forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Najbolja rakija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/07/2015 : 08:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tako to ide, svi su ludi za dudama ali malo tko za dudovima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5143 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/07/2015 : 09:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
[i]


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


Griješiš iživko....naravno da se može peći rakija od višnje i trešnje, pretpostavljam da bi to bila delicija 1.klase, a ako pogledamo samo na odnos cijene šljiva-grožđe-višnja-trešnja...zamisli samo koliko bi ta rakija koštala da ju se prodaje...
Već sam negdje prije na ovom forumu spominjao da su moji pokojni baka i djed bili stravstveni rakopije, samo njih dvoje su godišnje trošili minimalno 450 litara rakije godišnje. Kod rada u polju se je trošila čašica rakije svakih pola ili sat vremena, kako su znali reći za snagu, a za žeđ se je pola izvorska voda iz šume.
A da su barem pili neku kvalitetnu rakiju...u nedostatku šljive, grožđa, jabuka, kruški...pekli su je i od divljeg krumpira, takozvane čičoke. Meni su trebale godine i godine da istrijebim tu čičoku da mi više ne raste po vrtu.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5143 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/07/2015 : 09:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...i još nešto...
Znam da sam jednom gledao djedovu krvnu sliku i obratio sam pozornost na jetrenu gamu koja mu je bila 18! Ja sam pred nekih dva mjeseca bio na lječničkom pregledu i gama mi je bila 62, iako mi je to najmanja gama u zadnjih 10-tak godina,to je još uvijek jedina stavka koja se ne uklapa u norme krvne slike(dozvoljeno je 55).
Pa neka netko reće da je rakija štetna za jetru;)
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4135 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/07/2015 : 09:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko
Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


To je višnjevac.
Višnjevača je rakija, bar bi ti trebao znati da je Kirsch u Švabiji prilično cijenjena pijača :)
Btw meni najgora žestica koju sam probao. Par puta jezivija od komovice.
Od ponuđenih- Dudovača.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11750 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/07/2015 : 09:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by izivko

quote:
[i]


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


Griješiš iživko....naravno da se može peći rakija od višnje i trešnje, pretpostavljam da bi to bila delicija 1.klase, a ako pogledamo samo na odnos cijene šljiva-grožđe-višnja-trešnja...zamisli samo koliko bi ta rakija koštala da ju se prodaje...
Već sam negdje prije na ovom forumu spominjao da su moji pokojni baka i djed bili stravstveni rakopije, samo njih dvoje su godišnje trošili minimalno 450 litara rakije godišnje. Kod rada u polju se je trošila čašica rakije svakih pola ili sat vremena, kako su znali reći za snagu, a za žeđ se je pola izvorska voda iz šume.
A da su barem pili neku kvalitetnu rakiju...u nedostatku šljive, grožđa, jabuka, kruški...pekli su je i od divljeg krumpira, takozvane čičoke. Meni su trebale godine i godine da istrijebim tu čičoku da mi više ne raste po vrtu.



Naravno da se može peći i od višnje samo kod nas to niko ne radi. Doduše nema nešto puno višanja. Nisam je nikad pio, znam samo za liker.

Ovo za 450 l godišnje
Inače rakija se pila i ljeti da ugasi žeđ, to su kosci radili

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11750 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/07/2015 : 09:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

...i još nešto...
Znam da sam jednom gledao djedovu krvnu sliku i obratio sam pozornost na jetrenu gamu koja mu je bila 18! Ja sam pred nekih dva mjeseca bio na lječničkom pregledu i gama mi je bila 62, iako mi je to najmanja gama u zadnjih 10-tak godina,to je još uvijek jedina stavka koja se ne uklapa u norme krvne slike(dozvoljeno je 55).
Pa neka netko reće da je rakija štetna za jetru;)


Moraću jedanput izmjerit ovo za jetru jer pijem rakiju svakodnevno uz kavu ujutro, naveče...

Have mercy
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 17/07/2015 : 10:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by izivko

quote:
[i]


Višnjevača je liker. Ne peče se rakija od višnje nego se višnje stave u rakiju šljivu ili lozu, doda se šećer i još neki dodatci i to stoji obično na suncu nekih 40 dana. Bude onako gusta i slatka. Uglavnom piju žene


Griješiš iživko....naravno da se može peći rakija od višnje i trešnje, pretpostavljam da bi to bila delicija 1.klase, a ako pogledamo samo na odnos cijene šljiva-grožđe-višnja-trešnja...zamisli samo koliko bi ta rakija koštala da ju se prodaje...
Već sam negdje prije na ovom forumu spominjao da su moji pokojni baka i djed bili stravstveni rakopije, samo njih dvoje su godišnje trošili minimalno 450 litara rakije godišnje. Kod rada u polju se je trošila čašica rakije svakih pola ili sat vremena, kako su znali reći za snagu, a za žeđ se je pola izvorska voda iz šume.
A da su barem pili neku kvalitetnu rakiju...u nedostatku šljive, grožđa, jabuka, kruški...pekli su je i od divljeg krumpira, takozvane čičoke. Meni su trebale godine i godine da istrijebim tu čičoku da mi više ne raste po vrtu.



Tako nekako, ali bi zasigurno u prvoj klasi bila rakija od malina, ne znam je li neko pio, ja sam od 200 kilograma malina dobio oko 2 litre rakije.
Takođe sam pekao i od lubenice, ljudi moji, koje je to sranje bilo, najgora rakija koju sam u životu pio.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/07/2015 : 11:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773
Tako nekako, ali bi zasigurno u prvoj klasi bila rakija od malina, ne znam je li neko pio, ja sam od 200 kilograma malina dobio oko 2 litre rakije.


Vjerujem da se takva rakija pije puno sporije nego ostale, onako lagano iz pivskog čepa da se ne pretjera.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/07/2015 : 18:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tomislav.baretic
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 12/12/2007

Posted - 19/07/2015 : 21:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tomislav.baretic a Private Message  Reply with Quote
najbolja je od smokve, ali moraš imati smokve u blizini, srećom kod nas rastu iz svake gromače

volim grad koji tece...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000