forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Molim savjet...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 15:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Jedno jutro pred nekih mjesec dana sam bio u nekoj žurbi, morao sam biti u Karlovcu na određenom mjestu u 8 sati ujutro, ali sam prije toga morao nešto predati u jednu ustanovu ispred koje je prometnim znakom zabranjeno parkiranje i zaustavljanje.
No, onako u žurbi, vidjevši da ispred zgrade nema ni auta, ni čovjeka ni psa..odlučio sam prekršiti zakon, pa sam se nepropisno zaustavio, uletio u zgradu i izletio.
Nakon te izgubljene minute sam odjednom vidio neku mlađu osobu kako bježi od auta, a pošto je trčao u smjeru vožnje moga auta, pogledao sam ga usput prolazeći pored njega i pomislio da se radi o nekom fakinu koji je možda nešto pokušao ukrasti iz auta.
Al k....!
Već za nekih 5 dana mi stiže kazna od policije, 300kn po članku 78, stavak 3.
Navedeno je točno vrijeme počinjenja zaustavljanja auta...08.sati i 09minuta, tako da sam onda odmah znao o čemu se radi-znam da sam stao u 08.sati 08minuta i krenuo u 08.sati 09minuta, a reko što ću, kriv sam. Policija nudi 50% popusta za plačanje u prva dva dana, pa sam platio mada mi uopće nije bilo jasno na osnovu čega sam dobio tu kaznu?
E sada dolazimo do onog za što tražim savjet...
Danas mi dolazi račun od pauk službe u kojoj od mene potražuju plačanje računa od 200kn za "troškove započete radnje premještanja".
Nazvao sam telefonski broj s vrha računa te mi je gospođ(a)ica knjigovođa kako se predstavila objasnila da su djelatnici (vjerovatno) pauk službe poslikali moj nepropisno zaustavljen auto, prisutnost policajca kod te radnje nije potrebna jer policija automatski nekim videolinkom dobiva sliku auta na osnovu čega ispisuje kaznu.
Kaznu policiji sam kao što sam rekao, odmah platio.
Mene sada muči ovih 200kn za "troškove započete radnje premještanja", naime ovo slikanje auta mi pauk služba želi naplatiti 200kn,pa mene zanima jel to sve legalno i po zakonu? Zar kod te započete radnje nebi trebali imati prisutnost pauk vozila?
Kako mi reće žena s druge strane telefonske linije, pauk služba ne prima nikakve žalbe, već automatski nakon 8 dana neplačanja računa kreću u ovrhu(na plaću ili kako već).
Ako je to sve po zakonu, onda ova naša država stvarno pogoduje svakome tko od naroda može izvlačit novce...mislim, dati nekom klincu fotoaparat ili kakvu već napravu da po gradu slika nepropisno zaustavljene aute, te po jednoj slici naplačivati 200kn je lopovluk...a realno gledano, sam sam si kriv što sam si ovom jednom minutom zaustavljanja dopustio da me opljačkaju...

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/05/2015 : 15:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ne moze ti klinac freelancer slikat auto i prodavati sliku bilo kakvoj sluzbi, pa gdje to ima?
Dok nije sluzbena osoba sa sluzbenim fotoaparatom to snimila nemaju pravo niti naplatiti.
Primjer.
Citao davno kako je jedan nogometas dobio kaznu za veliku brzinu a on uzeo odvjetnika i rekli da je slika fotosopirana i o sud prihvatio zalbu.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 25/05/2015 : 15:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Nisi ti kriv nego ova lopovska država koja pljačka ljude gdjegod stigne.
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 25/05/2015 : 16:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Ta pauk sluzba je vjerovatno privatna i koristi rupe u zakonu
da bi valjano zaradila...drzava na to zazmuri jer i sama ima koristi od toga jer od tvojih uplacenih 200 kuna dobije najmanje 150.
nemas nikakve sanse protiv njih,,,
dobro dosao u EU






Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 16:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

Ta pauk sluzba je vjerovatno privatna i koristi rupe u zakonu
da bi valjano zaradila...drzava na to zazmuri jer i sama ima koristi od toga jer od tvojih uplacenih 200 kuna dobije najmanje 150.
nemas nikakve sanse protiv njih,,,
dobro dosao u EU


Nisu to rupe u zakonu, nego je to očito od ove godine po zakonu(baš ovo, dobrodošli u EU), zakon je legalizirao sve internet tehnikalije i eto, za slike poslane mailom (ili tim videolinkom) ti automatski dobivaš kaznu.
Nekad se je policajac vozio s dva radnika pauk službe na tom pauku što je po meni najpoštenije, ako te uhvate, onda plati...ali u tom slučaju je broj krivo parkiranih ili krivo zaustavljenjih vozila koja su uhvaćena u prekršaju bio na desetke puta manji t.j. ovim načinom rada se povečala naplata kazni državi, te su se uveliko povečali prihodi ovakvih pauk službi.
Nadalje ovim popustom od 50% ako u prvih dva dana platiš kaznu tjeraju ljude da plate i prođu povoljnije, a u biti to plačanje kazne ti je priznanje prekršaja na koji se poziva pauk služba i na osnovu kojeg ti potražuje svoje daljnje naplate, a na kraju, vozač u prekršaju ne treba vidjeti ni policajca niti djelatnika pauk službe.
Nadalje,ako se čovjek odluči na nešto žaliti, kazna kod policije mu se automatski višestruko povećava, a u drugom slučaju, ako se odlučiš natezati i suditi s ovom pauk službom, oni ti prvo vjerovatno mogu preko FINE blokirati bankovni račun zbog ovih pišljivih 200kn, narod je baš jebena stranka:(
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 16:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Trebao bi nam jedan V
(pročitao sam jučer V kao vendetta;)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/05/2015 : 16:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dokle smo stigli da čovik više ne može ni nepropisno parkirati. I još mora platiti kaznu Mi u BiH nemamo takvih problema . Sve se da srediti

Šalu na stranu, mislim moraš platiti. S rogatim se ne možeš bosti

Have mercy
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 25/05/2015 : 16:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by senokute

Ta pauk sluzba je vjerovatno privatna i koristi rupe u zakonu
da bi valjano zaradila...drzava na to zazmuri jer i sama ima koristi od toga jer od tvojih uplacenih 200 kuna dobije najmanje 150.
nemas nikakve sanse protiv njih,,,
dobro dosao u EU


Nisu to rupe u zakonu, nego je to očito od ove godine po zakonu(baš ovo, dobrodošli u EU), zakon je legalizirao sve internet tehnikalije i eto, za slike poslane mailom (ili tim videolinkom) ti automatski dobivaš kaznu.
Nekad se je policajac vozio s dva radnika pauk službe na tom pauku što je po meni najpoštenije, ako te uhvate, onda plati...ali u tom slučaju je broj krivo parkiranih ili krivo zaustavljenjih vozila koja su uhvaćena u prekršaju bio na desetke puta manji t.j. ovim načinom rada se povečala naplata kazni državi, te su se uveliko povečali prihodi ovakvih pauk službi.
Nadalje ovim popustom od 50% ako u prvih dva dana platiš kaznu tjeraju ljude da plate i prođu povoljnije, a u biti to plačanje kazne ti je priznanje prekršaja na koji se poziva pauk služba i na osnovu kojeg ti potražuje svoje daljnje naplate, a na kraju, vozač u prekršaju ne treba vidjeti ni policajca niti djelatnika pauk službe.
Nadalje,ako se čovjek odluči na nešto žaliti, kazna kod policije mu se automatski višestruko povećava, a u drugom slučaju, ako se odlučiš natezati i suditi s ovom pauk službom, oni ti prvo vjerovatno mogu preko FINE blokirati bankovni račun zbog ovih pišljivih 200kn, narod je baš jebena stranka:(


Pa, na kraju krajeva, ako su ti pisljivi zakoni slicni kao kod mene(Njemacka) ti bi vjerovatno i dobio na sudu( jer oni ne bi mogli dokazati da je te fotke bas napravio neki zaposlenik te pauk sluzbe)ali bi te kostalo duplo ili troduplo.






Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/05/2015 : 16:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Plati i nemoj vise nepropisno parkirati.
Nadam se da ces izvuci i pouku da si im dosao kao kec na desetku

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 25/05/2015 : 16:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Par pitanja samo, mada si već platio kaznu.
Da li si se parkirao ili zaustavio? Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali ako se kao što tvrdiš sve dogodilo u trajnju od 1-1,5 minuta, onda je to zaustavljanje.
Da li si upalio sva 4 (ž)migavca ili nisi?
Zašto si uopšte platio kaznu, možda ti se auto jednostavno pokvario a ti si otišao po pomoć!?
Nemoj da žuriš sa tim plaćanjima, država jedva čeka da nam otme novac i kad jest i kad nije u pravu.
Sigurno imaš nekog svog ko je u pravu/advokaturi, pa se posavetuj.

Carpe diem
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 25/05/2015 : 17:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
teraj inat.nemoj platit.tužakaj se. popij ovrhu i reši se starog televizora...
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 25/05/2015 : 17:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Jesi vidio uopče tu sliku???
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2015 : 19:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

Ta pauk sluzba je vjerovatno privatna i koristi rupe u zakonu
da bi valjano zaradila...drzava na to zazmuri jer i sama ima koristi od toga jer od tvojih uplacenih 200 kuna dobije najmanje 150.
nemas nikakve sanse protiv njih,,,
dobro dosao u EU



gluposti. nema to veze sa eu.
npr;pauk službu u St-u drži hvidra i več odavno nema ni pandura ni ikojeg drugog kurca palca,oni ti slikaju auto i pokupe ga.
čak i po kvartovskim uličicama zna bit sukoba sa njima.
mislin da su dosad skupili više kletvi nego ovršitelji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 20:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Par pitanja samo, mada si već platio kaznu.
Da li si se parkirao ili zaustavio? Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali ako se kao što tvrdiš sve dogodilo u trajnju od 1-1,5 minuta, onda je to zaustavljanje.
Da li si upalio sva 4 (ž)migavca ili nisi?
Zašto si uopšte platio kaznu, možda ti se auto jednostavno pokvario a ti si otišao po pomoć!?
Nemoj da žuriš sa tim plaćanjima, država jedva čeka da nam otme novac i kad jest i kad nije u pravu.
Sigurno imaš nekog svog ko je u pravu/advokaturi, pa se posavetuj.


Zaustavio sam se na nekih maximalnih 2minute, nema šansi da je bilo duže,a ovih 4 žmigavca koje jesam refleksno upalio mi ne vrijede ništa pošto je prometni znak u ulici "zabranjeno zaustavljanje i parkiranje".
Nije meni do muljanja za to zaustavljanje, to nisam smio učiniti i plačanje te kazne sam zaslužio,ali mi je jednostavno neprihvatljivo to da mi pauk služba uzme 200kn (50kn više nego što me je koštala kazna policiji) zbog toga što mi slikanje auta automatski smatraju pokušajem dizanja auta...
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 25/05/2015 : 20:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by senokute

Ta pauk sluzba je vjerovatno privatna i koristi rupe u zakonu
da bi valjano zaradila...drzava na to zazmuri jer i sama ima koristi od toga jer od tvojih uplacenih 200 kuna dobije najmanje 150.
nemas nikakve sanse protiv njih,,,
dobro dosao u EU



gluposti. nema to veze sa eu.
npr;pauk službu u St-u drži hvidra i več odavno nema ni pandura ni ikojeg drugog kurca palca,oni ti slikaju auto i pokupe ga.
čak i po kvartovskim uličicama zna bit sukoba sa njima.
mislin da su dosad skupili više kletvi nego ovršitelji.



Malo si kratkovidan izgleda.
Najvazniji uslovi za primanje jedne zemlje u eu je privatizacija svega i svacega, pa tako i te sluzbe za slepanje, jer je to kod
njiha vec odavno provjereno da preko privatnika mogu
lakse cerupati narod. i samo tako firma(EU)pa i HR u njoj moze da funkcionira.






Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 20:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Jesi vidio uopče tu sliku???


...idem sutra kod njih pa ću vidjeti, ali ja postavljam pitanje "Tko me je slikao?" pošto ja nikakvog kontakta s djelatnicima te službe nisam imao,a dečko kojeg sam vidio da bježi od auta je bio u civilu...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2015 : 20:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by senokute

Ta pauk sluzba je vjerovatno privatna i koristi rupe u zakonu
da bi valjano zaradila...drzava na to zazmuri jer i sama ima koristi od toga jer od tvojih uplacenih 200 kuna dobije najmanje 150.
nemas nikakve sanse protiv njih,,,
dobro dosao u EU



gluposti. nema to veze sa eu.
npr;pauk službu u St-u drži hvidra i več odavno nema ni pandura ni ikojeg drugog kurca palca,oni ti slikaju auto i pokupe ga.
čak i po kvartovskim uličicama zna bit sukoba sa njima.
mislin da su dosad skupili više kletvi nego ovršitelji.



Malo si kratkovidan izgleda.
Najvazniji uslovi za primanje jedne zemlje u eu je privatizacija svega i svacega, pa tako i te sluzbe za slepanje, jer je to kod
njiha vec odavno provjereno da preko privatnika mogu
lakse cerupati narod. i samo tako firma(EU)pa i HR u njoj moze da funkcionira.



nisan kratkovidan nego pričaš pizdarije.
davno prije i početka pregovora sa eu pauk služba u st je dana hvidri.
ako to ne moš skužit šta ču ti ja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2015 : 20:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by udarnik007

Jesi vidio uopče tu sliku???


...idem sutra kod njih pa ću vidjeti, ali ja postavljam pitanje "Tko me je slikao?" pošto ja nikakvog kontakta s djelatnicima te službe nisam imao,a dečko kojeg sam vidio da bježi od auta je bio u civilu...



možda je taj nedužan,možda je samo tija ukrast kazič ? ili auto?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, pričao sam baš neki dan s jednim kolegom iz Ogulina na poslu...u njegovoj obitelji je prijevoz obiteljski biznis i kaže da je "pauk" jako dobar biznis tako da su njegovi pokušali isposlovati koncesiji za pauk službu u gradu Ogulinu,no nije prošlo.
Odbijeni su uz obrazloženje da je po pravilnicima i zakonima Ogulin premali grad za odobravanje pauk službe pošto je potrebno nekih 20000+ stanovnika u gradu da bi isti mogao imati pauk službu.
Pa ako postoje ova pravila, ja se pitam ima li gdje i pravilnik o tome gdje je određeno što je pokušaj izmještanja auta?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2015 : 21:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
možda ti pomogne:

http://www.hvidra-doo-split.hr/cijene.html

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 21:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Plati i nemoj vise nepropisno parkirati.
Nadam se da ces izvuci i pouku da si im dosao kao kec na desetku



Bojim se da mi je ovo jedina mogućnost.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 25/05/2015 : 21:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
... nasilja je uvijek bilo i bi će ..
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 21:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

teraj inat.nemoj platit.tužakaj se. popij ovrhu i reši se starog televizora...


Lako je tjerat inat kada si financijski potkovan, a ja muku mučim i s kupovinom stripova, toliko toga propuštam kupiti,a da i ne kažem ono najgore-od skupljanja nekih serijala sam i odustao.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/05/2015 : 21:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

možda ti pomogne:

http://www.hvidra-doo-split.hr/cijene.html


Pokušaj premještanja se naplačuje na licu mjesta!!! ...to je pošteno!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 26/05/2015 : 09:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Po meni je ovo čista pljačka. Mislim, ok za policijsku kaznu (makar je smiješno kako ovakav benigni prekršaj promptno sankcioniraju; doduše, na temelju fotografije ovog lika), ali naplata pauka koji nije ni došao na mjesto prekršaja... Ako znaš makar jednog odvjetnika ili boljeg pravnika konzultiraj se s njim.

Po toj logici bilo tko kome se dogodi da zbog prevelike brzine sleti u grabu i sam sredi uklanjanje olupine, za koji dan može od HAK-a dobiti račun za započetu radnju uklanjanja vozila iz grabe.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000