forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ode i John Dixon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/05/2015 : 11:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
http://bdzoom.com/87039/actualites/disparition-d%e2%80%99un-maitre-de-la-bd-australienne-john-dixon/

http://en.wikipedia.org/wiki/Air_Hawk_and_the_Flying_Doctors

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 15/05/2015 : 14:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Veliki australski crtač! Uzoran sljedbenik Raymonda, čiji mi je Nebeski Sokol (objavljivan u Stripoteci) često bio nadomjestak za odlazak u kino, u školskim danima...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/05/2015 : 15:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
kad sam bija mali jedan od dosadnijih stripova u Stripoteci(uz Kosmičke putnike)ali poslije mi je bio drag.Počivao u miru majstore.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/05/2015 : 15:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/05/2015 : 19:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

kad sam bija mali jedan od dosadnijih stripova u Stripoteci(uz Kosmičke putnike)ali poslije mi je bio drag.Počivao u miru majstore.




Ista stvar, u Stripoteci mi je najprije bio jako dosadan i zaobilazio sam ga u širokom luku, ali s godinama se stvar počela mijenjati i na kraju mi je bio prilično dobar, pa sam ga s guštom čitao.

Laka mu zemlja...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 15/05/2015 : 23:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ja sam i kao klinac volio čitati Nebeskog sokola.

Počivao u miru.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1583 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 23/05/2015 : 19:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu da kažem da mi je Nebeski Soko omiljen, a nije ni loš strip, više je dosadan, ima dosta priča na isti kalup.
Mada, ima trenutaka kada mi dobro dođe da pročitam tako nešto, što bi danas rekli, staromodno.

Crtež je svakako veliki plus. Dopada mi se što, za razliku od Rejmonda i Prentisa,
Dikson nije crtao doktorku Dženet kao manekenski tip, već elegantno popunjenu.

RIP

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/05/2015 : 18:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
"Nebeski sokol"?
Malo mi je maglovito,ali mislim da sam kao klinac cuo za taj strip..
Po gornjim linkovima vidim veliku slicnost sa Raymondom i njegovim "Rip Kirby" stripom.
R.I.P.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000