forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Smart phone - koji kupiti?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/11/2016 : 18:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Palo mi je na pamet još nekoliko kvalitetnih proizvođača pa da dopunim prethodnu listu:

- Samsung (Južna Koreja)
- Apple (USA)
- LG (Južna Koreja)
- Huawei (Kina) / radio i Nexus za Google
- HTC (Tajvan)
- Coolpad (Kina)
- Sony (Japan)
- Lenovo (Kina)
- Microsoft (USA)
- Xiaomi (Kina)
- ZTE (Kina)
- TCL (Kina)

- Meizu (Kina)
- Oukitel (Kina)
- Elephone (Kina)
- Asus (Tajvan)
- LeEco (Kina)
- Oneplus (Kina)
- Ulefone (Kina)

Mislim da je iz ovoga jasno da je Kina postala prava tehnološka sila.

Trenutno najveće zamjerke imam oko prebrzog izbacivanja novih modela, toliko se brzo razvijaju da su počeli izbacivati nove modele svakih mjesec dana, što je pomalo teško pratiti. Da ne govorim da su razlike ponekad minorne pa se jako teško odlučiti koji model kupiti...

Druga zamjerka ide na popratni propagandni materijal, tu su puno napredovali, ali i dalje je teško pronaći precizne tehničke specifikacije, posebno zato što brže izbacuju nove modele nego ažuriraju web stranice. :)

Edited by - stripofil on 28/11/2016 19:16:21
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 27/11/2016 : 02:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice huaweia, ja Sam uzeo p8 honor prije tri mjeseca I prezadovoljan Sam za sada(imao iPhone5 ranije),nije toliko skup kao ostali(jucer na black Friday bio 230 eura) a ima sve. Dobra kamera, internet leti, baterija se napuni za sat I po,a traje po dva-tri Dana sto je za iPhone nemoguca misija.Istina,Kinezi preuzimaju svijet mic po mic :-))
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 28/11/2016 : 19:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Vezano za raspravu oko iPhonea, nisam ljubitelj nagađanja, ali ovaj dio mi drži vodu. E sad da li će Apple to promijeniti ili ne je teško predvidjeti.

"Analitičari kao glavni razlog za ovakvu prognozu navode visoke cijene uređaja koje u stopu ne prate i hardverski noviteti."

http://www.bug.hr/vijesti/iphoneu-se-ne-smijesi-svijetla-buducnost/157196.aspx
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/11/2016 : 17:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
http://m.gsmarena.com/zte_axon_7-8067.php

Ovo mi se cini dobro!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 29/11/2016 : 19:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

http://m.gsmarena.com/zte_axon_7-8067.php

Ovo mi se cini dobro!



Izgleda jako dobro. Volio bi da ima malo veću bateriju, ali sve ostalo je viša klasa.

Treba pogledati test kamere, piše da ima optičku stabilizaciju + el. stabilizaciju. Baš me zanima kakve fotke radi.

To je već u rangu 500$, tu se nalaze top kinezi. :)

Edited by - stripofil on 29/11/2016 19:05:07
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 29/11/2016 : 19:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv članak, vezano za prethodnu raspravu, tko ima volje neka ga svakako pročita. :)

https://steveblank.com/2016/10/24/why-tim-cook-is-steve-ballmer-and-why-he-still-has-his-job-at-apple/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/11/2016 : 20:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by emirem

http://m.gsmarena.com/zte_axon_7-8067.php

Ovo mi se cini dobro!



Izgleda jako dobro. Volio bi da ima malo veću bateriju, ali sve ostalo je viša klasa.

Treba pogledati test kamere, piše da ima optičku stabilizaciju + el. stabilizaciju. Baš me zanima kakve fotke radi.

To je već u rangu 500$, tu se nalaze top kinezi. :)


Ok, tnx, budem na laptopu vidio (nema na mobitel verziji trazilice za tocne specifikacije, pretrage) da li ima baterija jacih od 4000.Ako je uopce i potrebna tolika snaga.
Ionako bih nagodinu promijenio mob sa S4 na stogod od 5,5incha do 6incha maximum. I naravno zemlju porijekla.
Btw citao danas da se neki zale na kineske reklame/display info i/ili nesto od zaostataka postavki na kineskom, iako su presaltali na neke druge jezike.

Sto je sa nougat androidom ? Da li inace kinesko trziste ima kakvih problema sa updateima softwarea?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/11/2016 : 21:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Imam dva Kineza. Pomenutu Nubiu i Umi Plus.
Nikakvih kineskih znakova, reklama ili bilo čega. Oba telefona imaju sistem na srpskom/hrvatskom i sve radi kako treba. Za puno punjenje Nubiji treba pola sata, Umiju oko sat. Baterija drži više od 24h pri punom opterećenju (uključena sinhronizacija vremenskih prilika, mejl, surfanje po netu,FB i sl). Kamera je solidna, ali nije ništa posebno, iako imaju 12/16 mpx.

Igrice funkcionišu besprekorno, telefoni se ne pregrevaju, osim pri punjenju. Umi mi je dva puta updateovao OS u poslednjih mesec dana, a došao je sa Androidom 6.
Oba telefona su koštala zajedno 450€.
Ja zadovoljan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 29/11/2016 21:16:48
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24543 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/11/2016 : 21:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mada, najbolji telefon koji sam ja imao (mislim da sam to već napisao) je HTC E9+.
Rađen samo za Azijsko tržište, zmaj od telefona. Kada bi se tako nešto pojavilo sa današnjim performansama, i Apple i Samsung bi mogli da se prebace na uzgajanje banana.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 29/11/2016 : 21:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
imam neki Htc desire
i acer z520

mobiteli ko mobiteli

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/11/2016 : 23:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko



mobiteli ko mobiteli


Dobri stari skromni Zeljac!

@450eura

Vjerojatno review pisali trolleri.
Ako je tako moram potraziti na amazonu.de te modele kad dodje cajt za shopping.

Kako god, bolje 270 za kineski, nego 750 ta juzno-korejski, a sve isto rade u Kini.
Nadam se da cu tada presaltati android sa nougat na soju.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/11/2016 : 23:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
http://www.umidigi.com/page-umi_plus_overview.html

Dobar je i ovaj. ..
Bas sam se zainteresirao za ove novootkrivene azijske tehnikalije, iako ima dosta koji bi tradicionalno po zapadnjacki i kriticki bez da isprobaju kvalitetu, nazvali fekalijama.
Treba dati sansu, ipak sve te tehnike u segmentu audio, video i mobilne tech dolazi sa istoka.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 29/11/2016 23:23:27
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/11/2016 : 23:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav iPhone i slične gluposti, nema jačeg mobitela od stare Nokie.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 30/11/2016 : 17:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem
Ok, tnx, budem na laptopu vidio (nema na mobitel verziji trazilice za tocne specifikacije, pretrage) da li ima baterija jacih od 4000.Ako je uopce i potrebna tolika snaga.
Ionako bih nagodinu promijenio mob sa S4 na stogod od 5,5incha do 6incha maximum. I naravno zemlju porijekla.
Btw citao danas da se neki zale na kineske reklame/display info i/ili nesto od zaostataka postavki na kineskom, iako su presaltali na neke druge jezike.

Sto je sa nougat androidom ? Da li inace kinesko trziste ima kakvih problema sa updateima softwarea?



Baterija imaš i od 6500mAh, naravno ti uređaji su malo teži, ali ako ti je bitna baterija onda pogledaj Ulefone Power (http://www.racunalo.com/ulefone-power-recenzija-mocan-smartfon-s-brutalnom-baterijom-od-6050-mah/).

5,5 do 6" ti je ok jedino ako je iskoristivost ekrana u odnosu na dimenziju uređaja preko 85%, inače je to prevelik uređaj. Npr. Xiaomi Mi Mix je na oko 90%, tako da je u stvarnosti velik kao 5.2" mob, a on ima 6.4" ekran.

Kineske reklame i njihov software je na uređaju ako kupiš mob koji je napravljen isključivo za njihovo tržište. U početku je tu spadala većina kineskih uređaja, ali kako su se počeli probijati i na zapadno tržište sada postoje verzije i za ostale države, obično su označeni kao "International version" ili "Global version".

Nougat android dolazi na sve nove modele isto kao i na "zapadne" brandove. S updateom nema problema. Prednost androida je što se može staviti i custom ROM, za one koji se žele "igrati". :)
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 30/11/2016 : 17:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

imam neki Htc desire
i acer z520

mobiteli ko mobiteli



To ovisi o korisniku i potrebama. :)
Imam frendove koji iPhone 7 od 8.000kn koriste isključivo za SMS i pozive, što je bacanje novaca.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 30/11/2016 : 17:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Bacite oko na ovu zvjerku :D

Za 250$, nema što nema, podržava i VR

http://www.gearbest.com/promotion-vernee-apollo-sale-special-1027.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/11/2016 : 22:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Bacite oko na ovu zvjerku :D

Za 250$, nema što nema, podržava i VR

vernee-apollo



Bas gledao usporedbe sa S7 na yt-u i ipak je s7 brzi, nema lagginga i cimanje slike.
Znam da je razlika u cijeni velika i tu je prednost,a da samo kupim S7 ili S8 kad dodje radi poneke poruke na viberu, maila i ovog foruma, ujedno vecinom gledam video sadrzaje na mobu i treba mi solidan procesor bez da mi video cupka kao u testu za 3D itd...
https://www.youtube.com/watch?v=inWTEcpcj3c

Ne vrijedi samsung toliko, previse je 700+ eura dati za nj, da je 400 hajde jos toliko bih podnio nekako, ali do 300eura sam si zadao granicu. Cudi me da kinezi ne cope ili iskopiraju korejcima taj chip kad se ionako radi kod njih samsung paleta.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 01/12/2016 : 00:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by stripofil

Bacite oko na ovu zvjerku :D

Za 250$, nema što nema, podržava i VR

vernee-apollo



Bas gledao usporedbe sa S7 na yt-u i ipak je s7 brzi, nema lagginga i cimanje slike.
Znam da je razlika u cijeni velika i tu je prednost,a da samo kupim S7 ili S8 kad dodje radi poneke poruke na viberu, maila i ovog foruma, ujedno vecinom gledam video sadrzaje na mobu i treba mi solidan procesor bez da mi video cupka kao u testu za 3D itd...
https://www.youtube.com/watch?v=inWTEcpcj3c

Ne vrijedi samsung toliko, previse je 700+ eura dati za nj, da je 400 hajde jos toliko bih podnio nekako, ali do 300eura sam si zadao granicu. Cudi me da kinezi ne cope ili iskopiraju korejcima taj chip kad se ionako radi kod njih samsung paleta.




Taj na youtube ti je Apollo LITE model, on dodje oko 180$ i za te novce je odlican mobitel. Apollo verzija je dosta jaca i bolja od Lite modela i nema sanse da zapinje i da je sporiji od S7, osim ako kinezi nesto opako ne zabrljaju :D
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/12/2016 : 22:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Trazio Apollo model na amazonu izgleda nema ga jos u prodaji iako neki forumi vele da je od kraja Jula(07/16) u prodaji.
Cijena 440$ i izgleda kod nekih prodavaca je u prednarudzbi.
Ne razumijem trziste zapada d ne poguraju malo ove modele u slobodnu prodaju. Ili je lobby ovih "standardnih" marki, brandova jak ili se sinovi zutog cara ne trude u marketing i promidzbu svojih tehnickih proizvoda. Vidio danas u reklami Huawei od 450eura, zaboravio koji model, ali phablet je sigurno.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 04/12/2016 : 00:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Trazio Apollo model na amazonu izgleda nema ga jos u prodaji iako neki forumi vele da je od kraja Jula(07/16) u prodaji.
Cijena 440$ i izgleda kod nekih prodavaca je u prednarudzbi.
Ne razumijem trziste zapada d ne poguraju malo ove modele u slobodnu prodaju. Ili je lobby ovih "standardnih" marki, brandova jak ili se sinovi zutog cara ne trude u marketing i promidzbu svojih tehnickih proizvoda. Vidio danas u reklami Huawei od 450eura, zaboravio koji model, ali phablet je sigurno.



Koliko je meni poznato tek je sad u pretprodaji i cijena je 249$.
Za te novce je teško pronaći nešto bolje.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/12/2016 : 21:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
http://mob.hr/samsung-radi-na-dva-razlicita-koncepta-uredaja-s-preklopnim-zaslonima/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/02/2017 : 16:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
triba mi nešto relativno jeftino sa velikim ekranom (5 inča).
za surfanje i telefoniranje.
je li vridi ovo šta?
znam da kinezi nabildaju karakteristike(2 gb rama)
https://megastore.hr/proizvod/noa-movese/

https://www.links.hr/hr/smartphone-doogee-y100plus-valencia-2-5-5-multitouch-quadcore-mtk6735-1-0ghz-2gb-ram-16gb-flash-dual-sim-microsd-kamera-bt-android-5-1-crni-049100015

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 02/02/2017 16:56:23
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000