forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ralph Azham
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/03/2018 : 17:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by anto

pročitah i ja keca od Fante;čitao sam ga bez rečnika,a najmanje 30%reči nisam znao,ali i tako se ukapira strip sasvim zadovoljavajuće - i što kaže senG,odličan je Ralf.Klasičan Trondhajm - "prvi koji me poliže,pobeđuje" - he,he...carski.

Sad sledi izvlačenje nepoznatih reči,ponovno čitanje i recenzija.

Nego,mi kukakmo kako ovi naši izdavači prekidaju/stopiraju neke serijale,a čak i ovi najveći,poput Fante,umeju dobro da zavrnu čitaoce - magarčine!

Vidim da je u nemačkoj objavljen i osmi album - bolje je znati nemački nego engleski u nekim slučajevima.


Mislim da je objavljen i deveti album.

Bolje je znati njemački kad je strip u pitanju. Nijemci objavljuju doslovno sve živo. Jedino Bonelli slabo stoji.




Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/03/2018 17:51:39
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/03/2018 : 19:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Eto vidiš. Što sam rekao.

Uči njemački i čitaj sve živo. Nijemci objavljuju doslovno sve. Osim Bonellija, tu su tanki.

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/03/2018 : 21:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
11.album
https://www.bedetheque.com/BD-Ralph-Azham-Tome-10-Un-feu-qui-meurt-302472.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2019 : 23:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/09/2019 19:58:54
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/09/2019 : 23:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Série finie

čisto da izdavači imaju u vidu.

12 albuma,7 čine prvi ciklus,5 drugi - bilo bi vrh kad bi to moglo u dva integrala (za Zekana i Tvrđe nije moglo,ali za Kosmonaute jeste),isto kao i Plašt i očnjaci (samo što je kod P&O prvih 10 celina,a zadnja dva prikvel).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/11/2019 : 15:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ralph Azham (Reprodukt 2012-…)

Ovo su autori serijala. Brigitte Findakly je zadužena za boje.



A ovako Trondheim sebe vidi.



Serijal je u Njemačkoj na 11. albumu, u Francuskoj je objavljen i 12, navodno posljednji?
Znam da je u nekom intervjuu Trondheim rekao da će Azham imati ravno 20 albuma, a bolje je biti vjernik nego praznovjernik.

Tko je Ralph Azham? Na početku seoska budala koja zahvaljujući magičnim moćima postaje strašan ratnik a na kraju kraljevim ukazom i superintendant Astolie. Rođen je plav što je znak da je možda on taj iščekivani Odabranik kojemu je suđeno da prekine strahovladu zlikovca Vom Syrusa.
Kao svi Plavi i Ralph ima neku magičnu moć koja je doduše besmislena i od koje jedva da ima neke koristi. Ralphova moć je da predskazuje ženama trudnoću. Kasnije će otkriti i druge moći.

Ralph živi u jednom fantasy svijetu nastanjenom raznim čudnim stvorenjima, strašnim zmajevima, zlim čarobnjacima i okrutnim tiranima.
Ralph je stalno u pokretu, uvijek u potrazi za svetim artefaktima. Njegov put je pun krvi i nasilja ali Ralph je hrabar i lukav, uvijek će odabrati put manjeg otpora ne vodeći računa o moralu i ne obaziruće se previše na leševe iza sebe. Njegov moto je:Tko želi savladati provaliju, ne razmišlja kako uhvatiti medvjeda.
Kako jedna kap ne čini kišu tako i Ralph, kao i svaki junak, ima svoje vjerne saveznike. Uglavnom ga prate oronuli teenager Yassou i lijepa Zania.

A priče? Čine se apsurdnim i pune su blesavih, bezumnih i nerazumnih dijaloga, a sve je začinjeno sarkastičnim i ciničnim humorom.
Imaju one i svoj šarm a daju im ga svi ti simpatični životinjski likovi, te jednostavan crtež i šarolike, svijetle boje.

Što još reći o serijalu koji kao da nema ni početka ni kraja?
Cijelo vrijeme tinja neka iskra koja nikako da se zapali i pretvori u plamen. Kada čitatelj pomisli evo ga, sad će, slijedi blago razočaranje.
I tako iz epizode u epizodu, a svaka nova nalikuje onoj prethodnoj. Nekako se stječe dojam da se Trondheim ponavlja i sam sebe kopira.
Ipak, Zakopan kamen ostaje glup, pa stoga onaj tko voli Zekana i Tvrđe, neka baci pogled i na Ralpha Azhama, zavoljet će ga sigurno. Preporuka!




- Koje poniženje za budućeg superintendanta Astolije...




- Ralph i Yassou na konju




- Ralph upoznaje Zaniu: Ti nisi vojnik? - Vojnik sa sisama i parfemom?




Jedan tipičan dijalog:
- Koja je razlika između velike hrpe govana i tradicije?
- Ne znam.
- Jedno od to dvoje vremenom prestane smrditi.



- Ne može se vladati samo dobrotom jer narod je glupa životinja. Prije reagira na autoritet nego suosjećanje.







Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000