forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veliki Blek Integral #2 - Obradovic Slavkovic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 01/11/2014 : 18:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Odlično igleda, još da pročitam, Bane potpiše nešto nacrta i život ide dalje

živeliiii
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/11/2014 : 13:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nego, ima li šanse za skoru promociju kod Lastana, kao što je bilo s prvim integralom?

Pa da opet padnu druženje, crteži, potpisi, Banetove priče i anegdote, i sve u tom smislu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/11/2014 : 13:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ide se sa tim itegralima dalje ili....
ovo je "dah prošlog vremena"...za mene nostalgičara ostvarenje pustih snova da Bleka ikad čitam kako spada...
u luxuznom izdanju kako i zaslužuje!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/11/2014 : 16:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ide se sa tim itegralima dalje ili....
ovo je "dah prošlog vremena"...za mene nostalgičara ostvarenje pustih snova da Bleka ikad čitam kako spada...
u luxuznom izdanju kako i zaslužuje!




Ovo sam postao na topicu Blek 56, ali da ponovim ovdje, ti bi to mogao znati:


Jučer sam kod Lastana listao LU specijal br. 5 Bostonski misterij, i skužio da je unutra izuzetno mi draga Mittonova epizoda Ponor prokletih koja se sad zove Litica prokletih, kao i malo manje mi simpatična Operacija Okultiskaf za koju nisam siguran je li Mittonova ili ne.

Naravno da sam specijal kupio, pa bih molio one koji znaju da mi kažu u kojim su - ako su - još LU specijalima objavljene Mittonove epizode, i kako su iste bile naslovljene u LMS-u.

Znam da su objavljene neke YU-priče (npr. Čegrtuša i Largo), pa neka netko napiše koji su još YU-Blekovi u specijalima.

Molto grazie!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 08/11/2014 : 20:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by teller

ide se sa tim itegralima dalje ili....
ovo je "dah prošlog vremena"...za mene nostalgičara ostvarenje pustih snova da Bleka ikad čitam kako spada...
u luxuznom izdanju kako i zaslužuje!




Ovo sam postao na topicu Blek 56, ali da ponovim ovdje, ti bi to mogao znati:


Jučer sam kod Lastana listao LU specijal br. 5 Bostonski misterij, i skužio da je unutra izuzetno mi draga Mittonova epizoda Ponor prokletih koja se sad zove Litica prokletih, kao i malo manje mi simpatična Operacija Okultiskaf za koju nisam siguran je li Mittonova ili ne.

Naravno da sam specijal kupio, pa bih molio one koji znaju da mi kažu u kojim su - ako su - još LU specijalima objavljene Mittonove epizode, i kako su iste bile naslovljene u LMS-u.

Znam da su objavljene neke YU-priče (npr. Čegrtuša i Largo), pa neka netko napiše koji su još YU-Blekovi u specijalima.

Molto grazie!





Eto, obzirom da ti nitko od ovih naših enciklopedista još nije pomogao, malo sam se ja potrudio, pa ti u nastavku slijedi popis Mittonovih i YU epizoda, objavljenih u Ludensovim specijalima:

SPECIJAL BR. 4:

- "U ljubavi kao u ratu" (LMS 531 "Podvala") - Mitton
- "Zmija i div" (LMS 489 "Čegrtuša i Largo") - Obradović/Plavšić
- "Lažni traperi" (SZ vanredni broj 8) - Obradović/Plavšić

SPECIJAL BR. 5:

- "Bostonski misterij" (LMS 430 "Operacija okultiskaf") - Mitton
- "Litica prokletih" (LMS 409 "Ponor prokletih") - Mitton
- "Big George", dosada neobjavljeno, navodno Mitton, iako crtežem odstupa od uobičajenog, i izraza i kvalitete jednog Mittona!

SPECIJAL BR. 6:

- "Na tragu Wanakisa" (LMS 486 "Tragom Vanakisa") - Mitton

SPECIJAL BR. 7:

- "Blago iz plamene močvare" (LMS 300 "Blago zelenih močvara") -
Obradović/Plavšić
- "Grobnica Maya" (LMS 556 "Crni jahači") - Aladžić/Muminović



Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 08/11/2014 : 21:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Odlično, hvala!

Yu Blekovi mi u specijalima nisu bitni jer ćemo ih (vjerujem) dočekati u Banetovim integralima, ali Mitton ipak jest.

Da, i mene je začudio njegov netipičan crtež u "Big Georgeu", za kojeg nisam ni znao da je dosad neobjavljen, ali ne mari.

Preostaje mi dakle uzeti br. 6, a možda i 4.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 08/11/2014 : 21:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Specijalci meni variraju, nešto me oduševi, a nešto katastrofa.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/11/2014 : 10:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Moram da kazem da odmah bude jasno:
Integrali Bleka u mojoj i Sibinovoj produkciji
NECE objaviti sve epizode YU Bleka!!!


Prvi integral sam objavio zato sto otisci u Strip zabavniku nisu nizasta a te epizode nisu nikada i nigde ponovljene.

Drugi integral je objavljen kao moja i Sibinova saradnja koja je oficijelno bila nepoznata (u prvom izdanju nije bilo navedeno da sam ja radio olovku). I, tu je trebalo da bude kraj serije. Ali...

Teoretski egzistira plan koji ukazuje na potrebu da se serija malo prosiri:

Postoji jedna neobjavljena epizoda (Izgubljena dolina) za LMS od koje sam uradio 45 strana i prekinuo rad na njoj da bih se prebacio na Divlju macku i Slomljeno srce. Par godina kasnije, Paja Koza je dovrsio tu epizodu. U medjuvremenu, prvih pet strana je ukradeno iz Dnevnika i ako ih Sibin odradi u dogledno vreme, ta bi epizoda bila okosnica treceg integrala. U taj integral bi mogla da udje i epizoda koja je objavljena samo kao album sa slicima i nikada nije dozivela stripsku realizaciju.

Ukoliko izadje taj treci integral, razmislja se jos samo da se objavi i cetvrti u cast Branka Plavsica sa epizodama koje je kompletno uradio Branko i koje su cak i vremenski odvojene od YU Blek produkcije... Epizode ’’Gužva u Bostonu’’ i ’’Blago Zelenih Močvara’’ premijerno su objavljene u Lunovom magnus stripu u martu i aprilu 1978. godine.

Tu bismo stali posto nam i nije bila namera da reprintujemu celu produkciju YU Bleka.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 09/11/2014 : 11:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Zar ona epizoda iz albuma sa slicicama ipak nije objavljena? Krhko je sjecanje, ali cini mi se da je izasla u jednom broju Almanaha SZ. Ili negdje drugdje

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/11/2014 : 15:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ako jeste, onda ja ne znam za to.... No, ne bih se cudio... Nisam bas pratio almanahe i slicne Dnevnikove uncutarije....
Ako neko zna nesto vise o tome, bilo bi lepo da prijavi i da nas spreci da se neosnovano hvalimo... :D
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/11/2014 : 15:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Šjor Bane, hvala na izuzetno korisnim informacijama!

Makar, kako se krenulo s "teoretskim planovima" i "razmišljanjima", pa dodaj ovo, pa ubaci ono, pa ovdje album sa sličicama, pa tamo nedovršena epizoda, na koncu bi mogao biti objavljen i kompletan Yu-Blek.

Wishful thinking, ali ipak...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/11/2014 : 01:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote



Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 12/11/2014 : 01:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote

Edited by - Tintilinic on 12/11/2014 02:00:41
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/11/2014 : 23:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Vidim neke probleme sa slovima Č i Ć, i ćetvrtak i ćasovi su meki!

A baš bi bilo dobro da navratite i do Lastana. Nije hitno, kad uhvatite malo vremena.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 15/11/2014 : 10:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Meni je najbolji Blek ikad objavljen i da sam čitao - Gvozdena ruka (ili me samo sjećanje i nostalgija vuče). Nekako mi je taj Blek najviše legao dok sam redovno pratio ZS i LMS. Kad li je bio izašao taj broj?

TM
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000