forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Didije Komes: OMNIBUS I
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

neshaburbon
Starting Member

10 Posts

Member since 09/01/2006

Posted - 07/07/2015 : 07:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send neshaburbon a Private Message  Reply with Quote
Lepo, odoh danas do Alana Forda :-)
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 07/07/2015 : 10:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Obaveštenje za pretplatnike iz Beograda i pretplatnike koji su sutra u Beogradu:

Lično preuzimanje Omnibusa Didijea Komesa biće organizovano u sredu od 14.00 do 16.00 sati u Irish Pub-u na Obilićevom vencu, br. 17.

Vidimo se!

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Edited by - KOMIKO on 07/07/2015 10:09:53
Go to Top of Page

Residents
New Member



Serbia
138 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 12/07/2015 : 12:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Residents a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno izdanje! Posle mnogo muka i odlaganja, kada sam vec posumnjao, da ce se ovaj strip uopste pojaviti, pravo niotkuda se pojavljuje.
Citao sam dosta o Komesu i jedini njegov strip koji sam procitao je Tisina, koja mi je top 10 stripova koja sam procitao. Tako da sam dosta ocekivao od ovog Omnibusa. Prva prica je pomalo bledunjava, neubedljiva, predvidljiva, ukratko sluzi za zagrevanje. Ali zato druge dve, Eva i Drvosrce razvaljuju u pravom smislu reci.
Velike pohvale za Komiko na ovom izdanju, nadam se da nece praviti prevelike pauze do izlaska knjiga 2 i 3, koje ocekujem sa velikim nestrpljenjem. Velika preporuka za sve koji su jos uvek u nedoumici oko kupovine.

Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 25/07/2015 : 23:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Zajedno sa Fibrinim knjigama "Nošeni vjetrom" ovo je albumsko izdanje godine.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 15/09/2015 : 20:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
Tu je
http://stripovibanjaluka.blogspot.ba/
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 11/01/2016 : 21:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
zanima me hoce biti ona Tisina sto je bila na cirilici u jednom od buducih integrala Komesa?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/01/2016 : 22:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad ide u drugom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 12/01/2016 : 12:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
ihhh bas odlicno; Hvala
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/02/2016 : 08:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Comesov prvi omnibus sadrži tri vrlo neobične priče. U svima je radnja na pola puta između realnog i fantastičnog, odvija se polako te stvara pomalo jezovitu atmosferu, iako se na površini ne događa puno toga. Comes se naime puno više bavi unutarnjim svijetom svojih likova nego onim vanjskim, a likovi su mu svi redom barem malo "pomaknuti". Naravno, za atmosferu je u velikoj mjeri značajan i autorov upečatljiv crno-bijeli crtež. Oštri kontrasti i specifične fizionomije likova čine savršeno prikladan par pomalo hitchcockovskim pričama. Nisam zapravo siguran šta mislim o ovom omnibusu nakon prvog čitanja. Ne mogu reći da me oduševio, no daleko od toga da me ostavio ravnodušnim. U svakom slučaju još ću mu se vratiti.

7/10

P.S.
Čestitke Komiku na izdanju. Strip zaslužuje puno više komentara nego što ih tu ima.

http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 19/02/2016 08:51:26
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/08/2016 : 10:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Didije Komes - Omnibus 1 (Komiko)

Še ena stripčina!

Prvi omnibus vsebuje tri njegove zgodbe. Prva je dejansko njegov drugi strip (sicer bolj kratek, cca 30 strani, prva svetovna in fantastika, misteriji), pri katerem se lepo vidi kako je njegova risba napredovala - tu je precej več potez, detajlov, kasneje pa postane njegov stil bolj poseben, močan, večje oz. debelejše poteze s tušem, manj teh prčkarij. Tudi med drugo in tretjo zgodbo se vidijo majhne razlike, a ne tako očitno kot v primerjavi s prvo.
Seveda je njegov stil risanja poseben, markanten, a moram priznati, da so me morda še bolj potegnile same zgodbe, scenarij. Res dobro, priporočam!

Aja, kar me je pa "motilo", če naj tako rečem, pa je njegov stil risanja ustnic.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/05/2017 : 21:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hejvuleov prikaz sa dw foruma:
Gavranova senka

Anti-ratni strip na Komesov način ispričan i nacrtan.
Prvi svetski rat i vojnik koji nekim čudom preživljava artiljerijski baraž i dospeva u svet između jave i sna,
bolje reći između života i smrti. Tu sreće tri personifikacije same smrti - blagu oličenu u liku mlade devojke,
mučnu smrt oličenu u liku nestašnog i sadističkog dečaka i staricu koja predstavlja neku vrstu meta smrti.
Komes nam kroz magiju i podsvesno donosi svoje viđenje ratnih strahota i sudbinu od koje se ne može pobeći.
Crtež malo drugačiji od onoga na šta smo navikli kod Komesa, nema onih tipičnih crno-belih
kombinacija i deluje malo nedovršeno.
Ovo mi je najslabija epizoda u Omnibusu i ocena shodno tome jaka 3 bambija ;)

()

Eva

Komesovo viđenje incestuoznog odnosa brat-sestra i iščašenih porodičnih odnosa.
Tokom čitanja sam imao jak deja-vu jer je Eva gotovo filmski ispričana i jako me podseća
na kombinaciju Hičkokov-og Psiha i nekog viktorijanskog horora.
Komes slika poremećenost međuljudskih odnosa i sukob jake-slabe ličnosti a možda i odnos među blizancima [hmm2]
Crtež je ovde već tipičan komesovski, crno-bele kombinacije i lica koja imaju neku robotsku masku pa sve još više doprinosi nekoj atmosferi
teskobe i očekivanja najgoreg.

Ocena 4 bambija ;)



Drvosrce

Komes analizira fenomen podeljene ličnosti i šizofrenije a sve uzrokovano porodičnom tragedijom glavne junakinje.
Ona stvara 3 alter-ega, kao posledicu povlačenja u sebe i pokušaja da na taj način nađe opravdanje u svom činu.
Nakon perioda ozdravljenja jedan nesretan slučaj kao okidač ponovo dovodi do prizivanja ove 3 izmišljene osobe uz
pomoć kojih naša heroina pokušava da se reši problema u vidu napadnog bivšeg momka.
Fenomenalan strip, po kvalitetu prevazilazi i Tišinu [bravo2]
Crtež maestralan, gotovo nadrealan i još više ističe neobičnost i težinu same priče.
Na momente gotovo bajkovit uvlači nas u sebe i tera na razmišljanje dugo nakon čitanja.

Klasik i naravno adekvatna ocena ;)



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/05/2017 21:13:55
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/05/2017 : 21:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
što se tiče opisa albuma koji čine prvi Omnibus,nakon sjajnog Hevuletovog prikaza,ne bih imao ništa dodati.
što se tiče mojih utisaka oni su drugačiji - u svim tim pričama koje su između realnog i fantastičnog se u suštini i ne dešava puno toga;pogotovu u prvoj i trećoj priči.
Takođe,u sva tri albuma,brzo se ukapira u kojem će pravcu ići radnja i šta je u pozadini tih misteriozno-fantastičnih dešavanja.
I na kraju,iako je to Komes sve lepo obradio i odradio,ni u jednoj priči me nije dotakao sa temama kojim se u njima bavio;osim možda u Evi,i to uglavnom zbog nekakve kombinacije erotike i hičkokovskog horora.
Daleko od toga da mi stripovi prvog omnibusa nisu dobri,ali ni izbliza kao Tišina,pa čak ni Lasica.
Eva mi je ovde najbolja priča (3.5/5),nahvaljeno Drvosrce tek dobra epizoda (3/5),a Gavranova senka simpatična priča (2.5/5).
Očekujem da mi treći Omnibus bude negde između ova dva po kvalitetu priča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/05/2017 21:18:05
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/08/2023 : 07:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Salkan još jednom iznenađuje svojom novom recenzijom:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-kom-5-drvosrce/3066/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000