između ostalog slavi pacifizam i različitost, kao i zajedništvo, obitelj i ljubav. Ima tu i nasilja, nakaradnosti, psovanja (za koje ću se složiti da je pretjerano) i mnogih drugih loših stvari, ali to je i naša realnost. Naravno, legitimno je ako misliš da osamnaestogodišnjaka treba "zaštititi" od takvih stvari, ali bojim se da je za to malo kasno. Uostalom nekakav konsenzus je da 18. godina označava punoljetnost, pa tako svi i svakakvi sadržaji postaju dostupni u tom trenutku jer se procjenjuje da ih ljudi tih godina mogu "obraditi".

Inače, Sagu sam spomenuo/preporučio prvenstveno zato što sam zapamtio da je The_PI odlična.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 02/03/2017 : 16:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The_PI

Malo da obnovim temu i upitam iskusnije stripase za savjet. Necak navrsava 18. god i ideja je da mu uzmem neki strip kojim bi ga uvukla u ovu umjetnost. Inace decko je gimnazijalac, priprema se za faks, odrastao uz Play Station a i sada vecinu vremena provdi na PCu i igricama a vrlo malo uz knjige osim onih obveznih u skoli.

Znaci ideja je da ga sa necim privucem stripovima a onda dalje lagano prosirujem bazu.







Za početak (uvod) mislim da je i prvi broj ok.



Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 02/03/2017 : 19:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Sharneru, fala na iscrpnom i opsirnom odgovoru. Neman nista posebno da dodam osim da prihvacam da je nekim cudom ovaj strip nekome kvalitetan ali da ispada da promice vrijednosti i preporucuje se mladima? Racionalna osoba to ne moze ni pomislit kamoli izrec i branit taj stav. Sricom, mi ode jos ne zivimo u takvom svijetu, amerikanci jesu, zato im skolski sustav "razara" a na svim svjetskim skolskim natjecanjima imaju rezultate ispod zemalja 3ceg svijeta a najbolji studenti i i doktoranati su rodjeni van USA...radi sage? Naravno da ne...al to je taj smjer...to su te vrijednosti. Nemam sta dodat, citajte sta ocete ali promovirat OVO kao pedagoski materijal...nece proci cak na nekom forumu na balkanu...neka granica razuma mora postojat, ja ne zelim da neko poviruje u tako nesto ko zaluta medju nas forumase.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/03/2017 : 20:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ne mislim ni ja da je u pitanju pedagoški materijal. Ja bih preporučio ovaj strip svakome od recimo 15 godina na više jer smatram da je zabavno štivo, ne kao bonton iz kojeg trebaju slijediti primjere ispravnog ponašanja. I ne mislim da je autorova namjera nužno bila promicati neke vrijednosti u smislu propagande, ali mislim da se iz stripa da iščitati što smatra ispravnim a što pogrešnim i s njegovom podjelom se slažem. A ti me slobodno smatraj iracionalnim.

Inače, i dalje mi nije jasno koje su to "krive" vrijednosti koje se po tvom mišljenju nalaze u ovom stripu i, čini se, američkom društvu općenito, a baš me zanima. Kako smo se ovdje ipak previše odmakli od teme, možda možemo nastaviti na temi o Sagi ako je prigodno ili preko pm. Naravno, ako ti se ne da piskarati o tome sve 5.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

The_PI
Starting Member



66 Posts

Member since 18/12/2015

Posted - 03/03/2017 : 08:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send The_PI a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem svima na prijedlozima. Slažem se sa Mrkvom da bi za prvi strip bilo poželjno da bude u boji.


Na popis sam stavila:
1. Lokot i kljuc
2. Posljednji uzlet
3. Živi mrtvaci
4. Daredevil
5. Kraljevstvo tvoje (dodala inspirirana prijedlogom br.4)

Javim na sto je pao izbor i kako je prošlo
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 03/03/2017 : 10:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Ako nije još kasno sa prijedlogom...
Imam brata i hrpu prijatelja koje strip niti malo ne zanima, al s vremena na vrijeme uvalim im nešto za što mislim da će im se svidjeti i ostanu oduševljeni, pa me dođu pilat imam li što slično.
Svi su sličnog opisa kao tvoj nećak...studenti, sličnih godina...itd.

U svakom slučaju za prvi put preporučam nešto zabavno, po mogućnosti u boji, sa lijepim crtežom...

-Od Fibre svakako probaj sa Y posljednji muškarac, Živi mrtvaci, Juan Solo, Mi mrtvi, Spaghetti Brothers...
-Od Libellusa su Rimski Orlovi i Škorpion pun pogodak...
-Od Darkwooda ili Phoenix Pressa nekog Batmana tipa, Gotika, Vampir, Godina Prva, Džoker... ko nevoli Batmana jel :D
-Također od Darkwooda nešto od albuma kao npr. Osveta Grofa Skarbeka, ili Long Džon Silver...

Ja sam sa ovim stvarima više manje pogađao ;)

Pozdrav
Go to Top of Page

The_PI
Starting Member



66 Posts

Member since 18/12/2015

Posted - 06/03/2017 : 15:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send The_PI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Ako nije još kasno sa prijedlogom...
Imam brata i hrpu prijatelja koje strip niti malo ne zanima, al s vremena na vrijeme uvalim im nešto za što mislim da će im se svidjeti i ostanu oduševljeni, pa me dođu pilat imam li što slično.
Svi su sličnog opisa kao tvoj nećak...studenti, sličnih godina...itd.

U svakom slučaju za prvi put preporučam nešto zabavno, po mogućnosti u boji, sa lijepim crtežom...

-Od Fibre svakako probaj sa Y posljednji muškarac, Živi mrtvaci, Juan Solo, Mi mrtvi, Spaghetti Brothers...
-Od Libellusa su Rimski Orlovi i Škorpion pun pogodak...
-Od Darkwooda ili Phoenix Pressa nekog Batmana tipa, Gotika, Vampir, Godina Prva, Džoker... ko nevoli Batmana jel :D
-Također od Darkwooda nešto od albuma kao npr. Osveta Grofa Skarbeka, ili Long Džon Silver...

Ja sam sa ovim stvarima više manje pogađao ;)

Pozdrav




Nije kasno. Stavila u razmatranje. Ove stripove od Libellusa stavljam i sebi na svoj popis.

Thx.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000