forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Moreno Burattini - presek (Zagor)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 29/08/2015 : 17:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
1. Šta mislite o njemu generalno kao o autoru?
Nekada bio odličan, kasnije se pokvario poput majoneze na suncu. Ponekad bljesne ali bojim se da legendarnih epizoda više neće biti.

2. U kojem periodu je bio na vrhuncu dosadašnje karijere?
Vjerojatno tamo negdje Grenland- prvi Mortimer.

3. Šta su mu mane, a šta vrline u scenarijima?
O tome su već ispričane stranice i stranice na forumu. Mane su mu što je ziheraš, kukavica i ulizica. Kako je takav postao, nakon epizoda poput Nulte godine Darkwooda i Krvi Apača meni nikako nije jasno.
Duboko u sebi se nadam da će me Mumijom s Anda i novim Hellingenom uvjeriti da sam bio u krivu.

4. Da li treba da piše više ili manje, ili pak piše tačno toliko koliko treba da bi održao odličan odnos kvaliteta i kvantiteta?
Prije svega bi se trebao povući s mjesta urednika. Očito je da reakcije fanova, podaci o prodaji i ostale birokratske zvrzalame previše utječu na njegovo stvaralaštvo. S vremenom se to prokletstvo urednikovanja manifestiralo i na njegov scenaristički posao gdje on na pisanje priča gleda kao na odrađivanje posla. A tako se ne stvaraju novi svjetovi, barem ne vlastiti.

5. Koja epizoda je njegov najbolji dosadašnji uradak na Zagoru?
Tajanstveni samostan, Krv Apača, Nulta godina, Grenland, Mortimer, Zabljesnuo i u ČKJPS i Kamenom divu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 29/08/2015 : 17:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
1. Šta mislite o njemu generalno kao o autoru?
Solidan autor, ima vrlo dobrih trenutaka. Kao autor mi je drag, ali kao urednik je vrlo loš.

2. U kojem periodu je bio na vrhuncu dosadašnje karijere?
Uh, teško je reći. Dobre priče su mu dosta razbacane po periodima. Rekao bih da je najbolji od 2009. pa naovamo.

3. Šta su mu mane, a šta vrline u scenarijima?
Mana mu je da duši pričom. Primjer povratak Skulla Randalla.
Vrlina je da kuži Zagora.


4. Da li treba da piše više ili manje, ili pak piše tačno toliko koliko treba da bi održao odličan odnos kvaliteta i kvantiteta?
Treba manje pisati kako bi bolje razradio neke svoje priče.

5. Koja epizoda je njegov najbolji dosadašnji uradak na Zagoru?
Mortimerova osveta, Čovjek s puškom, Tajanstveni samostan i Okrutni Hawak.
Kameni div je solidna priča, ali mnogo zasluga ide Rubinijevom crtežu. Iskreno, Bure ima dosta dobrih priča. Samo nijednu toliko legendarnu da ga svrsta u top.
Fali mu da napiše svoju Morsku stravu,Nestalog istraživača,Ocean,Demone itd.
Doduše, sumnjam da je sposoban za to
.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 29/08/2015 : 19:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
ja bih mu da cvrstu 8
1.meni se sviđa kao autor
2.nema on meni period,svakome se zalomi loše priče pa i njemu,generalno mi je u svakom razdoblju zanimljiv
3.mana mu je mozda sto zeli vratiti Nolitin period,mada nemislim da je to toliko loše ali s vrimena na vrime nemam nista protiv za povratke nekih likova
4.pa manje ako ce to znaciti bolje price i razrađenije scenarije
5.meni su najbolji njegovi radovi u suradnji s Ferrijem (tajanstveni samostan -savrsenstvo napete atmosfere,zmajevi gusari,Mortimer-stvaranje novog lika,čovijk koji je pobijedia smrt-Verni...)
glvnom ima ih puno

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 05/09/2015 : 11:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
1. Šta mislite o njemu generalno kao o autoru?

Vrlo dobar autor i kako je već napisano loš urednik.

2. U kojem periodu je bio na vrhuncu dosadašnje karijere?

U početnom periodu rada na Zagoru.

3. Šta su mu mane, a šta vrline u scenarijima?

Vrlina je svakako što pokušava slijediti Nolittu, a njegove mane mislim proizlaze iz hiperprodukcije pa onda se to nekad svede ne na scenarij nego na puko popunjavanje stranica raznoraznim flashbackovima.

4. Da li treba da piše više ili manje, ili pak piše tačno toliko koliko treba da bi održao odličan odnos kvaliteta i kvantiteta?


Manje.

5. Koja epizoda je njegov najbolji dosadašnji uradak na Zagoru?

Tajanstveni samostan.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/09/2015 : 19:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Meni će on uvijek biti drag autor. Volim činjenicu da je oduvijek bio Zagor-geek. Zna on pisati. Dojam spušta kvantiteta. Kad bi on pisao samo priče, koje želi, bez ovih maxi&specijal&almanah&čiko&filler priča, koje mora, to onda bilo to. Dojam također spušta činjenica, da je urednik bez hrabrosti. Nema više Sergia, i umjesto da si stvori svoju ostavštinu, on piše neorginalne nastavke Nollitinih negativaca.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000