forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Blokirani server stripovi.com
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2015 : 15:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ali nije ti server stavio ponudu od 367 kuna već ti pa ne možeš ga ni kriviti zbog toga.treba se obuzdati kod ostavljanja ponuda i ne nabivati veće cijene nego li misliš platiti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/04/2015 : 16:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Zar nije jednostavnije staviti odmah max cifru koju misliš potrošiti na strip i to je to....nego se zajebavati i na kraju popušiti neki strip?

Ne znam koliko čovjek može uštediti s tim last second bidovima, ali zasigurno donose više glavoblja i nervoze nego max iznos.

A ova ideja o produženju za minutu nakon svakog bida ODOBRAVAM U POTPUNOSTI.


Baš zato što želiš biti siguran da ćeš osvojiti bidaš u zadnjim sekundama (bar ja), a ne zbog cijene. Tako sam osvojio trenutačno jedinu moju aukciju. S tim da je tada minutu (ili više) prije kraja pisalo da je aukcija već završila (ne znam jel' to ovo o čemu pričate), srećom sam ipak stisnuo da želim povećati ponudu i uspjelo je.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 07/04/2015 : 17:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ali nije ti server stavio ponudu od 367 kuna već ti pa ne možeš ga ni kriviti zbog toga.treba se obuzdati kod ostavljanja ponuda i ne nabivati veće cijene nego li misliš platiti.



ispravno rečeno ;o))
kako se ovdje radi o aukcijama za stripove jasno da tu mora biti nekih pravila pa je i pitanje koliko je to oko pitanja produžavanja u domeni fair-playa, jasno da to i otvara prostore za razne muljaže...
i sam sam uočio sda se pojedini stripovi mogu kupiti u nekoj cijeni od ajmo reči 200 kuna, ali kada je na aukciji s početkom od 1 kune onda ga se nabidava i nabidava pa mu cijena poraste i nakon tih 200 kuna, čak do 2x više - a moglo ga se i kupiti za 200 kuna
ali ne nabidava ga se u zadnjim sekundama, minutama, sad još i da se produžava na minutu... e za to mislim da bude okidač za ego
Einstein je u onu svoju čuvenu o ljudskoj gluposti i svemiru zaboravio dodati i beskonačnost ljudskog ega, fakat....

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2015 : 18:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
meni je smišno sa tim navodnim nabidavanjima
ko mene može natirati ostaviti veću ponudu nego li ja to želim?
one koji padaju na takve fore nimalo mi nije žao.neka misle svojom glavom.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/04/2015 : 22:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ali nije ti server stavio ponudu od 367 kuna već ti pa ne možeš ga ni kriviti zbog toga.treba se obuzdati kod ostavljanja ponuda i ne nabivati veće cijene nego li misliš platiti.



točno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 07/04/2015 : 23:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

meni je smišno sa tim navodnim nabidavanjima
ko mene može natirati ostaviti veću ponudu nego li ja to želim?
one koji padaju na takve fore nimalo mi nije žao.neka misle svojom glavom.



Tako je jaki

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/04/2015 : 00:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva
i sam sam uočio sda se pojedini stripovi mogu kupiti u nekoj cijeni od ajmo reči 200 kuna, ali kada je na aukciji s početkom od 1 kune onda ga se nabidava i nabidava pa mu cijena poraste i nakon tih 200 kuna, čak do 2x više - a moglo ga se i kupiti za 200 kuna


Istina, te aukcije od 1 kn su obične navlakuše gdje se neiskusni uhvate i onda bidaju dok cijena ne ode u visine.
Evo ovdje nekoliko primjera za rasprodane Mister No knjige, kod jedne sam čak i ja ostavljao visoke ponude jer sam predosjećao da je ne budem osvojio (na sreću i nisam) pa sam si mogao priuštiti neku vrstu rizika:
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-almanah-1994-95-kapetan-osveta-libellus/9467678/
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-knjiga-4-covjek-iz-gvajane-libellus/9467576/
http://www.stripovi.com/aukcije/rasprodato-libellus-mister-no-4-covjek-iz-gvajane-prvo-izdanje/9738351/

Iste te knjige sam kasnije osvojio po puno manjim cijenama a skoro da nije bilo drugih zainteresiranih kupaca, vjerojatno zato jer nisu startale od 1 kn:
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-almanah/9990319/
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-br-4-libellus/10031512/


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 08/04/2015 00:30:00
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/04/2015 : 01:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

meni je smišno sa tim navodnim nabidavanjima
ko mene može natirati ostaviti veću ponudu nego li ja to želim?
one koji padaju na takve fore nimalo mi nije žao.neka misle svojom glavom.


covjek je lovac
tu je uzbudjenje
ovisnost
i zadovoljstvo

sve skupa kad saberes imas aukcije

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 08/04/2015 : 11:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
nevalja se odma na prvu zaletiti

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 08/04/2015 : 19:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ali nije ti server stavio ponudu od 367 kuna već ti pa ne možeš ga ni kriviti zbog toga.treba se obuzdati kod ostavljanja ponuda i ne nabivati veće cijene nego li misliš platiti.


Ja sam stavio ponudu od 400 i nesto kuna za taj strip jer mislim da je toliko vrijedan i nije mi zao sto sam ga platio 367 kuna. Opet sam ga platio jedno 100 kuna manje nego sto je vrijedan. Nije to bila poenta, nego pricalo se o blokiranju servera pa sam iznio cinjenicu da ako sistem blokira zadnju minutu prije isteka aukcije onda strip izadje puuuno jeftiniji
Uvijek je "sladje" dobiti skup strip za male pare, a jos je "sladje" kad ti server pomogne i ovi zadnjeminutasi izvise

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 17/04/2015 : 10:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by www2

Zar nije jednostavnije staviti odmah max cifru koju misliš potrošiti na strip i to je to....nego se zajebavati i na kraju popušiti neki strip?

Ne znam koliko čovjek može uštediti s tim last second bidovima, ali zasigurno donose više glavoblja i nervoze nego max iznos.

A ova ideja o produženju za minutu nakon svakog bida ODOBRAVAM U POTPUNOSTI.


Baš zato što želiš biti siguran da ćeš osvojiti bidaš u zadnjim sekundama (bar ja), a ne zbog cijene. Tako sam osvojio trenutačno jedinu moju aukciju. S tim da je tada minutu (ili više) prije kraja pisalo da je aukcija već završila (ne znam jel' to ovo o čemu pričate), srećom sam ipak stisnuo da želim povećati ponudu i uspjelo je.



Ne kužim ovaj dio......kako možeš biti sigurniji ako bidaš u zadnjim sekundama.

;oja pretpostavka je da znaš max. iznos koji ćeš dati za strip......staviš ga odmah i siguran si da ćeš ga osvojiti ako nitko ne da više.

Osim ako ne pričaš o tome da ti recimo staviš u zadnju sekundu za 1 kunu veći cifru od sadašnje i onda algoritam ne uspije u tu sekundu staviti ovu automatsku veću???

Ako je o ovome riječ onda je to zajebano i problem....tu se slažem
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 17/04/2015 : 15:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
tinton prica o situaciji kad njegova ponuda iznenada postane najvisa u poslednjoj sekundi, pa niko nema vremena da reaguje. skoro svi na svetu ce dati malo vise ako su vec bili spremni da daju mnogo.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/04/2015 : 17:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drablj

tinton prica o situaciji kad njegova ponuda iznenada postane najvisa u poslednjoj sekundi, pa niko nema vremena da reaguje. skoro svi na svetu ce dati malo vise ako su vec bili spremni da daju mnogo.


E to.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000