forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ken Parker 80
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 18/09/2015 : 22:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Na 105. strani, razgovor:
Dali su vam pomilovanje?
Oprost. Tako se to zove. Nakon izbora, novi je predsjednik ponudio znak dobre volje.
...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/09/2015 : 12:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kamo jutro pružilo se
Ken Parker
KP FB 80
148 str.
by Gil-Galad


...it ain’t over 'til it's over.



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 01/10/2015 : 23:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ne secam se stripa gde se serijal zavrsava smrcu glavnog junaka.


Badi Longvej? Zekan?

Baš si me morao razočarati sa Longvejom...

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

tkosta74
Average Member

572 Posts

Member since 15/03/2014

Posted - 18/10/2015 : 14:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tkosta74 a Private Message  Reply with Quote
Nije gotovo(kao ni ilustracija, koja je na svojih 70%). Tek je krenuo na put ne bi li otkrio kamo jutro pružilo se. A za to će mu trebati vrimena. I prostora. I pomoći. Svih nas koji smo ga pratili. Mi smo njegovi scenaristi, crtači i čitači. To duet koji ga je stvorio jako dobro zna.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/11/2015 : 16:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Ne mogu naći ni jednu sličicu na kojoj je Ken mrtav, ubijen od metka. Tri puta sam pročitao Ken Parker broj 80 i jednostavno ne mogu naći tu sličicu. Ako se na 4 stranice foruma piše o njegovoj smrti, stekao sam dojam da je ubijen i da je mrtav. Ne kužim u čemu je fora sa mojim stripom jer Ken u njemu preživi oba metka i čeka izlazak sunca koje nosi novi početak.
Još jedna stvar, Ken se nije slučajno našao tamo gdje se našao i nije se slučajno našao tamo kad se našao. Samo treba pratiti priču. Najbolji Ken Parker do sada i savršeno zaokružena priča.



Tebi je ovo najbolji Ken do sada i savršeno zaokružen, a nisi ni razumio priču koja ti je ispričana.

"Izlazak sunca nosi novi početak", da, samo je pitanje - za koga?
Za Kena zasigurno ne. Nema početka. Za Kena je kraj (zato citiranje Divlje horde. Zato Ulzana's Raid kao odjava.)

Pročitao sam upravo ovu posljednju epizodu, i, ne bih rekao da je loše. Solidno, jedino što dolazi nakon (gotovo 40 godina nakon) što je ova priča već ispričana u filmu (Divlja horda, Monte Walsh itd.)

Berardi je jednostavno prisiljen uzeti već gotov oblik, ispričanu priču - i zato ovo ne može ići u rang sa najboljim Kenovima.

quote:
Ako svatko prema vlastitom unutarnjem glasu može izabrati, ja biram da je on živ.


Da, to je samo "prema vlastitom unutarnjem glasu", tj. možeš ga izabrati jedino kao ideju (koja živi). Ken Parker umire, to je potpuno jasno u ovoj priči (koja bi tebi trebala biti jasna, kada si onomad pisao o Libertyju Valanceu).
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/11/2015 : 16:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Imam ga 2 mjeseca i još ga nisam pročitao. Ne usuđujem se nikako

Have mercy
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 18/11/2015 : 22:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by bisley

Ne mogu naći ni jednu sličicu na kojoj je Ken mrtav, ubijen od metka. Tri puta sam pročitao Ken Parker broj 80 i jednostavno ne mogu naći tu sličicu. Ako se na 4 stranice foruma piše o njegovoj smrti, stekao sam dojam da je ubijen i da je mrtav. Ne kužim u čemu je fora sa mojim stripom jer Ken u njemu preživi oba metka i čeka izlazak sunca koje nosi novi početak.
Još jedna stvar, Ken se nije slučajno našao tamo gdje se našao i nije se slučajno našao tamo kad se našao. Samo treba pratiti priču. Najbolji Ken Parker do sada i savršeno zaokružena priča.
[/quote

Tebi je ovo najbolji Ken do sada i savršeno zaokružen, a nisi ni razumio priču koja ti je ispričana.

"Izlazak sunca nosi novi početak", da, samo je pitanje - za koga?
Za Kena zasigurno ne. Nema početka. Za Kena je kraj (zato citiranje Divlje horde. Zato Ulzana's Raid kao odjava.)

Pročitao sam upravo ovu posljednju epizodu, i, ne bih rekao da je loše. Solidno, jedino što dolazi nakon (gotovo 40 godina nakon) što je ova priča već ispričana u filmu (Divlja horda, Monte Walsh itd.)

Berardi je jednostavno prisiljen uzeti već gotov oblik, ispričanu priču - i zato ovo ne može ići u rang sa najboljim Kenovima.

[quote]Ako svatko prema vlastitom unutarnjem glasu može izabrati, ja biram da je on živ.


Da, to je samo "prema vlastitom unutarnjem glasu", tj. možeš ga izabrati jedino kao ideju (koja živi). Ken Parker umire, to je potpuno jasno u ovoj priči (koja bi tebi trebala biti jasna, kada si onomad pisao o Libertyju Valanceu).


Haugh!

---

<b></b>
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 17/01/2016 : 09:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Isprobavao sam nove boje. (skener "pojeo" boje pa sam sken zamijenio fotografijom)

Edited by - dupli on 18/01/2016 13:13:27
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 17/01/2016 : 15:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Isprobavao sam nove boje.




me like it

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/02/2016 : 21:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nisam uspio pratiti Kena kad je Markos počeo pa sam ga s vremenom lagano otpisao. Usprkos tome uspio sam pročitat dio njegovih priča, što iz knjižnice što u starim i srpskim izdanjima. Možda sam i zato čekao gotovo godinu dana da je pročitam. Ovu priču stoga čitao ne kao zadnju, dugo očekivanu završnu priču serijala već kao posljednju priču poznatog mi junaka. I kao takva je savršena, iznenađujuće savršena.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/08/2016 : 18:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote

Tek sad pročitao.

Božična priča mi je kao strip sasvim OK, a Kamo jutro pružilo se prilično razočaranje.

Uostalom NESVRSTANI je svojim originalnim stilom (direktno i bez okolišanja) napisao što i sam mislim:

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Koju gospu ga je uopće Berardi vadija iz zatvora?
Da umre s puškon u ruci???
Ma baš me briga, može umrit i sa kiton cvijeća u ruci.
Meni 100 puta bolje funkcionira kraj kakav je bio do sada.
Zatvor i "aj bog doviđenja".

Ne da mi se ulazit u filozofiju susreta sa samim sobom i vjernosti samom sebi. Meni je ovakav kraj Kena da se otvoreno izrazim "Sranje".
Čemu novi kraj koji ne riješava ništa(osim terminalnog rješenja), kad smo jednako nedorečen kraj imali i do sada?
Ovo su autori napravili ili da skinu s neke stvari dosadne fanove ili da ubiju još koju kintu. U oba slučaja bilo bi bolje da nisu radili ništa.
Curica sa Štokholmskim sindromom, nemaštoviti iskopirani negativci, u ciloj vukojebini Montane Ken eto baš naleti na "stare drugove"(Ovo mi je više za Zagora), uvaljivane već ispričane Božićne priče kroz flashback, itd...
Loše.




Nije mi čudno da ovaj završni dio nailazi na bolji odaziv kod onih koji nisu čitali svih 80 Kenova.


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/08/2016 : 22:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ni meni se ne sviđa ovaj svršetak Kena, nimalo, ništa ovo ne valja.
Da sretnem negdje Berardija, prisilio bih ga da proguta cijeli strip.

Have mercy
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/04/2018 : 08:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
evo pročitao drugi put ovaj famozni broj 80, ovaj put nakon što sam još jednom pričitao cijelu kolekciju 1-79
utisci mi se nisu promijenili, osrednje, ali ništa više
ali prvenstveno bih za to okrivio Millaziv fušeraj, Berardi je posao odradio solidno prikazujući ne-beskomprisnog Kena
eh da, Božićnu priču bi trebalo čitati poslije Jutra
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000