forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Tema dana: Ljudska prava i sloboda izbora
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 47

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/09/2016 : 17:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Sad i ovdje je vrijeme da se ponovi onaj video onog stand-up komicara kao komentar na gornji post. Ne sjecam se gdje i tko ga je stavio, vjerujem da je to bio nagor.
Moze jos jednom ovdje, nagore?:)

Edit: pretekli me mnogi ali se ovo odnosi na post CV-a o brigi za fetus.




CV-a boli q za fetuse koliko i tebe za vrste puževa na Tasmaniji
kaki da bi kakija

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/09/2016 : 17:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by culture vulture

I na ovo cu s gustom odgovoriti, pogotovo zbog onoga sto cu napisati na kraju.

quote:
Originally posted by drogsy

Ajde da malo nahranimo trola...
Ti bi monarhiju? Nasljednu vlast? Vladara s downovim sindromom? Najbolje bi bilo da i feudalizam vratimo i da Crkvi, najvećem feudalcu srednjeg vijeka, plaćamo oprost grijeha i dopuštamo da se ljudi spaljuju zbog "krive spoznaje". To su bili dani, kada je prosječni životni vijek trajao 23 godine...


Srednji vijek je, kao i svako drugo povijesno razdoblje, ono sto u njega ucitavas. A ono sto u njega ucitavas si, nazalost ili nasrecu, ti.
Meni je srednji vijek doba kad su otvorena prva sveucilista u povijesti covjecanstva (Bologna, Paris, Oxford - sve to zahvalite Crkvi), kad su zivjeli neki od najbriljantnijih filozofa svih vremena (u to su doba postavljeni temelji suvremene znanosti, dijalektika, kriticka misao, blabla), kad je misticna tradicija dosegla svoj vrhunac, doba nekoliko renesansi za koje se nikad ne cuje jer ne odgovaraju ideologiziranim pogledima na svijet (karolinska, bizantska, 12. stoljece...), doba agrikulturalnog procvata (ne samo kao posljedica jako dobre klime, nego i zbog toga sto feudalizam odlicno upravlja zemljom), doba u kojima su udareni zakoni koji su temelji onoga sto mi danas smatramo pravednim drustvom... i da dalje ne nabrajam.
Tebi je srednji vijek to sto jest zato sto o drugim stvarima jednostavno nista ne znas.
To je taj problem kad osoba bez pameti i bez obrazovanja umislja da je sposobna za intelektualne rasprave.

quote:
Studirao si na Oxfordu? Od tamo si pokupio svoje kulturološke manire? I usput si imao 10 do 20 tisuća funti za svaku godinu? Svaka čast. Ja ne bi na tvojem mjestu ni razmišljao o studiranju da si mogu priuštiti oxford.


Ja sam porijeklom iz jako siromasne obitelji. Moji su roditelji marljivo radili citavog svojeg radnog vijeka, ali nisu stvari gledali kroz novac, nego su pomagali svaku sirotinju na koju su naisli i nista nisu stedjeli, nego samo svima davali, kao da ne postoji sutra. Tako da im ja sad moram, na kraju zivotnog puta, pomagati kao nekim klincima. I mogu ti reci da sam na takvu obitelj itekako ponosan, puno ponosniji negoli bih bio na tu za koju ti tako olako pretpostavljas da me podigla.
Ja svoj odlazak na Oxford, kao i na druga sveucilista i u druge zemlje, mogu zahvaliti jedino svojem marljivom radu. Ti o tome nista ne znas, ali, kad netko marljivo radi, onda ne treba desetke tisuca funti da ih da nekom sveucilistu, nego ih ono daje njemu. To se zove stipendija, ali da te ne umaram sad strucnim terminima.

quote:

falila ti je neposredna komunikacija kakve nema u engleskoj? Normalno da je nema. Da si nekoj ženi u engleskoj na kavi rekao ono što si napisao o ženama par stranica ranije na ovom topicu ova bi ti zabila žlicu u oko. S punim pravom. Zato si tako vezan za ovu zemlju u kojoj ipak povremeno svraćaš jer tu možeš ovako bez pardona izdrkavati gadarije. Društvo su podijelili takvi poput tebe.


E, vidis to ti je meni falilo! Zasitio sam se tamo nekih ustogljenih, civiliziranih prdonja, dama i lordova! Prohtjelo mi se malo balkanskog olosa koji ce mi psovati i pljuvati u lice.

quote:
Dao si mi za pravo na ovu tezu o izbacivanju iz akademskih krugova? Izgleda da ti je stvarno jako žao zbog pravišića...


Ne znam tko je doticni i ne da mi se guglati, ali pretpostavit cu da je jedan od onih kojima bi trebalo zlicu u oko, s punim pravom.
Pa, glavno da vise nismo u mracnom srednjem vijeku, u kojem smo spaljivali na lomaci.

quote:
I za kraj, ne, naravno, ti nisi desničar. Desničari znaju kada trebaju stati s nebulozama. Ti si debil.

I to s guštom.


S gustom ti kazem: gadis mi se. Ljudi poput tebe pretvorili su Hrvatsku u zemlju mrznje, "punopravnog zabijanja zlica u oci" i najodvratnijeg vrijedanja osoba koje uopce ne poznaju. Pa, eto, veselo vam bilo. Uzivajte!

---

(P.S. Mladjo, nemoj se blamirati da mi jos jednom, nakon sto me se prostacki vrijedjalo, udaras opomene ili ban. Nema potrebe - odlazim sam i ne mislim se vise vracati. Prijateljski pozdrav svima!)




Nemas mnogo prijatelja za prijateljsko pozdravljanje kad si odabrao "slabije", inferijornije - balkanski olos, da se nad njim izdrkavas.
Diploma Oxforda ne cini covjeka ni gospodina.
Sad smo i to naucili.
Hvala ti na gostovanju na balkanskom portalu.
Take care :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/09/2016 : 17:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by culture vulture

Da, shvatio sam te. Nazalost, ti nisi mene. A meni se predavanja na forumu ne da drzati. Shvatit ces kad govno udari u ventilator, kao i svi ostali.

----

Odvajanje Crkve i drzave i demokracija nisu neke zdravorazumske teznje koje su dosle iz neutralnog etera u kojem plutaju ciste ideje. To su masonske ideje koje datiraju iz veoma konkretnog povijesnog razdoblja - neposredno pred Francusku revoluciju. U kojoj su odmah pokazale svu svoju naprednost i dobrohotnost.
Teokratska drzava je termin obojen bliskoistocnim konotacijama. Uredjenje u koje ja vjerujem je katolicka monarhija.



oisukrstatiboga




Što se čudiš kene?
Pa nije CV otkrio toplu vodu.
Problemi za zapad su počeli Francuskom revolucijom i idejom odbacivanja kršćanstva kao temelja države.



problemi?
počelo je zlatno doba.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/09/2016 : 17:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by culture vulture

Da, tu si u pravu - sekularizam ima odlicne rezultate. Dapace, rekordne. Pojavio se tek prije nesto malo vise od dva stoljeca, a vec je odnio vise ljudskih zivota nego svi ratovi u povijesti.
Koliko samo embrija i fetusa potamani, pa to je nevjerojatno.
Zivot je u sekularnom uredjenju super, da. Pod uvjetom da ti je rodjena majka dopustila da se rodis.


Nitko nikoga ne goni (sustavno, o individualnim slučajevima ne znam) na abortus. Abortus je postojao (i ne samo postojao) i u srednjem vijeku, kad sekularizma nije bilo, kad su državna uređenja bile monarhije. Reći da je to izravna posljedica sekularizma je u najmanju ruku zlonamjerno.

Evo, u Čileu je abortus ilegalan od 1989., pa nije da im cvjetaju ruže. Samo je smrtnost žena veća zbog lošijih uvjeta, pogotovo urođeničkih i općenito siromašnijih.

https://www.amnesty.org/en/press-releases/2015/09/chile-extreme-anti-abortion-law-creates-climate-of-fear-and-substandard-health-care-for-women/



Beva ,to smo sve prošli.
da ga je volja moga je pročitat.
vidiš da provocira.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/09/2016 : 17:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Dosta je više bilo zajebancije.
Slično će se desiti i sa ostalim topicima na koje smo zatvarali oči.

Širok vam je internet u traženju ljudskih prava, nazivanju vernika zatucanim srednjevekovnim seljacima i sl.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 30/09/2016 17:56:16
Go to Top of Page
Page: of 47 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000