forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp 11 - Imovina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/10/2015 : 18:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-11-imovina/348/

Nagrađivana autorica Izlaznih rana vraća se s pričom o tajnama, novcu i kompleksnim ljubavnim odnosima.

Nakon smrti svoga sina, Regina Segal vodi unuku Miku u Varšavu, nadajući se povratku obiteljske imovine izgubljene za Drugoga svjetskoga rata. Dok upoznaju modernu Varšavu, Regina je prisiljena sjetiti se proživljenih poteškoća, dok se Mika počinje pitati nisu li razlozi njihova dolaska možda drukčiji od onih koje joj je baka navela.

Rutu Modan vodi nas u svijet nabusitih penzionera, lukavih službenika i tvrdoglavih žena – svijet čija se stvarnost naizmjence očituje kroz apsurde ljudskog ponašanja i složene posljedice požrtvovnosti. Modaničina vječno prisutna duhovitost savršeno je dana prozračnim crtežom čiju iznimno životnu karakterizaciju nadopunja fina, gotovo prigušena paleta boja. Ta jedinstvena kombinacija duha, stila i realizma cijelim je svijetom odjeknula u IZLAZNIM RANAMA, a IMOVINA će zacementirati Modaničin status jedne od vodećih suvremenih stripašica.

Kolorka Specijal 11 • Imovina • 224 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Rutu Modan • Crtež Rutu Modan • Prijevod Tamara Jambrišak Lopac • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 23.10.2015. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/10/2015 : 11:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Yessss!!!!! Novo ostvarenje autorice čije su me Izlazne rane prilično "puknule".
Intimna priča u kojoj autorica, čini se, kroz studiju karaktera te kombinaciju humora situacije i karaktera tematizira i antisemitizam.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 02/11/2015 : 23:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Promaklo mi da je Imovina objavljena... Odličan strip, Modanova, što je i logično, za nijansu zrelija nego u Ranama. Jedva čekam da još jednom pročitam.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/11/2015 : 10:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Poslje izlaznih rana,ovo se naravno kupuje

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/11/2015 : 11:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
izlazne rane mi se ne svidjaju, ovo mozda probam kad ispucam ostale koje me zanimaju iz ove ture
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/11/2015 : 00:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Miljenko Jergović je oduševljen Imovinom, o kojoj je u jučerašnjem Jutarnjem objavio jako lijep tekst, prenesen na drugom sajtu:


http://www.sbperiskop.net/kultura-i-zabava/knjizevnost/miljenko-jergovic-rutu-modan-poljska-holokaust-i-velika-ljubavna-prica


Nisam znao da je, kako piše The Guardian, prije crtanja ovog stripa Modan koristila žive glumce za inscenacije prizora:


http://www.theguardian.com/books/2013/sep/06/property-rutu-modan-review


Plus kratki razgovor s autoricom:


http://metro.co.uk/2013/07/25/comic-book-artist-rutu-modan-even-superman-was-a-failure-in-israel-3896740/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/12/2015 : 22:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo da je markos odlučio ovaj strip objaviti u B5,sa obzirom da su ga francuzi uradili u A4?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/12/2015 : 22:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao, a i da sam znao, ne bih ga povećavao. Ameri su ga radili u B5, i tako najbolje funkcionira, nema potrebe za povećavanjem.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/12/2015 : 22:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/12/2015 : 22:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
skroz dobra ova Imovina, za razliku od Izlaznih rana
zanimljivoOdnicna prica o obicnim ljudima i njihovij prirodi. svaki lik u stripu je tako svoj, zivotan, zanimljiv, sa svojim manama i vrlinama. strip ima i malu dozu humora da sve zacini, ozbiljnosti, tu si i romanticne note, medjugeneracijski sukobi. u zadnje vreme u potpunosti uzivam u mirnim dobrim stripovima koji ne propagiraju nasilje, klanje, (psovanje ), zobmija i slicno, te nalazim da je ovaj biser rame uz rame sa Polinom, Neznalicama, Ayom.

Edited by - kasper on 09/12/2015 09:58:15
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2015 : 15:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
vrlo dobar strip!
prava feta života
Format,papir i boja je super.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/01/2016 : 16:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Veoma sam prijatno iznenađen Imovinom,ali i crtačkim i pripovedačkim umećem Rutu Modan.

Sjajan slice-of-life,u kome život prosto vri;sa odličnom i veoma realnom karakterizacijom likova.
Jedino mi je žao što nije nešto duži da sam mogao još malo uživam u njemu.

9/10

Sad se obavezno moraju nabaviti i Izlazne rane.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/01/2016 16:04:07
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/02/2016 : 22:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U jučerašnjem Jutarnjem je objavljen zanimljiv tekst o stripovima Rutu Modan i o samoj autorici, svojevrstan derivat intervjua s popratnim detaljima:


http://www.jutarnji.hr/zelite-li-znati-kako-se-zivi-u-izraelu--morate-citati-stripove-ove-zene-rutu-modan--jedna-od-najvecih-autorica-stripa--ekskluzivno-za-magazin/1524419/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 23/02/2016 00:44:35
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 22/02/2016 : 22:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Šta je bilo sa grupom Actus tragicus iz koje je izašla?

Po mome mišljenju je jedna jačih autorica iako još ne uzimam sve od nje. Kod kuće imam Jamilti & other stories. Prepuručujem.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 01/10/2016 : 21:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip. Svidjele su mi se i Izlazne rane, ali Imovina je bolja.
Doza humora koju spominje Kasper je točno takva kakva mora biti, ni više ni manje ne bi bilo dobro.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 15/08/2020 : 15:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Izlazne Rane su mi bile ok strip, nista posebno ali sam uzeo i ovaj jer me je nesto vuklo. Korice su mi prelepe i mislim da me je to najvise privuklo da kupim ovaj strip. Danas sam ga procitao i za nijansu mi je bolji od Izlaznih Rana. Lepa emotivna prica, zanimljivi likovi ali nista posebno. Kraj mi se dopao iako me nije oduvao. Crtez odgovara prici i atmosferi. Sve u svemu, strip ima fin ravan tok bez nekih posebnih uspona i padova. Vredi procitati jednom i da ostane na tome. Svakako, prelepo dizajnirano izdanje koje je lepo videti u kolekciji.

6.5/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000