forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 36 - Ljepotica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/10/2014 : 14:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Kada Bakalarka nenamjerno oslobodi vilu od čarolije koja ju je zarobila, ona ni najmanje ne sumnja da je dar koji će joj vila dati zapravo otrovan.

Od tog će trena ružna Bakalarka u očima drugih postati lijepa, no to neće riješiti njezine probleme u selu. Od predmeta gađenja postaje predmet obožavanja, trpeći neprestanu pažnju svih muškaraca u kraju i goruću mržnju njihovih boljih polovica. Kada je spasi mladi lokalni vlastelin, neće proći dugo vremena da ona ne počne žudjeti za svjetlijom budućnosti...

Ne nužno jako pametna, ali lijepa kao nijedna druga žena na svijetu, Bakalarka će se uskoro naći u srcu jedne obiteljske i kraljevske zavrzlame.

Kolorka 36 • Ljepotica • 148 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Hubert • Crtež Kerascoët • Prijevod Jelena Bulić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 1.10.2014. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/10/2014 : 17:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
još nijedan komentar za ovaj strip - e baš ću njega prvo da kupim iz ove (inače fenomenalne) ture Kolorki;hebeš i Jastreba i Van Hama i Zidroua, ovo deluje eksplozivno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/10/2014 17:41:32
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/10/2014 : 08:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

još nijedan komentar za ovaj strip - e baš ću njega prvo da kupim iz ove (inače fenomenalne) ture Kolorki;hebeš i Jastreba i Van Hama i Zidroua, ovo deluje eksplozivno.


jok, ovo nije ni blizu Jastrebu!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/10/2014 : 13:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

još nijedan komentar za ovaj strip - e baš ću njega prvo da kupim iz ove (inače fenomenalne) ture Kolorki;hebeš i Jastreba i Van Hama i Zidroua, ovo deluje eksplozivno.



nabavio sam ovo pre tebe, njanja. posle device iz bordela mislio sam da izbegavam Huberta & ovog crtaca, al ovo tako dobro deluje na prelistavanje da nisam mogao odoleti
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/10/2014 : 14:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
pre tri minuta sam ga rezervisao!
možda ga pročitam pre tebe, he,he,...



uh, bas ima dosta za citati. ne znam, sigurno ovo nece biti prvo (taj sto je prvi ne znaci da ocekujem da mi bude najbolji)

Edited by - kasper on 13/10/2014 15:41:34
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/10/2014 : 11:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Lepotica me je na osnovu nekoliko viđenih tabli i kraćeg opisa na Fibrinom sajtu odmah asocirala na dva meni jako draga stripa,Vinšlusovog Pinokija i Trondhajmovu&Sfarovu Tvrđu, te se nisam ni najmanje premišljao oko trenutne nabavke ovog albuma čim se našao raspoloživ za kupovinu.
Ono što sam očekivao,slobodno mogu reći i da sam dobio - nekonvecionalno nacrtana bajka za odrasle - ružna devojka igrom slučaja oslobodi vilu i traži od nje da je podari lepotu;to i dobije, ali ne običnu, već neviđenu,nezemaljsku lepotu, ujedno i prokletu, i tu kreće akcija.Strip nije perverzan kao Pinokio, ni fantastičan kao Tvrđe,više standardna bajka, ali prilagođena starijim čitaocima.Nisam se do sada susreo sa sličnim stripom.
Lepotica mi nije klasa jednog Pinokija, pa čak ni Tvrđe, ali definitivno mi se svidela,pročitao sam je u dahu, i ocenio bih je kao "zabavno" dobar strip.Vredan i čitanja, ali i posedovanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/12/2014 13:20:39
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 10/12/2014 : 00:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
I ti sad pozeli nesto, recimo da si lep ili lepa, a jasno je svima, pa i tebi, da eto nisi... u tom slucaju, nisam siguran bas da je to dobar izbor zelje, posebno ne nakon ovog stripa... jer cuvaj se zelje koju pozelis, mozda ti se eto i ostvari, a onda moguce sledi i pakao... salu na stranu... simpaticno pretocena bajka u strip, interesantna ideja i nadasve zanimljivo realizovana... i pored toga sto mi se cini da je bajke bolje "doziveti" na nacin kako im dolikuje i kako smo navikli, Ljepotica kroz strip ipak ima sta da ponudi zanimljivo i zabavno... iz tog razloga ne treba ni ocekivati nesto vise od ovog stripa izuzev dobre razonode...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/01/2015 : 16:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Lijepa bajka koja prilagođena formi stripa. Zbog toga u su dvije trećine stripa uvijek ista reakcija muškaraca na tu ljepotu. Bajke ne trpe toliko praznog hoda. Ipak, strip nije dosadan emu je najzaslužniji crtež odličan u dočaravanju likova i krajolika. Kreascoët svakako zaslužuju da ih se poprati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/01/2015 : 16:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Talijansko izdanje je napravljeno prema specijalnom francuskom integralnom izdanju u samo tri boje:

http://www.baopublishing.it/shop/dettaglio/773-Bellezza

Zanimljivo rješenje ali mi strip izgleda bolje u boji.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/02/2015 : 12:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da sam bio toliko površan da kupim ovaj strip samo zbog naslovnice (i povjerenja u Fibru naravno) i ostao iznenađen kad mi je počeo govoriti upravo o toj mojoj (našoj) površnosti. Ljepotica je svojevrsna analiza ljepote i svih njenih dobrih i loših učinaka, te samim time i osvrt na to koliko su ljudi površni i u najvećoj mjeri vođeni prvim, u ovom slučaju vizualnim, dojmom. Riječ je o jako interesantnoj temi, ali mi se u ovom slučaju čini malo previše razvučena. Da sad ne spojlam previše, većinu stripa se vrti isto i tek na samom kraju dolazi do neke promjene. Crtež bi mnogi nazvali "dječjim", što ne mijenja činjenicu da je jako dobar (kao i kolor koji ga upotpunjuje) i odlično pristaje ovoj ne-dječjoj bajci. Sve u svemu, riječ je o lijepo nacrtanoj bajci koja se bavi važnom temom. Problem je što nisam baš siguran što nam točno na kraju poručuje o njoj. Je li ljepota stvarno važna ili je nažalost nužna? Da se iskupim za svoj početni grijeh površnosti odlučio sam zagrebati malo dublje i pročitati ovaj strip ponovo u nekom trenutku pa ćemo vidjeti što će onda reći. U svakom slučaju riječ je o stripu koji zaslužuje više od tri komentara koliko ih sve skupa ima na ovom forumu.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/02/2015 : 23:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Simpaticno.

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/11/2015 : 19:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
izuzetno naporan strip, desavanja su na nekih prvih 10 strana, ostalo se sve ponavlja. ovaj dvojac mi je katastrofa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/11/2015 : 22:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ovaj dvojac mi je katastrofa


Trojac.

Kerascoët je zajednički pseudonim za dvoje autora - Marie Pommepuy i Sébastiena Cosseta.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 15/12/2016 : 22:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
- Onda koji je plan?
- Ah da...zapalit ćemo dvorac i osloboditi zatvorenicu.
- Ali ako je ona u dvorcu, zar ne riskiramo da i nju spalimo?
- ... napasti, osloboditi zatvorenicu i onda zapaliti dvorac.

Nema ništa bolje kad ne očekuješ previše od nekog djela, a ono te na kraju iznenadi i pukne.

Moglo bi se reći bez pretjerivanja, mala studija o prokletstvu ljepote, protkana zdravom zajebancijom. Na trenutke malo rastegnuta, pri kraju zbrzana, no to već spada pod komercijalnu prirodu stripa.

Čini mi se kako bi današnji autori najradije pronašli zlatnu koku i proizvodili nastavke u nedogled dokle god su za to plaćeni, pa u određenom trenutku kad izdavač odluči prekinuti serijal, priča mora biti naprasno završena. No, tko im može zbog toga zamjeriti.

Crtež mi izgleda kao da je proizašao iz nekog suvremenog francuskog studija za animaciju. Preporuka.

Edited by - zarmix on 15/12/2016 22:36:48
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/08/2021 : 01:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Moram priznati da sam bio toliko površan da kupim ovaj strip samo zbog naslovnice (i povjerenja u Fibru naravno) i ostao iznenađen kad mi je počeo govoriti upravo o toj mojoj (našoj) površnosti. Ljepotica je svojevrsna analiza ljepote i svih njenih dobrih i loših učinaka, te samim time i osvrt na to koliko su ljudi površni i u najvećoj mjeri vođeni prvim, u ovom slučaju vizualnim, dojmom. Riječ je o jako interesantnoj temi, ali mi se u ovom slučaju čini malo previše razvučena. Da sad ne spojlam previše, većinu stripa se vrti isto i tek na samom kraju dolazi do neke promjene. Crtež bi mnogi nazvali "dječjim", što ne mijenja činjenicu da je jako dobar (kao i kolor koji ga upotpunjuje) i odlično pristaje ovoj ne-dječjoj bajci. Sve u svemu, riječ je o lijepo nacrtanoj bajci koja se bavi važnom temom. Problem je što nisam baš siguran što nam točno na kraju poručuje o njoj. Je li ljepota stvarno važna ili je nažalost nužna? Da se iskupim za svoj početni grijeh površnosti odlučio sam zagrebati malo dublje i pročitati ovaj strip ponovo u nekom trenutku pa ćemo vidjeti što će onda reći. U svakom slučaju riječ je o stripu koji zaslužuje više od tri komentara koliko ih sve skupa ima na ovom forumu.

7/10





Potpisao bih od reci do reci Shanerov utisak.
Nisam siguran sta je ustvari bio zakljucak ili ideja s kojom zeli da nas ostavi scenarista. Strip je zabavan ali u jednom trenutku postane repetativan, ocekivao sam vise perverzije i eksplicitnijih scena (sto ne znaci da bi strip bio bolji ako bi ih bilo, ali ovde mi deluje da bi takve scene dobro poentirale), i ocekivao sam bolji i efektniji kraj, jer evo strip sam procitao pre vise od nedelju dana i iako se odlicno secam prvog albuma i drugog, kraj treceg albuma se uopste ne secam. Toliko je zbrzano i cudno odradjeno da ga se uopste ne secam, da sam sad morao da uzmem da ga prelistam da se uverim da sam procitao strip do kraja a znam da jesam.

Bice i drugo citanje ovog stripa, a uskoro cu nabaviti i dosta hvaljeni Izvolite gospodine, pa cemo videti kako ce mi dalje leci Hubert. Crtez dvojca Kerascoet mi se jako dopao kao i kolor.

Da, jos samo da dodam da me ovaj strip strasno podseca na nedavno izaslu Kolorku Zlatno doba.

Ocena 7/10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/08/2021 : 08:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nabavljaj Nedirku i Sotoniju pod hitno!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/08/2021 : 13:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
goinže,ako ćeš me poslušati (a znam da hoćeš),nabavljaj kad budeš u mogućnosti Izvolte gospodine,Nedirkku,Ostrvo žena i Sotoniju; Zekane ti pozajmljujem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/08/2021 13:05:14
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/08/2021 : 23:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@Shaner i anto, slusam preporuke i dodajem na popis Nedirku i Ostrvo zena, Sotonija i Izvolite gospodine su od ranije na popisu! Za Zekane se dogovaramo kada bude pala neka poseta do Cakca ili BGda!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/08/2021 : 00:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
dogovoreno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3508 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/11/2021 : 18:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
U bajkovito-fantastičnim pričama često pratimo siromašnu, ali lepu devojku koja posle mnogo patnje i muka biva nagrađena pronalaženjem viteza na belom konju koji je igrom slučaja bogat princ i oni srećno žive do kraja života..

.. autori ovog stripa ismevaju i odbacuju ovu premisu jer šta ako je je lepota vradžbina, prokletstvo, šta ako lepota nosi sa sobom teret koji je previše težak za nečija krhka ramena, Hubert & Kerascoet se u ovom stripu igraju sa taštinom i ljudskom percepcijom materijalnog i narcisističkog na jedan nesvakidašnji i humorističan način jer ponekad moraš pažljivo da biraš šta želiš jer šta ako se tvoja želja ostvari, a ona je malo drugačija od onoga što si zapravo želeo

Ljepotica je lep strip, ali ispod lepe spoljašnjosti se krije dosta toga, ovo spada u onu kategoriju "more than meets the eye" stripova. Stoji poređenje sa Zlatnim dobom, mada takođe umnogome podseća i na Nimonu
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/03/2024 : 09:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

izuzetno naporan strip, desavanja su na nekih prvih 10 strana, ostalo se sve ponavlja.



Upravo tako. Nakon 10 strana koje su sasvim ok, kreće ponavljanje i stalno jedno te isto vrtenje u krug. Ona je prvo ružna , pa postane lijepa, svi je i vole te ujedno mrze, tuku se i ubijaju, pa ona više ne bi bila lijepa itd., malo s ovim, malo s oni, i tako stalno.

Teška muka , ne znam zašto ovo ima 3 albuma.

Izgleda da HUbert voli pisati stripove o ružnim/čudnim djevojkama, jer i u "Izvolte, gospodine" više je puta naglašeno kako je glavna junakinja, sluškinja , baš ružna.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000