forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 3 stranice scenarija za strip.Tražim crtača
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

blackblack1
Starting Member

3 Posts

Member since 11/10/2015

Posted - 12/10/2015 : 11:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send blackblack1 a Private Message  Reply with Quote
Anthony Growe: 195 visok, crnac, vješt vojnik.Specijalizovan za misije spašavanja.Veliki protivnik rata i vatrenog oružja.

Profesor Hamaddi: Naučnik iz Afganistana, otet od strane terorista radi istraživanja: Super vojnk. Profesor je sijed, ima bradu i naočale na očima, kosa mu je duža, pomalo raščupana. Na njemu je sivo odijelo.

Str1

Afganistan 2008

P1

Napolju je dan. Pustinja je sve okolo, samo ima mala kućica iza. Anthony u crnom vojničkom odijelu drži profesora koji je vidno izmoren. Trče od kućice, već su dosta udaljeni. Anthony u jednoj ruci drži voki-toki. Prikazani su od grudi.

Anthony: Izvukao sam profesora Hamaddi-ja ,ostali su pali. Ponavljam: Izvukao sam profesora.

Iz telefona: primljeno,stiže pomoć.

Prof:pucaj na njih,ubiće nas!

P2
Profesor je pogođen u leđa i pomalo se izvio od bola. Usta su mu otvorena. Anthony uznemireno gleda u profesora . Opet su prikazani od grudi.

Prof: uughh

Anthony: neee!profesore, blizu je zaklon, požurimo!

P3
Prikazano im je čitavo tijelo sprijeda. Ant je sa desne strane i sjedi,a prof. sa lijeve. U zaklonu su. Profesor je pao na desnu stranu kako je sjedio, drži se za stomak. Meci prolijeću iznad njih

Prof:Ti ne volis oružje?

Ant:Ne,ovdje sam da spasim živote, neću da ubijam bez obzira ko to bio.



P4
Panel se ponavlja a profesor se blago smije

Prof:A svoj si spreman da ugroziš još više?

Ant: Hah.Recimo da volim adrenalin.



P5

Ant okrenut prema kući koja gori i iz koje ide dim. Glava mu je podignuta, a prof je u istoj pozi sa zatvorenim očima

Ant:raznjeli su ih,a ja sam učestvovao u svemu.

Prof: dodji ovamo momče.














Str2

P1
Prof leži a Anthony kleči pored njega.Profesor mu u ruku daje papirić. Ant je sa profesorove lijeve strane, pomalo odozgo.

Prof: Ti si časna osoba. Uzmi ovaj papir, to su kordinate na kojima se nalazi moje životno djelo.

Ant: Ali ne, ne

Prof:Uzmi!

P2
Ponovljeni panel ali su Antu je glava okrenuta u stranu kao da klima glavom

Ant: Ne , šta je to?

Prof: Ovim ne smije raspolagat nijedna strana , opasno je.


P3
Profesoru krv ide iz usta i leži u naručju Anthonya. Kamera je u istoj poziciji

Ant: Šta je tamo, kako ću?

Prof: Moje istraživanje Super vojnik,ti si prava osoba za to..ugh



P4
Profesorova glava prikazana. Na desnu stranu je pala krv curi iz usta i oči su zatvorene, sto sugeriše da je umro.

Ant: Profesore,profesore!



P5
Ant korača prema naprijed sa profesorom u naručju i spuštene glave. Prikazan sprijeda i čitavo tijelo se vidi.

























Str3

Blackgrae City.Michigan 12. Juli 2015. 17 sati
Spomen kuća za žrtve u Afganistanu

P1
Raskrsnica ispred kuće izgleda kao slovo T. Ant stoji na podijumu u crnom odijelu sa crnom košuljom i kravatom. Sa desne strane ceste je ograđeni park . Zgrada ima širok prilaz i stepenice koje vode prema ulazu. On je na prilazu i obraća se publici koja je na raskrsnici. Sa obje strane zgrade je drveće. Kamera je malo iznad publike. (Ant se jasno vidi)Nije predaleko kamera. Publika drži ruke ispružene u zrak, neki imaju natpise“ Stop the war“ „Anthony Growe is the truth“. Pored je ploča na kojoj piše Spomen kuća za žrtve u Afganistanu

Ant: Ovom prilikom također želim javno da osudim terorističke napade u muslimanskoj četvrti i da izrazim saučešće svim porodicama koje su ostale bez svojih sinova, majki i očeva.

Publika:Yeeeah

P2
Kamera stoji otprilike na pola 8 i gleda u Anta, opet blago iznad publike. Vidi se ploča. Ant drži ruke na postolju na kojem je mikrofon

Ant: Ovo su tužni dani za Blacgrae i molim sve prisutne i one koji ovo gledaju da pruže pomoć žrtvama ovih neljudskih napada!

Publika: Clap clap






P3
Kamera je iza i malo iznad Anta. Ne vidi se citavo tijelo,otprilike do pola

Ant: Vlastima želim da poručim! Ovaj problem treba vise pažnje, oni trebaju da spriječe počinioce i privedu ih pravdi! Za kraj, sve prisutne bih molio za minutu šutnje. Hvala.


P4
Ponovljen panel ali niko u publici nema podignute ruke sto nagovještava tišinu




© 24.avg. 15. Dino Dautbegović





Edited by - blackblack1 on 12/10/2015 16:00:31

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/10/2015 : 11:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Prebačeno u odgovarajući pdf

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 13/10/2015 : 14:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Jel' plaćaš il' za badava? Samo informativno pitanje. :)

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

blackblack1
Starting Member

3 Posts

Member since 11/10/2015

Posted - 13/10/2015 : 15:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send blackblack1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Jel' plaćaš il' za badava? Samo informativno pitanje. :)

zavisi,ako sam u mogucnosti da odvojim koliko treba i platio bih.Ako je za dzaba onda bih se svakako oduzio na neki nacin

Edited by - blackblack1 on 13/10/2015 22:07:26
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 13/10/2015 : 15:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
Vrlo krivo i vrlo loše (mislim na """" crtež """"), ali taman sam cijeli dan pred kompom u poslu, pa kada sam pročitao ovaj tekst, palo mi je na pamet, kako bi ja to koji nemam pojma nacrtati ni stickfigure nacrtao?! :D

Pobrišem iz topica ako smeta dakako :D Inače sretno u potrazi za crtačem.

Go to Top of Page

blackblack1
Starting Member

3 Posts

Member since 11/10/2015

Posted - 13/10/2015 : 16:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send blackblack1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by badseed

Vrlo krivo i vrlo loše (mislim na """" crtež """"), ali taman sam cijeli dan pred kompom u poslu, pa kada sam pročitao ovaj tekst, palo mi je na pamet, kako bi ja to koji nemam pojma nacrtati ni stickfigure nacrtao?! :D

Pobrišem iz topica ako smeta dakako :D Inače sretno u potrazi za crtačem.



ma ne smeta :) i hvala :D
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000