forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 23 Alvar Mayor integral
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2016 : 17:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Greškom je cijena u cjeniku ostala 176, ali 154 je.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/11/2021 : 21:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
I dok svi svršavaju na Alvar box koji je nedavno izašao ponavljajući po n-ti put ovo čuveno djelo ja sam napokon prvi put pročitao ovaj strip i to u obliku ovog integrala. Isti slučaj kao i s Toppijevim Solitudinis Morbusom trebalo mi je više od pola godine da ovo pročitam. Opet to prokleto vrijeme i brdo stripova koje se moraju pročitati.

Za razliku od nekih meni je strip na prvu kliknuo i lako sam uronio u Trillov bajkoviti scenarij pun simpatičnih i mudrih priča. Trillo kroz brojne teme isprepleće elemente misticizma, snova, bajki, indijanskih dogmi provlačeći univerzalne ljudske teme i motive koje su aktualne u svim kulturama. Iako se dosta tema često ponavlja stvarno je bilo za uživanje lagano čitati priču po priču bez nekog presinga i uroniti u ovaj Trillov svijet.

Gledajući Breccijin crtež sad tek uviđam zašto ga je Marko radio u tako velikom formatu. Stvarno prelijepo i briljantno prikazan ovaj Trillov svijet i sad možda žalim što sam požurio nabaviti ovaj integral, a ne sačekao da izađe kutija. Svakako, s pravom još jedno nezaobilazno djelo.

9/10
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/11/2021 : 17:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Nasao Optijev opis iz 2016.

Alvar Mayor - 700 stranica neopisivo ružnog crteža, maltene odrađenog preko volje, i generičnih kratkih priča od kojih su samo dvije prilično dobre i maštovite. Likovi su nikakvi, atmosfera se ne osjeti, ma apsolutno ništa u ovom kažinu ne valja. Vjerojatno, ustvari, definitivno najgori strip kojeg sam pročitao do kraja. 1/5


I ovaj nije los

Hodočasnik zvijezda - jedna stranica u ovom stripu valja i ta stranica je baš odlična. Ostatak je odron. Dosadne, ni po čemu posebne priče začinjene ogavno lošim crtežom koji bi više pristajao za neku strip-adaptaciju filma Tetsuo nego za bajkovitu fantaziju poput ove. 1/5




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/11/2021 17:44:29
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/11/2021 : 08:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa kad već to stavljaš, ja sam Hodočasnika jedva priveo kraju. Na svu sreću sam ga posudio iz knjižnice.
Samo ja nikad neću tako pljuvat po nečemu jer onda pljujem i po ljudima kojima se to sviđa (barem se trudim, možda sam negdje nešto i napisao, ne sjećam se :P). Samo ljubav i mir. :D
Pa najbolje još da smo svi isti i da svi imamo identične ukuse....bilo bi nam jako dosadno... ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/11/2021 : 10:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa kad već to stavljaš, ja sam Hodočasnika jedva priveo kraju.
Samo ja nikad neću tako pljuvat po nečemu


Manje više da.
Stripove koji mi se nisu nešto posebno dopali možda i mogu iskritikovati, a one koji mi se uopšte ne svide samo prećutim. Čim mi se toliko ne svide, ne želim ni razmišljati dalje o njima a kamoli po forumu razglabati dalje o istima...

Edited by - Red Marquis on 30/11/2021 10:16:16
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/11/2021 : 18:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A ja bas volim da iskritikujem nesto ako je lose. Ne treba sve recenzije da budu pozitivne, vec i negativne. Zato se i zove ,,kritika" ne moze samo lepo, bajno i odlicno. Treba nekad umeti argumentovano objasniti zasto mu je nesto lose, zasto ga je iznerviralo, razocaralo itd.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/11/2021 : 19:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A ja bas volim da iskritikujem nesto ako je lose. Ne treba sve recenzije da budu pozitivne, vec i negativne. Zato se i zove ,,kritika" ne moze samo lepo, bajno i odlicno. Treba nekad umeti argumentovano objasniti zasto mu je nesto lose, zasto ga je iznerviralo, razocaralo itd.



+1
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/11/2021 : 19:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A ja bas volim da iskritikujem nesto ako je lose. Ne treba sve recenzije da budu pozitivne, vec i negativne. Zato se i zove ,,kritika" ne moze samo lepo, bajno i odlicno. Treba nekad umeti argumentovano objasniti zasto mu je nesto lose, zasto ga je iznerviralo, razocaralo itd.


Govorio sam o stripovima koji mi se ne svide. To kritikujem. Ali ima i dosta onih koje smatram da su sranje neopevano. Ne čitam samo ono što kupim, ima tu i dosta stvari koje prvo pročitam u skenu, pa ono što uzajmim od drugara ili biblioteke. I tu ima svega i svačega, a ja volim svemu da dam šansu.

Te najgore prećutim, glupo mi je da nečije izdanje popljujem kao i da mi neko skače po forumu ako ja kažem da mi je recimo neki ... ili ... dno dna.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

739 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 30/11/2021 : 20:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A ja bas volim da iskritikujem nesto ako je lose. Ne treba sve recenzije da budu pozitivne, vec i negativne. Zato se i zove ,,kritika" ne moze samo lepo, bajno i odlicno. Treba nekad umeti argumentovano objasniti zasto mu je nesto lose, zasto ga je iznerviralo, razocaralo itd.


Kritika nekog stripa može biti i pozitivna i negativna i neutralna i objektivna i subjektivna i konstruktivna i destruktivna..., i sve to zajedno. Nekako se kod nas prihvatilo da je kritika upućivanje na nešto manje dobro, no ustvari kritikom se određujemo prema pročitanom stripu. Svatko bira izraziti se u kritici kako želi, ja biram biti što više pozitivan. Negativno me ne zanima jer neće biti bolje ako nabrajam što je sve loše (eventualno što može biti bolje). Volim pohvaliti dobro da bi mu povećao vjerojatnost 😉
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/05/2023 : 15:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Dovoljno je reći Alvar Mayor:

https://www.stripovi.com/recenzije/alvar-major-alv-fb-0-alvar-mayor/3012/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000