forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Pakiranje stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Nermal
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 13/08/2015 : 10:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Nermal a Private Message  Reply with Quote
Izrevoltiran lošim pakiranjem stripova nekih prodavača i odnosom pošte prema istima ovim putem želim upozoriti prodavače da više nemam niti volje niti želje tražiti naknadu oštećenog, već direktno dajem neutralnu ili negativnu ocjenu.

Očigledno je da je pošta u zadnje vrijeme postala aljkavija prema paketima i zato svima prodavačima predložim slanje tisak paketom ili zamolim da pripaze na pakiranje.

Na žalost, paketi mi povremeno stižu oštećeni, što naravno ne rezultira mojim zadovoljstvom, neki su oštećeni nemarom pošte, neki lošim pakovanjem prodavača.

Na kraju priče meni bude neugodno nekome reklamirati nešto što sam platio, a čime nisam zadovoljan zbog nečijeg nemara.

Za svaki oštećeni strip do sada sam dobio naknadu u dogovoru s prodavačem, te time dovodio i prodavača i sebe u neugodnu situaciju, ali sada mi je zaista dosta, ako možete naplatiti punu cijenu poštarine, možete i propisno zapakirati strip.

Ako je Vama, poštovani prodavači, teško kvalitetno zapakirati strip ili ga odnijeti na tisak, možete smatrati da Vi i ja nismo za suradnju te me slobodno stavite na crnu listu.

Koliko sam zaključio iz dosadašnje suradnje sa većim brojem prodavača, moj novac prema Vama nikada nije stigao oštećen, isto očekujem i od stripova koje primim od Vas.

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/08/2015 : 12:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
podrška,
što se mene tiče, mogu pohvaliti većinu svih prodavača sa kojima sam trgovao da su uredno i kvalitetno obavili svoje obaveze koje se tiču pakiranja
Go to Top of Page

die hard
Starting Member

24 Posts

Member since 10/02/2014

Posted - 13/08/2015 : 12:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send die hard a Private Message  Reply with Quote
Moram se nadovezati na ovu temu i reci da ako mislite slati tiskom ili ako hoćete slanje tiskom morate znati da oni ne odgovaraju za oštećenja nego samo za izgubljeni paket a mnogo ljudi kupi dva stripa pa se ti sad misli kako ga zapakirati u neprilagođeni paket od tiska,a sa druge strane imamo poštu i razne uhljebe od poštara koji svoj posao odrađuju samo paušalno da ga odrade tako da koliko netko zapakirao dobro paket i sve uredno poslao nemože utjecati na to dali je poštar skakao po njemu ili ga šutirao nogom,dostavio na krivu adresu ili zagubio u prijevozu pa zbog toga treba pisati opasku i poštaru i njegovoj nadređenoj pošti i od nje zahtijevati odštetu na što se ima pravo....
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/08/2015 : 15:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nermal
Očigledno je da je pošta u zadnje vrijeme postala aljkavija prema paketima i zato svima prodavačima predložim slanje tisak paketom ili zamolim da pripaze na pakiranje.


Čekaj malo, zar kupac ne može dogovarati sa prodavačem o načinu dostave
Nisam nešto puno kupovao preko aukcija ali sve što sam kupio bez problema sam ugovorio dostavu putem Tiska i nikada nije bilo problema.
Oni koji ne žele slati na taj način dužni su to navesti u opisu aukcije pa onda neću ni bidati kod njih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 13/08/2015 : 19:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
nevidim koji bi bia problem nekima poslati tiskom???mozda tu nemogu zaraditi dodatnih par kn na tiskanicama ili paketima??!!!

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 13/08/2015 : 22:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Sličnu temu sam i ja otvorio prije par mjeseci. A kako radim kao zaštitar baš u pošti već par godina mogu ti iz prve ruke reći kakvo je stanje ovdje,a tako je vjerojatno svuda. Već godinama se dijele otkazi uz itpremnine uz razlog viška radne snage. Kad tamo-ljudi sada i fali,a obaveza sve više,pa se sad slobodno stavi u poziciju čovjeka kojemu se trpa li trpa sve više posla uz divlje radno vrijeme,a istovremeno plaća ide sve niže i niže. Rezultat svega- ljudima je pun k...svega,pa se preporuke i paketi bacaju,šutaju nogom... A o tiskanicama koje dolaze u vrećama-da ni nepričam. Shvatam ljude i njihovu razočaranost u vezi obima posla,ali šta ja imam s tim,jer prođem isto kao i ti. To sam već i rekao dečkima koji tu rade,ali oni samo sliježu ramenima,što je donekle i razumljivo. A tek poštari koji raznose poštu-natrpali su im posla toliko da svaki poštar radi ono što su prije tri čovjeka znala raditi. Pa vidiš da po zagrebu sada i plin očitavaju . Da skratim-nebranim poštare,ali ih i ne podržavam,jer šta ja imam s tim što su njih raznorazni menadžeri natrpali poslom. Ovdje bi najviše prodavači mogli pridonijeti tako da dobro zapakuraju stripove,pa se nebi toliko oštetili. Barem kartona ima za pakovanje. Ja sam brdo toga do sada kupio,pa mogu reći da ima prodavača koji toliko paze da i stiroporom omotaju stripove,ali ima i onih koji ih pakuju u wc papir,pa sad neka stignu neoštećeni...
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 14/08/2015 : 07:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

nevidim koji bi bia problem nekima poslati tiskom???mozda tu nemogu zaraditi dodatnih par kn na tiskanicama ili paketima??!!!



Problem je npr. ako nemate Tisak kiosk u svom mjestu.

Btw.kako se to zarađuje dodatne kune na paketima i tiskanicama?
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 14/08/2015 : 07:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by markotamara

nevidim koji bi bia problem nekima poslati tiskom???mozda tu nemogu zaraditi dodatnih par kn na tiskanicama ili paketima??!!!



Problem je npr. ako nemate Tisak kiosk u svom mjestu.

Btw.kako se to zarađuje dodatne kune na paketima i tiskanicama?



mislim da je htio biti ironičan, jer i meni znaju naplatiti neki prodavači paket 25 kn, a zapravo ih košta 18 kn. pa eto zarade od 7 kn.
Go to Top of Page

Nermal
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 14/08/2015 : 08:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Nermal a Private Message  Reply with Quote
Nisam planirao širiti priču, ali kad ste započeli...

I moja su iskustva uglavnom jako pozitivna, ali povremeno dođe nešto što sam kupio kao glancer ili -5 oštećeno i mislim da je normalno da poludim na to. Pa kad u istom danu dođu dva takva paketa...Ne mogu reći da prodavači nisu korektni, sve se to da dogovoriti i uglavnom se dogovori, ali zašto komplikacije?

Moj je stav da trebam dobiti ono što sam izbidao. Više puta mi se desilo da ne pogledam sliku detaljno, a u opisu aukcije piše "vidi sliku" dođe strip s nekom greškom koja je bila vidljiva na slici, moja greška, prodavač nikako nije kriv za to. Ali kad kupim zdrav i prav strip, a dođe natučenih rubova, onda su svi krivi, od prodavača do poštara.

Slažem se i sa zlatko900 da su poštari potplaćeni i opterećeni, ali to nije razlog da loše obavljaju posao. I sam kažeš da si zaštitar, koliko znam ni vaše plaće nisu u skladu s odgovornošću posla, ali ga sigurno ne obavljaš van pravila.

Istina je da neki nemaju tisak u svojem mjestu, istina je da je nekome lakše poslati paket poštom, sve se da dogovoriti, nikada nisam ni insistirao na nekom određenom načinu slanja, važno mi je jedino da stigne u stanju u kojemu sam i kupio.

Ovo što markotamara i ivan_micic kažu o dodatnoj zaradi, toliko je rijetko da netko pokušava naplatiti veću poštarinu da nije čak niti vrijedno spomena. Ne kažem da nije bilo pokušaja, ali to su izdvojeni slučajevi, nekada čak i platim, ali nakon toga više ne kupujem od tog prodavača.

Dok s druge strane, imao sam slučaj da je prodavač platio i veću poštarinu nego je meni naplatio, loše zapakovao, oštetilo se, ponovo je poslao iste stripove, platio opet veliku poštarinu, opet loše zapakovao, opet se oštetilo. Na kraju priče smo i on i ja bili u gubitku, a samo je trebao potrošiti malo više vremena.

Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 14/08/2015 : 08:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
neki npr. ne kuže da staviti hc strip u kovertu s mjehurićima nije nikakva zaštita...
a bogami niti meki.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"

Edited by - edvin on 14/08/2015 08:41:52
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 14/08/2015 : 09:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by markotamara

nevidim koji bi bia problem nekima poslati tiskom???mozda tu nemogu zaraditi dodatnih par kn na tiskanicama ili paketima??!!!



Problem je npr. ako nemate Tisak kiosk u svom mjestu.

Btw.kako se to zarađuje dodatne kune na paketima i tiskanicama?



mislim da je htio biti ironičan, jer i meni znaju naplatiti neki prodavači paket 25 kn, a zapravo ih košta 18 kn. pa eto zarade od 7 kn.


upravo to ivane ,trenutno je za mene najbolje slanje tisak paketom i nije mi teško poslati ako covik tako zeli
za 15kn mores ga zastiti da ga more netko napucavati 3 dana i nece mu nista biti,a neobvezn si o kilazi da ti ne naplate po tezini
još uspijes ako mu treba poslati 2kg krumpira

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 14/08/2015 09:16:56
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 14/08/2015 : 09:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by markotamara

nevidim koji bi bia problem nekima poslati tiskom???mozda tu nemogu zaraditi dodatnih par kn na tiskanicama ili paketima??!!!



Problem je npr. ako nemate Tisak kiosk u svom mjestu.

Btw.kako se to zarađuje dodatne kune na paketima i tiskanicama?



Sova.VG
Go to Top of Page

Nermal
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 14/08/2015 : 09:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Nermal a Private Message  Reply with Quote
@edvin - tebe neću ni komentirati, prvo mi treba 15 minuta da otvorim paket, a kuda ću sa papirima i kartonima od pakiranja ne znam ni sam... Veliki je broj prodavača koji zaista odlično pakuju, ako krenem nabrajati, sigurno ću nekoga izostaviti, pa neću niti ulaziti u to.

@wolf - o Sova.VG sam svašta čitao, jednom sam kupio od njega strip koji sam čekao mjesec dana i dobio ga na kraju. Ne mogu reći ništa loše za njega, ali da sačuvam moje živce ne kupujem na njegovima aukcijama.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 14/08/2015 : 10:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=39417
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 15/08/2015 : 07:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
jednom sam poslao žive mrtvace omnibus, preko tiska, a kupcu stigle pelene ...
šisto da znate da nije savršeno niti to.
ostatak priče pročitajte u mojim memoarima..
:-)

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000