forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najprecjenjeniji stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/10/2014 : 17:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Da se malo poigram ovim nevjerojatno glupim postom.


quote:
Originally posted by Poncho

Baš spominjanje religioznosti ukazuje na svu precjenjenost snobovske družine.

Severina i Rozga (nisu jedine jasno al u našem europskom krugu glavne jesu) slijede koncept narodne glazbe. Glazba svima a ne samo njima. Severina i Rozga su uronjene u narodnu zajednicu i nesklone su elitizmu. To je ta superiornost Severine i Rozge.

Za cijenu jednog fancy glazbenog albuma kupiš Severinu ili Rozgu, kutiju kondoma, odvedeš malu na pizzu i popiješ po litra tamne točene. Glazba iz naroda i za narod indeed.




Ili pak:


quote:
Baš spominjanje religioznosti ukazuje na svu precjenjenost snobovske družine.

Thompson i Vuco (nisu jedini jasno al u našem europskom krugu glavni jesu) slijede koncept narodne glazbe. Glazba svima a ne samo njima. Thompson i Vuco su uronjeni u narodnu zajednicu i neskloni su elitizmu. To je ta superiornost Thompsona i Vuce.

Za cijenu jednog fancy glazbenog albuma kupiš Thompsona ili Vucu, kutiju kondoma, odvedeš malu na pizzu i popiješ po litra tamne točene. Glazba iz naroda i za narod indeed.



Ti Boga što se sve može napisati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 24/10/2014 17:18:19
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2960 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 24/10/2014 : 17:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
i opet ćemo završiti na titi i paveliću kako je krenulo.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2014 : 17:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by DODSFERD

Čitanje može doći u obzir kod onih stripova gdje mi je početni vizualni dojam ostavio nekakve nedoumice i nisam siguran kako postupiti ali kada je taj dojam praktično na nuli sigurno neću forsirati.



Kako onda zaključuješ koju knjigu vrijedi pročitati? Važan je odabir fonta ili ipak pročitaš par stranica?
Šalim se, bez uvrede
Tvoj stav je zanimljiv i mislim da je većina kupaca stripova takva.
Stripove kupuju na vizualni dojam da bi ih čitali, a ne gledali!!!
Nije mi u potpunosti jasno zašto je tome tako. I sam sam bio takav prije nego li sam pokušao raditi svoje stripove. Stvar je pogotovo čudna ako se uzme u obzir da većina stripova ima dva autora. Zašto ne dajemo šansu scenaristu ako nam se crtač ne sviđa?


Vizualni dojam nije samo crtež već i tematika stripa koja se otprilike može dokučiti i kada ga prelistaš.
Zašto bih išao čitati nekakav SF, melodrame, teški oblik superherojštine ili priče o samurajima ako unaprijed znam da mi to ne odgovara.
Danas je lako doznati tematiku nekog stripa i prije nego ga počneš čitati. Knjige baš nemam vremena čitati ali nekada dok sam ih čitao točno sam znao što trebam uzeti, znao sam što mi mogu ponuditi recimo Karl May ili Zane Grey i nisam se mogao zajebati i uzeti Susan Elizabeth Phillips, Noru Roberts ili Danielle Steel.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 17:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by DODSFERD

Čitanje može doći u obzir kod onih stripova gdje mi je početni vizualni dojam ostavio nekakve nedoumice i nisam siguran kako postupiti ali kada je taj dojam praktično na nuli sigurno neću forsirati.



Kako onda zaključuješ koju knjigu vrijedi pročitati? Važan je odabir fonta ili ipak pročitaš par stranica?
Šalim se, bez uvrede
Tvoj stav je zanimljiv i mislim da je većina kupaca stripova takva.
Stripove kupuju na vizualni dojam da bi ih čitali, a ne gledali!!!
Nije mi u potpunosti jasno zašto je tome tako. I sam sam bio takav prije nego li sam pokušao raditi svoje stripove. Stvar je pogotovo čudna ako se uzme u obzir da većina stripova ima dva autora. Zašto ne dajemo šansu scenaristu ako nam se crtač ne sviđa?


Vizualni dojam nije samo crtež već i tematika stripa koja se otprilike može dokučiti i kada ga prelistaš.
Zašto bih išao čitati nekakav SF, melodrame, teški oblik superherojštine ili priče o samurajima ako unaprijed znam da mi to ne odgovara.
Danas je lako doznati tematiku nekog stripa i prije nego ga počneš čitati. Knjige baš nemam vremena čitati ali nekada dok sam ih čitao točno sam znao što trebam uzeti, znao sam što mi mogu ponuditi recimo Karl May ili Zane Grey i nisam se mogao zajebati i uzeti Susan Elizabeth Phillips, Noru Roberts ili Danielle Steel.




Ne možeš prosuditi samo po žanru, ako ti inače ne sjeda SF ne možeš znati da ti se npr. Inkal ne bi svidio ako ga nisi ni vidio npr.
Uglavnom primjećujem veliki otpor jednog broja forumaša prema isprobavanju novih stvari.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 17:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

i opet ćemo završiti na titi i paveliću kako je krenulo.



Ne spamaj po temi, nitko ne spominje ni Titu ni Pavelića osim tebe.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2960 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 24/10/2014 : 18:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
sori. malo se zezam.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by DODSFERD

Čitanje može doći u obzir kod onih stripova gdje mi je početni vizualni dojam ostavio nekakve nedoumice i nisam siguran kako postupiti ali kada je taj dojam praktično na nuli sigurno neću forsirati.



Kako onda zaključuješ koju knjigu vrijedi pročitati? Važan je odabir fonta ili ipak pročitaš par stranica?
Šalim se, bez uvrede
Tvoj stav je zanimljiv i mislim da je većina kupaca stripova takva.
Stripove kupuju na vizualni dojam da bi ih čitali, a ne gledali!!!
Nije mi u potpunosti jasno zašto je tome tako. I sam sam bio takav prije nego li sam pokušao raditi svoje stripove. Stvar je pogotovo čudna ako se uzme u obzir da većina stripova ima dva autora. Zašto ne dajemo šansu scenaristu ako nam se crtač ne sviđa?


Vizualni dojam nije samo crtež već i tematika stripa koja se otprilike može dokučiti i kada ga prelistaš.
Zašto bih išao čitati nekakav SF, melodrame, teški oblik superherojštine ili priče o samurajima ako unaprijed znam da mi to ne odgovara.
Danas je lako doznati tematiku nekog stripa i prije nego ga počneš čitati. Knjige baš nemam vremena čitati ali nekada dok sam ih čitao točno sam znao što trebam uzeti, znao sam što mi mogu ponuditi recimo Karl May ili Zane Grey i nisam se mogao zajebati i uzeti Susan Elizabeth Phillips, Noru Roberts ili Danielle Steel.




Ne možeš prosuditi samo po žanru, ako ti inače ne sjeda SF ne možeš znati da ti se npr. Inkal ne bi svidio ako ga nisi ni vidio npr.
Uglavnom primjećujem veliki otpor jednog broja forumaša prema isprobavanju novih stvari.


Neznam kakav je tvoj muzički ukus ali ako žanr nije toliko bitan zašto ti ne probaš preslušati diskografiju benda Marduk, možda ti se svidi. http://www.metal-archives.com/bands/Marduk/386

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 24/10/2014 18:19:50
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Slušam metal, povremeno i black. Poslušat ću prvom prilikom.
Ma normalno da ne odgovara svakom neki žanr. Ali u svakom žanru se nađe vrijednih stvari.

Edited by - Zoroasterixx on 24/10/2014 18:24:36
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Slušam metal, povremeno i black. Poslušat ću prvom prilikom.



E onda sam promašio jer sam mislio da si potpuno drugačije orijentiran.
Ali poanta je bila u tome da je skoro nemoguće prihvatiti nešto što se drastično razlikuje od vlastitog ukusa (npr. Severina-Marduk ili obrnuti smjer).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Slušam metal, povremeno i black. Poslušat ću prvom prilikom.



E onda sam promašio jer sam mislio da si potpuno drugačije orijentiran.
Ali poanta je bila u tome da je skoro nemoguće prihvatiti nešto što se drastično razlikuje od vlastitog ukusa (npr. Severina-Marduk ili obrnuti smjer).



Severinu ne slušam, ali volim npr. makedonsku narodnu glazbu što se baš ne slaže s black metalom.
Možda zato što nekad tražim glazbu za opuštanje, nekad glazbu koja daje energiju...isto kao i sa stripovima.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Slušam metal, povremeno i black. Poslušat ću prvom prilikom.



E onda sam promašio jer sam mislio da si potpuno drugačije orijentiran.
Ali poanta je bila u tome da je skoro nemoguće prihvatiti nešto što se drastično razlikuje od vlastitog ukusa (npr. Severina-Marduk ili obrnuti smjer).



Severinu ne slušam, ali volim npr. makedonsku narodnu glazbu što se baš ne slaže s black metalom.
Možda zato što nekad tražim glazbu za opuštanje, nekad glazbu koja daje energiju...isto kao i sa stripovima.
Neke volim jer me opuštaju, neke jer me potiču na razmišljanje.

Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2960 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 24/10/2014 : 18:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ako je nešto precijenjeno ne znači da je loše. isto tako i ako je nešto podcijenjeno ne znači da je odlično. ja mogu priznati da je neki strip dobar i da ima važnu ulogu u svijetu stripa ali on se meni ne mora nužno svidjeti. e tu nastupa stvar ukusa. ali činjenica ostaje da je neki strip ostavio trag i da je bitan, no ako recimo nastane nekakva fama oko njega koja možda prelazi neke, ajmo reći normalne granice stvarne vrijednosti tog stripa ili čega već, e onda se postavlja pitanje da li je on precijenjen. treba se gledati općenito, kakav je trag neki strip ostavio u svijetu stripa, a ne u nečijim očima i srcu i od tuda krenuti sa pitanjem da li je precijenjen.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Slušam metal, povremeno i black. Poslušat ću prvom prilikom.



E onda sam promašio jer sam mislio da si potpuno drugačije orijentiran.
Ali poanta je bila u tome da je skoro nemoguće prihvatiti nešto što se drastično razlikuje od vlastitog ukusa (npr. Severina-Marduk ili obrnuti smjer).



Severinu ne slušam, ali volim npr. makedonsku narodnu glazbu što se baš ne slaže s black metalom.
Možda zato što nekad tražim glazbu za opuštanje, nekad glazbu koja daje energiju...isto kao i sa stripovima.


Ja sam malo teži slučaj jer sam nekada slušao i heavy, power, thrash, death pa čak i ono sranje nu-metal ali sve mi je to već godinama nezanimljivo u usporedbi sa blackom.
Ali da se vratim na temu, mogu reći da sam ipak jednom prilikom pročitao preview stripa Metabaruni (ili nešto slično tome, ne sjećam se više) ali mi je bio baš živa dosada i potpuno drugačije od onoga što preferiram.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Slušam metal, povremeno i black. Poslušat ću prvom prilikom.



E onda sam promašio jer sam mislio da si potpuno drugačije orijentiran.
Ali poanta je bila u tome da je skoro nemoguće prihvatiti nešto što se drastično razlikuje od vlastitog ukusa (npr. Severina-Marduk ili obrnuti smjer).



Severinu ne slušam, ali volim npr. makedonsku narodnu glazbu što se baš ne slaže s black metalom.
Možda zato što nekad tražim glazbu za opuštanje, nekad glazbu koja daje energiju...isto kao i sa stripovima.


Ja sam malo teži slučaj jer sam nekada slušao i heavy, power, thrash, death pa čak i ono sranje nu-metal ali sve mi je to već godinama nezanimljivo u usporedbi sa blackom.
Ali da se vratim na temu, mogu reći da sam ipak jednom prilikom pročitao preview stripa Metabaruni (ili nešto slično tome, ne sjećam se više) ali mi je bio baš živa dosada i potpuno drugačije od onoga što preferiram.



Pročitao sam i ja preview Metabaruna, ali nije mi se baš svidjelo. Inkal mi je međutim bio zanimljiv, iako prilično konfuzan.
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Decki poslošajte si suzu ua zagorske brege!

Ontopic:mislim da je u zagoru najprecjenjenija epizoda kapetan zmija, epizoda je dobra al neznam zašto uživa kultni status na forumu
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 18:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

Decki poslošajte si suzu ua zagorske brege!

Ontopic:mislim da je u zagoru najprecjenjenija epizoda kapetan zmija, epizoda je dobra al neznam zašto uživa kultni status na forumu



Možda zato što je iz zlatnog perioda, zbog pojave popularnih likova (Fishleg i Digging Bill), egzotične lokacije i Ferrija u najboljem izdanju?
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 24/10/2014 : 19:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Svejedno, samo solidna epizoda ta to vrijeme
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 24/10/2014 : 19:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

Svejedno, samo solidna epizoda ta to vrijeme



Nije nešto posebno, ali objektivno ništa joj ne fali, pravi primjer Zagorove priče zlatnog doba. Nešto slično kao i Američka odiseja npr.
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 24/10/2014 : 19:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Pa ništa joj ne fali, nisam to reko, samo sam reko da je precjenjena
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/10/2014 : 19:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni je opet ta epizoda sa kapetanom Zmijom jedna od najboljih, nikada neću zaboraviti onu scenu otvaranja kovčega kada se ispostavi da su se uzalud pobili zbog hrpe kamenja... legendarno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/10/2014 : 19:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Meni je opet ta epizoda sa kapetanom Zmijom jedna od najboljih, nikada neću zaboraviti onu scenu otvaranja kovčega kada se ispostavi da su se uzalud pobili zbog hrpe kamenja... legendarno.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22095 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/10/2014 : 20:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

Da, stvarno obiluje dubokoumnim epizodama poslije kojih se zapitas o svrsi zivota i postanku svemira


A koliko stripova te natjeraju na to?



pa ima hrpetina stripova koji me natjeraju da se zamislim poslije citanja
zagor nije jedan od tih


Pa zavisi sta vidis dok citas Zagora.
Citanje Zagora moze da te usmjeri da pomazes ljudima, da nemas predrasude prema drugima zbog drugacije boje koze ili nacionalnosti, to su stvari oko kojih se vrti cijeli serijal. To je vec dovoljno da svako od nas postane malo bolji covjek. Tako gledano, ni u jednom drugom stripu neces naci plemenitiju poruku.
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 24/10/2014 : 20:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by supermark

Da, stvarno obiluje dubokoumnim epizodama poslije kojih se zapitas o svrsi zivota i postanku svemira


A koliko stripova te natjeraju na to?



pa ima hrpetina stripova koji me natjeraju da se zamislim poslije citanja
zagor nije jedan od tih


Pa zavisi sta vidis dok citas Zagora.
Citanje Zagora moze da te usmjeri da pomazes ljudima, da nemas predrasude prema drugima zbog drugacije boje koze ili nacionalnosti, to su stvari oko kojih se vrti cijeli serijal. To je vec dovoljno da svako od nas postane malo bolji covjek. Tako gledano, ni u jednom drugom stripu neces naci plemenitiju poruku.

Prema ovom tekstu definitivno si krivo interpretiran u Osveti King Warriora
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10746 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/10/2014 : 17:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by King Warrior

ni u jednom drugom stripu neces naci plemenitiju poruku.


Prema ovom tekstu definitivno si krivo interpretiran u Osveti King Warriora


Hah! E jesi zeznut J-2000!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 26/10/2014 : 16:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Vidim bacaju se usporedbe sa Severinom

Logično kao što je logično da je skidanje filma nešto sablažnjivo. Joj koji kriminal...

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000