forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor u boji ili crno - beli pitanje je sad ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/12/2014 : 22:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Zavisi ko crta i ko boji, valjda
I da li je akvarel, ulje na platnu, tempere ili digitalno
I da li je kolor jubilarac, edicije Kolor ili CSAC/LL ili samo ZG naslovnica eventualno poster


Bas tako.
Ne vjerujem u ono bolje je crno bijelo ili bolje je u boji. Ovisi o slucaju. Evo npr. imam talijansku Osvetu Vudu u boji i strip rastura! Puno bolje od crno bijele verzije! Crtez ima mnogo detalja u pozadini i boja nam pomaze da jasnije vidimo stvari.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2014 : 23:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

CB-definitivno. Kolorce shvatam kao nešto što bi trebalo težiti ka savršenstvu,ali ta ista boja mi ubija onaj gušt prilikom čitanja. A kad tek vidim Bleka u koloru-dođe mi da sve stripove bacim na lomaču... Srećom-postoji CB...


Zar postoji i Blek u koloru... mislim na legalno izdanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7888 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 10/12/2014 : 00:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
ovisi,zavisi,kadrovi,kurac,palac...
republicca radi svoje,za lovu.
libellus kao perfekcija,to jeste i svaka im cast!
zagor u boji(naskrabanoobojeni zagor,vazi i za texa)smesno je.
zagor prica(bio crno-beli ili boja)nije prica svih vremena da se toliko uzdize...
skoro sve price iza nje su taj nivo pa cak i bolje deset puta...
uostalom uz kurac reprinti kad nemamo te reprinte u sc-izdanju.



Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

desertfox123
Starting Member

45 Posts

Member since 04/06/2012

Posted - 10/12/2014 : 06:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send desertfox123 a Private Message  Reply with Quote
Sto posto potpisujem ... ima 10 puta boljih prica koje tek dolaze.Bas me zanima hoce li biti ovolika trka i za brojevima koji tek dolaze a sto se tice boje ili c-b,po meni boja ako je kolorista odradio posao kako treba znaci ako je mracna atmosfera predstavjena mracno itd
quote:
Originally posted by cronos six

ovisi,zavisi,kadrovi,kurac,palac...
republicca radi svoje,za lovu.
libellus kao perfekcija,to jeste i svaka im cast!
zagor u boji(naskrabanoobojeni zagor,vazi i za texa)smesno je.
zagor prica(bio crno-beli ili boja)nije prica svih vremena da se toliko uzdize...
skoro sve price iza nje su taj nivo pa cak i bolje deset puta...
uostalom uz kurac reprinti kad nemamo te reprinte u sc-izdanju.




Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/12/2014 : 09:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Zagora kvaliteta kolora varira od epizode do epizode, one koje obiluju prirodnim scenama šuma i rijeka mi bolje izgledaju u koloru ali zato scene u zatvorenim prostorima ili pustinjskim i stjenovitim predjelima bolje izgledaju u c/b.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/12/2014 : 10:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
ovo do sada
cb

u buducnosti
nadam se
bice boljih c

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/12/2014 : 10:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

los crtac (a da ne radi previse sencenja, odnosno da nema previse crne u crtezima) je mozda i bolji u koloru ;P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 10/12/2014 : 10:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

CB, nijednom Bonelliju boja ne stoji, ima dobrih kolora, ali u cjelini, nije to to.



tako je. zato se moramo izboriti da i sve naslovnice budu crno bijele. i da ukinu svaki 100 broj u boji...

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/12/2014 : 11:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
bolje da se izborimo za Zagor spomenik
u nekom parkicu u sklopu Beograda na vodi
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7888 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 10/12/2014 : 19:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
crno-belo.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/12/2014 : 09:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Zavisi ko crta i ko boji, valjda
I da li je akvarel, ulje na platnu, tempere ili digitalno
I da li je kolor jubilarac, edicije Kolor ili CSAC/LL ili samo ZG naslovnica eventualno poster


Bas tako.
Ne vjerujem u ono bolje je crno bijelo ili bolje je u boji. Ovisi o slucaju. Evo npr. imam talijansku Osvetu Vudu u boji i strip rastura! Puno bolje od crno bijele verzije! Crtez ima mnogo detalja u pozadini i boja nam pomaze da jasnije vidimo stvari.


Jedva cekam da se domognem epizoda poput Osvete Vudu i Morske Strave u obojenoj varijanti
Upravo sam prelistao ova poslednja dva LL Zagora i mogu vam reci da mi se neverovatno svidja kako Zagor Prica izgleda u obojenoj varijanti, usudio bih se reci da ovom ranom Ferriju vise lezi boja, pogotovo u dnevnim scenama kada koristi najosnovnije moguce sencenje. Nocne su takodje solidne, ali sve se plasim cistih horror scena u kojima se Ferri raspistoljio kistom.
Za sada, ovo sta sam video je meni bolje od cb, koliko god mi isti bio daleko drazi

edit: Na Donatelliju pogotovo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 11/12/2014 09:51:54
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 20/12/2014 : 01:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zlatko900

CB-definitivno. Kolorce shvatam kao nešto što bi trebalo težiti ka savršenstvu,ali ta ista boja mi ubija onaj gušt prilikom čitanja. A kad tek vidim Bleka u koloru-dođe mi da sve stripove bacim na lomaču... Srećom-postoji CB...


Zar postoji i Blek u koloru... mislim na legalno izdanje.

Pa-zasad nije u legalnom izdanju,ali postoji... Nije valjda da ti nije poznato na kojim stranicama?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/12/2014 : 09:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne tražim digitalna izdanja pa mi nije poznato čega se sve može pronaći.
Bleka bi bilo zanimljivo vidjeti po ovom sistemu kako ide i Zagor kolorac jer bi takva boja pasala za strip gdje ima puno scena šuma i traperskih koliba.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 21/12/2014 : 23:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne tražim digitalna izdanja pa mi nije poznato čega se sve može pronaći.
Bleka bi bilo zanimljivo vidjeti po ovom sistemu kako ide i Zagor kolorac jer bi takva boja pasala za strip gdje ima puno scena šuma i traperskih koliba.

Vjeruj mi da ga uopće nije ugodno gledati u boji,barem ne dok je kolorista onaj koji je ovo obojio. Kao da se netko igrao. Odi na "besplatno čitanje stripova" i pogledaj,pa reci šta misliš o tome.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000