forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Crno - bijeli svijet
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/02/2016 : 17:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kreće snimanje druge sezone, nastavlja se eksploatacija nostalgije za 80-ima:


http://www.jutarnji.hr/pocinje-snimanje-druge-sezone--crno-bijelog-svijeta--kipo-i-zungul-krecu-u-potragu-za-novim-pricama-i-dobrim-provodom-u-80-ima/1516995/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/02/2016 : 17:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Scenarij supotpisuje Renato Baretić?
Je li bio on i u prvoj sezoni?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/02/2016 : 18:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nije. Scenaristi prve sezone su bili Goran Kulenović, Igor Mirković, Marina Barac i Goranka Greif-Soro.
Baretić može biti samo dobitak, kreira zanimljive likove, piše odlične dijaloge i vrlo je duhovit.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/02/2016 : 18:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da, i ja tako mislim. Mogla bi onda druga sezona biti bolja u odnosu na bezličnu prvu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/02/2016 : 19:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
'Ajde, drago mi je, mnogo domaćih serija ne doživi drugu sezonu.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 07/10/2016 : 12:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Mali podsjetnik da veceras na HRT1 u 20 pocinje 2. sezona:


These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 07/10/2016 12:09:55
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 08/10/2016 : 09:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Odgledao. Simpa je ovo serija. Pogotovo za nostalgičare :-)

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 18/11/2016 : 22:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Gdje se može pogledat ovo čudo.
Propustio sam zadnje 3 epizode..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/11/2016 : 09:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
HRTi. Imaš redovito i novu epizodu skoro tjedan unaprijed.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/11/2016 : 09:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Mama me nagovarala da pogledam tu seriju danima, čak je išla tako daleko da mi je puštala najbolje scene kad bih došla kod njih, ali moram priznati da ovo što sam prisilno pogledala (šesta i sedma epizoda) odlikuje vrlodobra do odlična gluma, lakoća prijelaza iz jedne scene u drugu i sveopća simpatičnost. Jedino su mi školske scene apsoštrumfno bezvezne, svi nastavnici glume kao da su narednici u vojsci i to mi ide na đigericu. Tja, mozda je to stvarno bilo tako...ali ne djeluje mi prirodno.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/11/2016 : 12:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva
Jedino su mi školske scene apsoštrumfno bezvezne, svi nastavnici glume kao da su narednici u vojsci i to mi ide na đigericu. Tja, mozda je to stvarno bilo tako...ali ne djeluje mi prirodno.



Meni je gluma užasna, krenuvši od Riđičkog koji mi je ruku na srce uvijek bio neprirodan, ljigav i iritantan, preko onog klinca koji mu glumi brata i fotografa Žungula. Sve sama katastrofa, dok s druge strane, ženska postava kvalitetom glume toliko odskače od njih da je to u najmanju ruku neobično. Sara Stanić, Anica Dobra etc.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 22/07/2018 : 13:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Proljetos sam zavrsio drugu sezonu jer sam tek onda bio skuzio da su je snimili. Prva sezona mi je bila OK, ali druga je bila stvarno dobra. Vjerojatno zato sto su promijenili scenaristu, o cemu se i na ovom topiku pisalo. Sad bas malo dijele ljudi nesto na fejsu s Pule pa citam da su premijerno prikazali prvu epizodu trece sezone.

Ovako pise Jurica Pavicic u javljanju iz Pule:

"Pravi je šok, međutim, donijela uvodna epizoda treće sezone “Crno-bijelog svijeta”. Serija autora Gorana Kulenovića nastavlja se isprva na isto razdoblje (1983.) i iste likove kojima se bavila druga, s tom razlikom da su uvodne scene crno-bijele. Prva epizoda, međutim, odjednom skače u 1991. i prikazuje što se likovima, posebno onima iz miješanih brakova, zbiva ratne jeseni. Kipo (Filip Riđicki) postaje ratni reporter, Žacu (Karlo Maloča) otac organizira bijeg u inozemstvo, a majku Jagodu Miličević (Anica Dobra) rat zatekne u Beogradu uz očevu bolesničku postelju. Pritom stari otac (Voja Brajović) izgovara ključnu rečenicu koja odaje ozračje epizode. U ratom poharanoj zemlji, on kaže “Nama mladost ne mogu oduzeti. Ovim jadnim mladima mogu.”

Središnja je i najšokantnija fabularna linija prati Unu (Kaja Šišmanović), koja je u međuvremenu započela vezu s Beograđaninom i napravila karijeru kao glumica u ansamblu. Ratne jeseni ona postaje otpadnik: svi je tračaju da je “prešla k njima”, jednog dana portir je izvijesti da joj je zabranjen ulaz u kazalište te joj uruči radnu knjižicu jer je dobila otkaz. Sudbina fikcionalne junakinje humorističke serije, ukratko, uvelike nalikuje sudbini Mire Furlan.

Nakon tog flash-forwarda serija se opet vraća u 1983., no efekt je razoran. Dok gledate (još) bezbrižni svijet u kojem se gospođa Jagoda muči s pomodnim aerobikom, ne možete a ne misliti o tome kako svi likovi sjede na tempiranoj bombi koja otkucava, a da toga nisu svjesni. Riječ je o odvažnom i intrigantnom postupku (pogotovo) za humorističku seriju - vidjet ćemo kamo će ga Kulenović odvesti."

https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/pula-film-festival-medu-prikazanim-filmovima-ne-strsi-niti-jedan-koji-mirise-na-nagradu/7624167/

Mene je uvijek zanimalo kako ce se CBS nositi s tim ratnim godinama. Sad izgleda dobivam odgovor, da se nece raditi o prevelikoj propagandi, sto je OK.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/12/2020 : 11:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Onda, kakvi su dojmovi za pocetak cetvrte sezone?
Go to Top of Page

monco1965
Starting Member



38 Posts

Member since 09/04/2020

Posted - 18/12/2020 : 14:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send monco1965 a Private Message  Reply with Quote
Usprkos nerviranju zbog puštanja 11. umjesto 37. epizode, kad je prava epizoda krenula sve je sjelo na mjesto.
Najbolji mi je bio Žacov dio s vojskom i čobanima.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 18/12/2020 : 14:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Volim seriju, ali uvijek im se potkradu neke greške. Npr.u ovoj epizodi koja se dešava 1985.godine, Nenad lijepi plakate za Univerzijadu koja je bila 1987. Isto tako, čisto sumnjam da bi oficir JNA uništavao državnu imovinu (TV) i da bi se wc u armiji mogao dovesti do onog stadija zaprljanja koje je Žac čistio za kaznu.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 08/01/2021 : 11:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
bilo bi zanimljivo vidjeti i za ostale sezone, sve pjesme iz serije...



soundtrack: 43 pjesme koje ćete čuti u ovoj seriji - l sezona

1. Crno-bijeli svijet - Prljavo kazalište

2. U mojoj općini problema nema - Prljavo kazalište

3. Sam - Prljavo kazalište

4. Zagreb - Prljavo kazalište

5. Neka te ništa ne brine - Prljavo kazalište

6. Što je to u ljudskom biću što ga vodi prema piću - Prljavo kazalište

7. Narodna pjesma - Paraf

8. Hej vojnici vazduhoplovci (u izvođenju glumaca)

9. Pjesma mom mlađem bratu - Bijelo dugme

10. Život u čizmama s visokom petom - Time

11. Pjesma No. 3 - Time

12. Vjeran pas - Termiti

13. Ta tvoja barka mala - Ljupka Dimitrovska

14. Bilećanka - u izvođenju glumca

15. O jednoj mladosti - Josipa Lisac

16. Hegedupa upa - Time

17. Ulične tuče - Parni valjak

18. Vruće igre - Parni valjak

19. Tri pupoljka - Šemsa Suljaković

20. Moja mala zove se Mici - narodna, izvode Sreten Mokrović i Kraljevi ulice

21. Lepi in prazni - Pankrti

22. Moj dilbere - Silvana Armenulić

23. Golube poleti - Silvana Armenulić

24. Žene i muškarci - Buldožer (u izvođenju glumaca)

25. Lepe ti je Zagorje zelene - par taktova u izvođenju glumice

26. Rokenrol za kućni savet - Riblja čorba (u izvođenju glumca)

27. Makedonsko devojče - par taktova u izvođenju glumca

28. Aber dojde donke - Leb i sol

29. Pogled u BB - Haustor (u izvođenju glumca)

30. Nebo - Električni orgazam

31. Amsterdam - Slađana Milošević

32. Krokodili dolaze - Električni orgazam

33. Krkenzi kikiriki everi dej - Rokeri s Moravu

34. Druže Tito mi ti se kunemo - par taktova u izvođenju glumaca

35. Marjane, Marjane - par taktova u izvođenju glumaca

36. Novo vrijeme - Buldožer

37. Hit tema - Paraf

38. Ćibu-ćiba - Ljupka Dimitrovska

39. Pamtim samo sretne dane - Gabi Novak

40. Noć tajanstva (Marina) - Grupa 777

41. Retko te viđam sa devojkama - VIS Idoli

42. Ja nisam taj - Novi fosili

43. Fala - u izvođenju glumca
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/01/2021 : 15:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Meni je serija ful simpaticna, makar su i likovi i situacije kombinacija stereotipa i karikature. Onak mi je, ko da sjedis nakon dvajst godina i pricas, joj el se sjecas ono kad su ti stari i ujak banuli jedne subote u sest ujutro da nam adaptiraju onaj stan di smo nekad zivili. Al to je i poanta pa je to okej, jer seriji je smisao da zavrti nostalgiju.

Ak sam dobro skuzio, ovo je zadnja sezona pa ima stih, sad se svi moraju uozbiljiti jer tak to u zivotu. Interesira me zadnja epizoda, skuzio sam da ce se dio odigrati u sadasnjosti i da cemo saznat sta se s likovima dogodilo.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 09/02/2021 : 20:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Našao im grešku jučer. Kipo maše brojem Alan Forda koji je izašao sredinom devedesetih čini mi se.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000