forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Preskakanje ajkule
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 31/03/2015 : 10:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Colt

quote:
Originally posted by alen
Mislim da je ta fraza došla iz Happy Daysa kojima je pala gledanost pa su napravili epizodu u kojoj Fonzie preskače motorom tank s ajkulama ili tako nešto.



Upravo tako.


Jest da sam gledao seriju pre 20 godina, al se sećam da preskače sa skijama u vodi, a ne na motoru.

Nebitno, poenta je da se izraz koristi isključivo za serije koje preteraju sa glupoščinama i to uvek u kasnijim sezonama kad gledanost krene da pada pa scenaristi preteruju u nadi da će vratiti publiku. Ja sam za izraz prvi put čuo u nekom TVguideu iz sredine osamdesetih kad su napisali da je Dinastija jumpovala sa epizodom "Kraljevsko venčanje". Tek deset godina kasnije sam saznao šta znači izraz.

Ipak u stripovima je neupotrebljiv, jer svi dugovečni serijali imaju gomilu idiotskih epizoda pa je teško razgraničiti. Al da moram reko bi da je Dylan jumpovao sa "Pobunom automobila", a Veliki Blek sa izlaskom prve epizode.


Motor/skije, Irak/Iran... svejedno :), ali to je u biti to.

I da, sječam se tog vjenčanja u Dinastiji... hehe...

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/03/2015 : 14:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Prvo mi palo na pamet ono kad Richard i Roy shvate da je vrag uzeo salu i nogama skakucu po tonucoj palubi broda i bacaju bocu sa kisikom u usta ajkulici..i onda sretno mlatkaju nogama na splavi u zalazak sunca..a u stripu ako se taj pojam veze, onda je to vise manje primjetno svugdje u stripu koji vec izlaze decenijama i ubacuju "fillere" do nekih naizgled osvjezenja u prici..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/03/2015 : 15:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Ova naslovna strana sa Spajdermenom u sredini jel moze neko da mi pojasni sta se tu desilo i koja je to edicija?

Znam da se valjda u toj epizodi ponistio brak Marry Jane i Spajdija ali ne kapiram kako i zasto.


To je 545. broj serijala The Amazing Spider-Man, u kojem je objavljen četvrti, završni dio sage One More Day.

S kreativne strane: Joe Quesada, tadašnji glavni urednik u Marvelu, želio je razvrgnuti brak Petera i Mary Jane, jer je smatrao da to u kreativnom smislu koči Spider-Mana i predstavlja prepreku za stvaranje novih pustolovina. Doduše, vrijedi napomenuti da su Peter i Mary Jane do publikacije sage One More Day bili već 20 godina u braku. Quesada i ostali Marvelovi urednici nisu željeli razvrgnuti brak običnim razvodom, nego su tu radnju odlučili pretvoriti u herojski čin, kako bi pokazali da je ljubav Petera i MJ bila jaka kao i uvijek.

Kako je to izgledalo u praksi: okidač su bili događaji u crossoveru Civil War, gdje je Spider-Man pred medijima otkrio svoj tajni identitet, zbog čega je njegova obitelj postala meta dugogodišnjih neprijatelja. Rezultat toga bio je da je Peterova teta May ustrijeljena, te je polako umirala u bolničkom krevetu. Tako počinje One More Day. Petera je izjedala krivnja jer je May stradala zbog njegovih radnji, te je bio spreman na očajničke mjere kako bi spasio njezin život. Kada su sve opcije bile iscrpljene, na scenu stupa Mephisto, jedan od demona u Marvelovom univerzumu koji su ekvivalent Sotone. Mephisto će spasiti život tete May i poništiti Spider-Manovo demaskiranje u javnosti. Cijena je njihova ljubav - odnosno, njihov brak. Peter i MJ pristaju, brak je razvrgnut, život tete May spašen, a Spider-Man je dobio novi status quo.



Hvala Bushido!
Pa bas im i nije neka ideja, ne svidja mi se, ali dobro Ameri sa svime i svacim eksperimentisu i ako i omanu negde uvek mogu da kazu da se to desilo u paralelnoj dimenziji.

Nego kada ti stignes da upratis i procitas sve te stripove?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/03/2015 : 16:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nego kada ti stignes da upratis i procitas sve te stripove?



Teško. Što sam stariji to sam selektivniji, jer imam manje slobodnog vremena.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 31/03/2015 16:15:42
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/06/2016 : 04:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
evo ako neko nije ispratio...

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2016 : 16:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Citao sam na netu o ovom spajanju New 52 sa Watchmen univerzumom. Ne deluje mi to nesto previse pametno.

Ja ne bih dirao i ubacivao likove iz Nadziraca u glavni kontinuitet. Nadziraci bas i funkcionisu jer pripadaju realnom(ili barem realnijem) svetu i kako bi superjunaci izgledali u tom svetu. Blate lik i delo Alana Mura bespotrebno.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/06/2016 : 16:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Citao sam na netu o ovom spajanju New 52 sa Watchmen univerzumom. Ne deluje mi to nesto previse pametno.

Ja ne bih dirao i ubacivao likove iz Nadziraca u glavni kontinuitet. Nadziraci bas i funkcionisu jer pripadaju realnom(ili barem realnijem) svetu i kako bi superjunaci izgledali u tom svetu. Blate lik i delo Alana Mura bespotrebno.


Pa, s obzirom koliko su utjecali na superherojske stripove nastale nakon njih, likovi iz Čuvara prilično bi se dobro uklopili u današnje stripove.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 14/06/2016 : 17:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Colt

quote:
Originally posted by alen
Mislim da je ta fraza došla iz Happy Daysa kojima je pala gledanost pa su napravili epizodu u kojoj Fonzie preskače motorom tank s ajkulama ili tako nešto.



Upravo tako.


Jest da sam gledao seriju pre 20 godina, al se sećam da preskače sa skijama u vodi, a ne na motoru.

Nebitno, poenta je da se izraz koristi isključivo za serije koje preteraju sa glupoščinama i to uvek u kasnijim sezonama kad gledanost krene da pada pa scenaristi preteruju u nadi da će vratiti publiku. Ja sam za izraz prvi put čuo u nekom TVguideu iz sredine osamdesetih kad su napisali da je Dinastija jumpovala sa epizodom "Kraljevsko venčanje". Tek deset godina kasnije sam saznao šta znači izraz.

Ipak u stripovima je neupotrebljiv, jer svi dugovečni serijali imaju gomilu idiotskih epizoda pa je teško razgraničiti. Al da moram reko bi da je Dylan jumpovao sa "Pobunom automobila", a Veliki Blek sa izlaskom prve epizode.


Motor/skije, Irak/Iran... svejedno :), ali to je u biti to.

I da, sječam se tog vjenčanja u Dinastiji... hehe...



Pa normalno da se sjećaš kad si jebeni metuzalem...Vjerujem da se sjećaš vremena dok nije ni Triglava bilo...

Wtf?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/06/2016 : 19:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior



hehehe ovo sam nekako propustio
sta je sa tim torgalom? kakav je serijal posle toga?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000