forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 David B: MRAČNIM STAZAMA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 17/12/2014 : 20:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ovo zvuči primamljivo.
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2015 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 22/12/2014 : 12:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Uskoro u Banjaluci
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20715 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2015 : 13:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Obično jako dobro pretpostavim kako će mi se neki strip dopasti na osnovu privjua,autora koji ga potpisuju,komentara ljudi,...Ovde sam bio prilično bio siguran da ovo nije moja šoljica čaja na osnovu postavljenih oglednih tabli i iz razgovora sa dvojicom forumaša (sa jednim putem prepiske a drugim fejs tu fejs).
Srećom,momci su poprilično pogrešili pri proceni da mi se strip neće svideti,a i Vuk je postavio ne baš reprezentativne ogledne table.Mračnim stazama mi je jako,jako simpatičan strip,a na Davida B. ću ubuduće podobro obratiti pažnju (njegovog Epileptičara koji Fibra izdaje za par meseci,recimo, uzimam obavezno i to bez gledanja privjua).

David B.nam je ovde pružio sjajno nacrtan strip sa konkretnom pričom,doduše malo opičenom, i odličnim dijalozima.
Album se sastoji iz dve celine;priča se bavi italijanskom okupacijom Rijeke u posleratnim (WWI) godinama,a glavni likovi su avanturisti koji pod zaštitom italijanske uniforme kradu dragocenosti,umetnička dela i ostale vrednosti po gradu;i pri tom se sukobljavaju sa suparničkim bandama,koji su isto iz redova talijanske armije.
U priču je je umešana i zanosna lepotica zbog koje izbijaju masovne tuče,a koja se zaljubljuje u glavnog protagonistu Laurijana,pisca,novinara i bivšeg vojnika,a takođe i jednoga iz bande,koji često priviđa duha svog pokojnog ratnog sadruga Leonea,za koga misli da očekuje od njega da mu organizuje specijalnu sahranu kako bi mu se duša smirila.
Osim što se bande lopova razračunavaju među sobom,za petama im je i policija, a u pozadini svega je utopističko nastojanje komandanta okupirane Rijeke,pesnika i vojnika Gabrijela D Anuncija da svoju vladavinu proširi na Balkan (uz podršku Muslolinijevih fašista).

David B. me je,slobodno mogu reći,kupio i crtežom i stilom pripovedanja sa lucidno-duhovitim dijalozima.
Od mene, ocena za strip nešto između 8/10 i 9/10,čista-kao-suza 9/10 i preporuka za čitanje.

edit:
uzeh juče u jednom dokonom trenutku (wc aktivnosti) malo da ponovo prelistam ovaj strip,međutim preraslo je to prlistavanje u ponovno čitanje.I mogu reći,da sagledah bolje sad drugi album u smislu da sam uočio neke stvari koje su mi promakle.U stvari,kad sam čitao Mračnim stazama pre neki dan,nekako je to bilo iz više etapa u kojima su me prekidala deca,a ovaj strip ipak zahteva određenu koncetraciju - tako da je sad sve došlo na svoje mesto, i definitivno ovaj album svrstavam u jedan od boljih Komikovih stripova,a od David B. jedva čekam nešto novo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/07/2015 10:39:24
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/07/2015 : 17:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bravo Anto! Sudeći prema broju dosadašnjih komentara, ovaj strip očito treba pogurati i u to ime se pridružujem Antovoj preporuci. S tim da je strip meni još bolji, čista desetka!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20715 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2015 : 10:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Bravo Anto! Sudeći prema broju dosadašnjih komentara, ovaj strip očito treba pogurati i u to ime se pridružujem Antovoj preporuci. S tim da je strip meni još bolji, čista desetka!



editovao sam post i dao stripu nešto veću ocenu.

hebi ga,šaneru,ja sam barem ovom stripu dao 9/10,a ti Tvrđi osmicu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/07/2015 : 16:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

Bravo Anto! Sudeći prema broju dosadašnjih komentara, ovaj strip očito treba pogurati i u to ime se pridružujem Antovoj preporuci. S tim da je strip meni još bolji, čista desetka!



editovao sam post i dao stripu nešto veću ocenu.

hebi ga,šaneru,ja sam barem ovom stripu dao 9/10,a ti Tvrđi osmicu.





Polako, pročitao sam tek dva albuma, uopće ne sumnjam da ću u nekom trenutku i ja doživjeti otkrivenje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 18/07/2015 : 22:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Moram reći da sam ovaj album stavio na drugo mesto prilikom glasanja za album 2014. Šteta što su neki tek sad otkrili vrhunski kvalitet ovog stripa, ali nikad nije kasno za vrhunska ostvarenja. Najveća preporuka

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/10/2015 : 09:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odličan! Strip iz posljednjeg doba iluzije romantičnog ratnika.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000