forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Vratimo Hendrixa na most!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/06/2017 : 16:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
naravno da ne mogu
čovjek je oblačio na sebe svašta, a posebno ljubičastu, u skladu s 'purple haze'
na woodstocku je imao bijelu indijansku košulju s resicama, pa su mogli i to iskoristiti
ako su uopće išli na neku posvetu, ovo ono
uostalom, ta rasvjeta se da režirat i možda može biti i ukusna i primjerena
i o tim detaljima se da raspravljat
ali, moji razlozi zašto mi je to neprihvatljivo u ovom obliku, osim što se radi o kiču, su slijedeći:
1) zeleni most je zaštićeni spomenik i nije prikladno od njega stvarati pozornicu i atrakciju koja nema veze s tim spomenikom. Nije isto kada u australiji za novu godinu iskoriste most za spektakularni vatromet ili kada se most rasvjetom svakodnevno pretvara u nešto drugo.
2) bezobrazno je iskoristiti nečiju inicijativu (preimenujmo most u hendrixov most), preuzeti je kao svoju i pretvoriti u nešto sasvim drugo, a da pritom ljude koji su to pokrenuli gurneš u stranu, ne pitaš ih ništa jer znaš bolje, staviš zaštitare da netko slučajno ponovo ne napiše grafit i izvedeš 'spektakl' 2 dana prije izbora
3) ovo je i potpuno nerazumijevanje razloga zašto je netko uopće tražio da se most zove po hendrixu (odnosno zašto su ga generacije mladih tako zvale), te urbane legende o nekom neznanom junaku koji je s kantom piture napisao taj grafit koji svi pamte i koji je postao simbolom. Gradonačelnik i ljudi oko njega ne shvaćaju da je taj grafit jedini bitan u cijeloj priči i da bez njega, na ovakav način samo provocira da se sutra pokrene inicijativa 'maknimo hendrixa s mosta'
4) možda i najvažnije - to sve skupa je koštalo 5 milijuna kuna, a vjerujem da održavanje i energija koštaju još barem desetak tisuća mjesečno. Na koji način je odabran dizajner i izvoditelj, o tome ne znam ništa, ali dalo bi se i o tome. Međutim, za te novce se moglo obnoviti dva manja vrtića ili jednu školu. Moje dijete ide u mali vrtić u Borninoj ulici i to trebaš otići pogledati. Svi koji će braniti ovaj kičeraj, neka odu pogledati vrtić Vedri dani, područni objekt u Borninoj ulici (to vam je mala kućica u sklopu gimnazijske zgrade u Križanićevoj). Pogledajte, molim vas. Za 2 milijuna kuna bi se to moglo urediti da bude u slkadu sa ovim stoljećem.

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 03/06/2017 16:38:06
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 03/06/2017 : 16:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Sve to stoji, al najbolja bi baza bila da sad taj isti lik s kantom piture...danas sutra kad prođu izbori kad se sve zaboravi....napiše Ceca ...ili Aca Lukas. Uvik kontra!

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/06/2017 : 16:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sasvim i sa svim se slažem, s tim što je možda ova rasvjeta samo dok ne prođu izbori ili tako nešto, pa bi se ubuduće mogla paliti samo u posebnijim prilikama, za praznike i blagdane, Hendrixov rođendan i obljetnicu smrti, godišnjicu Woodstocka recimo.

Jer će se u protivnom sve pretvoriti u eksploatacijsko kičersko iznevjeravanje izvorne ideje i smisla, i pretvoriti se u svoju suprotnost.

Bumo vid´li.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/06/2017 : 16:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/06/2017 : 18:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Sve to stoji, al najbolja bi baza bila da sad taj isti lik s kantom piture...danas sutra kad prođu izbori kad se sve zaboravi....napiše Ceca ...ili Aca Lukas. Uvik kontra!



baja mali knindža

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/06/2017 : 18:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ajme jere
ove litvanske majice san totalno izbrisa iz sjećanja
a vidi marculionisa kako mu lipo stoji

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/06/2017 : 19:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Jer će se u protivnom sve pretvoriti u eksploatacijsko kičersko iznevjeravanje izvorne ideje i smisla, i pretvoriti se u svoju suprotnost.




Već se pretvorilo u točno to.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/06/2017 : 19:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Biram umjereni optimizam, dok me stvarnost ne razuvjeri.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/06/2017 : 20:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ajme jere
ove litvanske majice san totalno izbrisa iz sjećanja
a vidi marculionisa kako mu lipo stoji


Neznan jesi li upoznat sa pričon oko ovih majica, ali ove flower power majice nisu bile tu slučajno. Litva je za nastup na OI92 imala većih administrativnih problema od Hrvatske a ikad su primljeni na OI, savez in nije moga financirat nastup. Priko sina od Don Nelsona i Marculionisa su uspili stupit u kontakt sa Greatful Dead i ovi su in isfinancirali kompletne OI. U čast njima su nosili njihove majice.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/06/2017 : 21:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
znao sam za to, ne u detalje, ali sam totalno zaboravio dok nisi tu stavio

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000