forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 sudac bean
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7610 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/10/2014 : 12:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
zašto u nazivima junaka umjesto sudac bean, kako se strip i zove u italiji ili ''Il Giudice Bean'' stoji '' Del i Sam''?....

http://www.sergiobonelli.it/news/anni--60/9653/Il-giudice-Bean.html


prvo, pogrešno je i Del jer se lik zove Deni, a druga stvar, njih dvojica su ustvari pratioci glavnog lika,sudije...to bi isto bilo da se serijal zove smuk i salaso a ne kapetan miki...mada po naslovnicama i radnji u samom stripu se ne vidi taj odnos po kojem se da zaključiti da je tako,ali originalan naziv je i sam dovoljan....

u zlatnoj seriji je izašlo tri broja i to u brojevima 3,15 i 16, dok je u broju 16 kao junak stavljen tex koji je tu ustvari drugi strip...

kod prvog broja ZS imamo sličan slučaj ali tu je makar naslovnica od texa, dok ovdje su sve tri naslovnice od sudije Beana....

kod ZS 82 je npr urađena prva stvar gdje stoji junak Yuma Kid, (iako je u originalu to naslovnica od Rio kida) koji i jeste prvi strip,dok je puno poznatiji junak kit teler drugi strip, pa to ne smeta...

tako da vjerujem da bi bilo OK i da kod ova tri broja stoji kao junak Sudac Bean..ipak je to je jedan boneli serijal koji nije baš toliko popularan ni u italiji ni kod nas,ali opet zaslužuje svoje mjesto...a vjerujem da bi ubrzo nakon što strip agent završi sa PSDZ, na red mogao i on doći kod nas jer je tako i u izdanju if edizioni...


delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 30/10/2014 : 12:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Sad piše Deni i Sam, to je popravljeno. E sad, da li to uopšte treba da se promijeni u nešto drugo, to je već pitanje. Ja ipak to ne bih mijenjao u Sudija Bin ili kako već.

Što se tiče ovog ostalog, to ćemo vidjeti da nekad riješimo.

Bilo bi dobro da i ostali daju neki komentar, možda ima još nekih grešaka.

Edited by - delboj on 30/10/2014 16:16:51
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/07/2016 : 19:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Da ne otvaram nov topik, ne znam da li postoji neki drugi odgovarajući...

Ko je zadužen za sređivanje imena junaka-serijala u pretraživanju i opisa za svako izdanje?
Delboj kaže da je suviše komplikovano i da ne može sve da uredi...

Mislio sam na različite junake sa istim imenom ili na iste junake koji su objavljivani pod različitim nazivima.
Recimo, u pretraživanju se Ortizov i Mendezov Hombre pojavljuju zajedno, tj. izdanja sa njima.
Ok, ja znam koji je gde objavljivan, ali, zar ne može da se to nekako reguliše?
Kao što je odvojen Tarzan i Tarzan(YU).
Moglo bi da se pored imena junaka stavi ime, odnosno prezime autora...

Na primer:

Hombre(Ortiz) - Hombre(Mendez)
Ringo(Vance) - Ringo(Del Castillo)
Kobra(Kerac) - Kobra(Del Castillo)

itd.

Ili, s druge strane, kada se isti junak pojavljuje pod više imena,
ali, čini mi se da je to bolje regulisano, koliko sam primetio, postavljeno je da se mogu naći svi brojevi
na jednom mestu, iako je naziv junaka ispod samog izdanja različito naveden.
Mada, mislim da sam i tu nailazio na neke primere odstupanja...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/07/2016 : 20:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Samo Markos može da promijeni ta imena. Za ostalo sam zadužen ja, ali nemam tri života, ne mogu ja sve to da stignem.

Tarzan je podijeljen iz sasvim drugog razloga: bila su dva Darkvudova izdanja Tarzana i morali smo nekako da ih podijelimo. Ali nisam onda išao da sve one Tarzane gdje su npr. samo jugoslovenski crtači mijenjam pod tog junaka. A ima ih i kombinovanih.

Ovo kad se isti junak pojavljuje pod više imena je lako rješivo: izaberem junaka, a onda mogu da upišem da prikazuje odgovarajuće ime, da li je negdje Mali rendžer, negdje Kit Teler...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/07/2016 : 00:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj
Za ostalo sam zadužen ja, ali nemam tri života, ne mogu ja sve to da stignem.


Da, trebalo bi da se angažuje više ljudi oko uređivanja podataka na sajtu.
Bilo je nedavno reči i o ovom problemu:
quote:
Originally posted by delboj
quote:
Originally posted by Poli


Samo jedno pitanje ... slucajno sam trazio epizodu DD VC 93 Savrseni zlocin, i vidim da ima i recenzija, ali u njoj je naslovnica samo LU izdanja, a isto i kod ostalih recenzija tog razdoblja, gdje se preklapaju LU i VC naslovi.
Znam da treba to kasnije rucno dodati (ako je recenzija napisana prije je izaslo "drugo izdanje") i da to zna biti "gnjavaza" ...ali tko je jadnik kojeg to zadesi, DeeCay, delboj ...?


Ja nisam i ne mogu tu ništa. Dobro bi bilo da se to uradi.



Nagomilala su se izdanja novijeg datuma koja nisu dodata uz recenzije koje su ranije napisane.
I sad, kada klikneš na naslovnu stranu nekog broja, sa strane stoji da nema recenzije za datu epizodu, a u stvari ima.

Imena autora nisu navedena za mnoge brojeve, ako hoćeš da proveriš šta je sve dotični radio, nemaš kompletnu sliku.
A kod nekih izdanja su pogrešno navedeni autori...

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 19/07/2016 00:12:13
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/07/2016 : 09:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Gdje su pogrešno navedeni? Pošalji mi porukom spisak, pa ću to ispraviti. Za recenzije ništa ne mogu.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/07/2016 : 10:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Ok, poslao sam ti u vezi Coppole jednog i drugog kod Martija Misterije.

Giuda Ballerino me je ispravio na recenziji jedne epizode,
ali treba da se isprave imena i u podacima na većini Martijevih epizoda koje je crtao Coppola (jedan ili drugi).

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/07/2016 : 07:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Da ne otvaram nov topik, ne znam da li postoji neki drugi odgovarajući...

Ko je zadužen za sređivanje imena junaka-serijala u pretraživanju i opisa za svako izdanje?
Delboj kaže da je suviše komplikovano i da ne može sve da uredi...

Mislio sam na različite junake sa istim imenom ili na iste junake koji su objavljivani pod različitim nazivima.
Recimo, u pretraživanju se Ortizov i Mendezov Hombre pojavljuju zajedno, tj. izdanja sa njima.
Ok, ja znam koji je gde objavljivan, ali, zar ne može da se to nekako reguliše?
Kao što je odvojen Tarzan i Tarzan(YU).
Moglo bi da se pored imena junaka stavi ime, odnosno prezime autora...

Na primer:

Hombre(Ortiz) - Hombre(Mendez)
Ringo(Vance) - Ringo(Del Castillo)
Kobra(Kerac) - Kobra(Del Castillo)

itd.

Ili, s druge strane, kada se isti junak pojavljuje pod više imena,
ali, čini mi se da je to bolje regulisano, koliko sam primetio, postavljeno je da se mogu naći svi brojevi
na jednom mestu, iako je naziv junaka ispod samog izdanja različito naveden.
Mada, mislim da sam i tu nailazio na neke primere odstupanja...



Ne znam ni sam što bih rekao. Ne znam imaju li ti junaci istu šifru ili ne? Ako nemaju, onda neka ostane tako. Ako imaju, onda treba napraviti novu šifru i odvojiti ih. Ali trenutno mi se ionako oko toga ne da gnjaviti:) Napiši popis, neka ostane tu, pa kad stignem, pogledat ću.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 04/05/2018 : 01:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Za neke brojeve Alana Forda u Superstrip biblioteci
stoje pogrešno upisane šifre, pa redosled epizoda nije kako bi trebalo.

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/alan-ford-ss-145-af-216-neprijatelj-broj-jedan/14085/0/
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/alan-ford-ss-167-af-267-posao-jos-nije-zavrsen/14136/0/
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/alan-ford-ss-168-af-269-nijema-papiga/14138/0/
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/alan-ford-ss-185-af-308-sjecanje-na-dragog-pokojnika/14177/0/

Umesto ovog u zagradi (SS 'broj') treba da stoji AF SS 'broj' (216, 267, 269, 308).
Brojevi u zagradi za ove četiri epizode inače i ne predstavljaju brojeve Superstrip biblioteke,
već originalni broj epizode po redosledu.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000