forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bookglobe Top 25
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/03/2016 : 15:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

1.Bluberi,redovni
2.XIII
3.Usagi Yojimbo
4.Bone
5.Korto Malteze
6.Linkoln
7.Umpah pah
8.Lucky Luke
9.Žil Žurdan
10.Bluberi,mladi Bleksed
11.Brodolomci vremena
12.Iznogud
13.Pustinjske škorpije
14.Rabinov mačak
15.Nataša
16.Badi Longvej
17.Bruno Brazil
18.Otok Burbon 1730
19.Fort Viling
20.Asteriks
21.Maslin Granko
22.Lik Orijent
23.Rok Derbi
24.Mladi Bluberi
25.Džonatan Kartland



male izmene

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/03/2016 15:16:31
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25832 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/03/2016 : 15:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Prijevod je druga stvar, to ide na dušu Bookglobeu.

Misliš na prijevod u nekim albumima Mladog Blueberryja?


nije druga stvar.
greške se događaju svima a pogotovo onima koji puno rade ali
kod bookgloba sam izgubio povjerenje u njihovu želju za izdavanjem što bolje mogućeg izdanja.kod fibre i libellusa nisam.
da,mladi b,ramiro,p.škorpijoni,gil st.andre...ovako napamet govoreći.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/03/2016 : 15:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Prijevod je druga stvar, to ide na dušu Bookglobeu.

Misliš na prijevod u nekim albumima Mladog Blueberryja?


nije druga stvar.
greške se događaju svima a pogotovo onima koji puno rade ali
kod bookgloba sam izgubio povjerenje u njihovu želju za izdavanjem što bolje mogućeg izdanja.kod fibre i libellusa nisam.
da,mladi b,ramiro,p.škorpijoni,gil st.andre...ovako napamet govoreći.


Ok, ali po tebi ispada da su u Bookglobeu namjerno išli intervenirati u izgled tabli. Zašto bi se netko gnjavio s time? Koja je poanta toga?

Btw, što nedostaje Pustinjskim škorpionima?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25832 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/03/2016 : 17:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a koja je poanta izmišljat prijevod koga nema ?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/03/2016 : 17:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a koja je poanta izmišljat prijevod koga nema ?


Ne znam, to bi trebalo pitati Nebojšu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25832 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/03/2016 : 18:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a može ga markos pitati kad budu slijedeći put sastančili i dogovarali kako će podijeliti tržište.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 03/03/2016 : 20:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pretpostavljam da sam stariji od tebe, pa prvih šest albuma Blueberryja imam u dvije varijante, u izdanju Dečjih novina iz druge polovine 80-ih i svježe Bookglobeovo izdanje.

Ne znam kakvi su skenovi u Marketprintovim integralima, ali što se boje tiče, bolja domaća (i "domaća") izdanja od ovih trenutno ne postoje.





da stariji si, ali to ne mijenja činjenicu da nisu najbolji skenovi korišteni. imao sam i ja dečje novine, stripoteku panoramu i sad imam bookglobe albume. čak i na skenovima dečjih novina se vide linije i ostalo što sam naveo, a čega nema u bookglobe izdanju ova prva 4 albuma.

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 03/03/2016 20:52:11
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 03/03/2016 : 20:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by I like girlz

nisam mogao da pronađem temu u podforumu "izdavački izlog" vezanu za prve albume (odnosno zadnje po ritmu objavljivanja) bluberija. ne znam kako niko od vas nije ranije primjetio (a ako jeste, onda se izvinjavam) da su za prva 4 albuma (fort navajo, grmljavina na zapadu, usamljeni orao i izgubljeni konjanik) korišteni najlošiji francuski skenovi, gdje se mnoge giraudove linije uopšte ne vide, a neke se jedva vide, ako uporedimo iste sa drugim francuskim originalima, dečjim novinama i stripotekom. kome trebaju primjeri, navest ću tačne stranice.

i ne samo to, na nekim stranicama su francuzi (ili bookglobe, pitanje je sad) brisali neke stvari, tako npr. u "izgubljenom konjaniku" su izbrisani toponimi na karti dok bluberi razgovara sa generalom krukom na tabli 16b.

zatim sam gledao kasnija francuska re-izdanja i tu su vraćeni originalni skenovi (radi se o izdanjima poslije 1994-te) ali bookglobe se iz nekog razloga odlučio na ove najlošije skenove.

možda sam dosadan, ali obožavam ovaj strip i nadam se da će neki izdavač na ovim prostorima konačno odraditi ovaj serijal u najboljem mogućem izdanju!


Jesi li ovaj sud donio na temelju skenova Bookglobeovih albuma?

Što se tiče samih materijala, tu izdavač često ne može birati. Jednostavno, mora raditi s onim materijalima koje mu da originalni vlasnik autorskih prava. Dakle, ako išta nedostaje u onome što je Bookglobe objavio, to je zbog intervencija Moebiusa ili Dargauda.



ne, posjedujem bookglobe albume, tj. popunjavam kolekciju, ali ove o kojima govorim posjedujem.

nisi u pravu za skenove, nisam doduše upućen koji skenovi su bilo dostupni ili s druge strane povoljni za bookglobe, ali definitivno je da najbolji nisu korišteni. znači ne lupam, nego sam upoređivao stranicu sa stranicom.

na onom francuskom sajtu imaju primjeri skenova iz različitih godina i postoje skenovi izdanja (reprinta) nakon 1994 (a koji su navodno bili baza za bookglobe izdanja) i koji su savršeni, znači niti jedna linija giraudovog crteža ne nedostaje. koliko sam uspio vidjeti, samo jedan ili dva reprinta su imali te problematične skenove i upravu ti su zapali bookglobe-u kod ova prva četiri albuma. ostali su, naravno, ok.

"Experience is simply the name we give our mistakes"

Edited by - I like girlz on 03/03/2016 20:50:40
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/03/2016 : 21:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Po meni ultimativno izdanje Blueberryja je ono što su objavili Nijemci (Ehapa) - Die Blueberry Chroniken.
Sve fino kronološki poredano, 2-4 albuma u jednoj knjizi, s puno dodatnih materijala...milina

Have mercy
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/03/2016 : 21:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dugo sam se premišljao u vezi nabavke Blueberryja od Bookglobea i na kraju odustao, najviše zbog prevelike cijene a i verzija s pojedinačnim albumima od 48 stranica mi se ne sviđa.
Ako kroz koju godinu to nitko ne objavi kao integrale (u boji) onda će biti red nabaviti izdanje Marketprinta iako mi c/b verzija ne izgleda tako moćno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10040 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/03/2016 : 22:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni su ova Methuen/Epicova izdanja odlična:

http://www.eurocomics.info/blueberry.html

Methuenove je nešto teže i skuplje za nabaviti, dok se Epicova (meko korična) još uvijek mogu nabaviti po prihvatljivim cijenama.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25832 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/03/2016 : 23:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nema potrebe.
osim u prvih par albuma gdje sa novim kolorom izgleda lošije nego prije sve ostalo je odlično.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/03/2016 : 23:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Integrale Blueberry 1 i 2 s epizodama Chihuahua Pearl i The Half-a-Million Dollar Man te Ballad for a Coffin i The Outlaw sam prije nekih 25 godina po vrlo povoljnim cijenama kupio u knjižari Moderna vremena, tada smještenoj pored Kinoteke u Kordunskoj.

Koji je to bio gušt tada po prvi put u boji čitati legendarne Blueberryjeve priče, s meni u to vrijene vrlo neobičnim žargonskim prijevodom na engleski u kojem je sve vrvjelo od čudnih kratica, degeneriranih riječi i apostrofa.

I danas ih ljubomorno čuvam i svako malo listam, barem jednom godišnje kad sam u Šibeniku.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 04/03/2016 00:32:09
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 04/03/2016 : 09:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
ne znam kakva je sad situacija sa pravima što se tiče bluberija u hrvatskoj, ali bilo bi odlično kad bi recimo libellus objavio ove nove francuske integrale. ja se inače ne slažem da nema potrebe za novim izdanjem, kad zagor, ken parker, magični vjetar i neki drugi junaci imaju po nekoliko raznih izdanja, zašto nebi i jedna veličina kakav je bluberi? pogotovo i zbog činjenice da prva 4 albuma nisu sa najboljim skenovima.

sjećam se na jednom od mafesta da je neko upitao ekipu iz libellusa za bluberija i oni su rekli, parafraziram, da je san svakog izdavača imati prava na bluberija, ali da ne mogu ništa dok ih drži bookglobe. ali prošlo je godina i godina od tada, ne znam kakva je sad situacija.

neko je pitao za marketprint, dobio sam skenove problematičnih stranica zahvaljujući jednom stripofilu kojem se i ovom prilikom zahvaljujem i kod marketprinta toga nema, dakle koristili su najbolje dostupne skenove.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000