forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Preminuo Nikola Simić :(
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

roby05
Senior Member



Croatia
2998 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 10/11/2014 : 20:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Pocivao u miru,legendo.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 10/11/2014 : 21:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote


Pocivao u miru!!!

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/11/2014 : 22:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Odličan ˝stari˝ glumac iz ˝naših˝ vremena. Njega san pribilježio u školskim danima kad sam u emisiji ˝Školskog programa˝, tema je bila sinhronizacija glasova u filmu i TV-u, saznao da je on omiljeni Uško Dugouško. Posli su ga ovi iz TVZ makli, jer on nije naš nego iz Beograda, i stavili su nekog svog idiota koji nije bija ni sjena.




Ne pričaj gluposti!

Ovaj boldani je bio genijalni i od 2009. također pokojni Vladimir Puhalo, kojem je upravo Zekoslav Mrkva bio životna uloga, ona po kojoj su ga svi prepoznavali i upamtili.

I meni je njegova sinkronizacija i bolja i draža, šarmantnija i duhovitija.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 10/11/2014 22:47:03
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 11/11/2014 : 05:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Odličan ˝stari˝ glumac iz ˝naših˝ vremena. Njega san pribilježio u školskim danima kad sam u emisiji ˝Školskog programa˝, tema je bila sinhronizacija glasova u filmu i TV-u, saznao da je on omiljeni Uško Dugouško. Posli su ga ovi iz TVZ makli, jer on nije naš nego iz Beograda, i stavili su nekog svog idiota koji nije bija ni sjena.



Koji komentar...

Nije njega nitko maknuo, već je svaka TV kuća imala svoje sinkronizacije u skladu s jezičnim razlikama. Tako je TVZG imala Zekoslava Mrkvu, a TVBG Duška Dugouška, svaka sa pripadajućim sinkronizacijama i gčumcima koji su posuđivali glasove.
Btw, danas sam imao prilike čuti i te sinkronizacije i moram se složiti da su mi ove sa Zekoslavom ipak bliskije (Simićeva mi malo daje na nekakav umirovljenički štih, ali to je manje bitno, prednost mi je u odnosu na dozu humora koja krasi Zekoslava i slične sinkronizacije).

Zato je Simić ušao u legendu svojim glumačkim opusom. Mislim da nitko nikad ranije a ni kasnije nije i neće moći odglumiti likove poput Pantića, Von Carajana aka Svetislava Brkića i ostalu plejadu urnebesnih komičnih likova.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7889 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/11/2014 : 14:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
tesne kože su vječno aktualni filmovi, nikad se nećemo riješiti takvog razmišljanja, nikad
to nisu najbolje yu komedije, ali su u tim filmovima ostvarene dvije najbolje uloge
prvi je, naravno, šojić, koji ima više legendarnih rola, svi ih znamo napamet od riječi do riječi
a drugi je pantić, lik kojeg je bilo teže odigrati nego šojića, a kojeg je veliki glumac odradio savršeno i neponovljivo
nikad ga se neće zaboraviti

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/11/2014 : 14:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ehhh Pantiću...


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 11/11/2014 : 15:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Kakav tandem. Nikada više.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 11/11/2014 16:47:27
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/11/2014 : 20:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Istog dana kad i Nikola Simić umro je i Zoran Čalić, glavni kreator i redatelj serijala "Lude godine" / "Žikina dinastija", u čijim je filmovima "Ćao inspektore", "Druga Žikina dinastija", "Sulude godine" i "Doviđenja u Chicagu" upravo Pantić odigrao važne sporedne uloge.

Kao da su i na privatnoj i na poslovnoj razini bili životno usmjereni jedan na drugog.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

pknezevic
New Member



Bosnia and Herzegovina
151 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 11/11/2014 : 22:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send pknezevic a Private Message  Reply with Quote
ODE LEGENDA RIP
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 12/11/2014 : 15:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by MSBlueberry

Odličan ˝stari˝ glumac iz ˝naših˝ vremena. Njega san pribilježio u školskim danima kad sam u emisiji ˝Školskog programa˝, tema je bila sinhronizacija glasova u filmu i TV-u, saznao da je on omiljeni Uško Dugouško. Posli su ga ovi iz TVZ makli, jer on nije naš nego iz Beograda, i stavili su nekog svog idiota koji nije bija ni sjena.



Koji komentar...

Nije njega nitko maknuo, već je svaka TV kuća imala svoje sinkronizacije u skladu s jezičnim razlikama. Tako je TVZG imala Zekoslava Mrkvu, a TVBG Duška Dugouška, svaka sa pripadajućim sinkronizacijama i gčumcima koji su posuđivali glasove.
Btw, danas sam imao prilike čuti i te sinkronizacije i moram se složiti da su mi ove sa Zekoslavom ipak bliskije (Simićeva mi malo daje na nekakav umirovljenički štih, ali to je manje bitno, prednost mi je u odnosu na dozu humora koja krasi Zekoslava i slične sinkronizacije).

Zato je Simić ušao u legendu svojim glumačkim opusom. Mislim da nitko nikad ranije a ni kasnije nije i neće moći odglumiti likove poput Pantića, Von Carajana aka Svetislava Brkića i ostalu plejadu urnebesnih komičnih likova.

Ja san samo stariji ljubitelj tih crtanih/animiranih filmova, i kako je za mene Bobi Marotti jedan i jedini Fred Kremenko i ništa drugo ne prihvaćan, tako je i pokojni glumac za mene jedini kao zekoslav/uško jer san ga prvog čuja a i to je radija odlično. Ono o zamjeni (isto pokojni) san spomenija, jer kad san ka prvi put čuja reka san ˝bezveze˝ (sorry ako je ispalo napadno loše, ali tako san pomislija prije 30-ak godina i to san napisa).
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000