forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 35 - Frank Cappa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 20/02/2017 : 10:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Jedan od onih stripova za koje sam imao dovoljno para pa da ga kupim u tadašnjoj turi Fibre. Prelomilo je jedino to što mi se u tom trenutku činilo da sam ga ranije već kao klinac čitao u nekom od strip magazina (na koncu nisam siguran, ali verovatno je to bila ili priča Vietsong ili neka slična a nije Sommer)...

Gušt je bilo čitati Cappu neko spomenu Mister No i Korto...ja bih pre izdvojio uticaj Pustinjskih Škorpiona...Ima pomalo i ponekud patetike (možda tu opet i licemerja), ali dajem si je progutati, kao idealizaciju lika...

Svaka priča je priča za sebe i ima nekoliko koje uistinu su fantastične od povratka kući Cappa i snežnoj idili do Copacabana...

5/5
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/05/2017 : 17:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
stvarno odličan strip
neke epizode sam čitao i prije, ali ne mogu se sjetiti gdje (stripoteka?)

šteta što epizoda sa afganistancima nije dovršena, tih nekoliko pasica
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10110 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/05/2017 : 18:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Odličan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 02/06/2017 : 15:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
4/5

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/06/2017 : 08:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Miroslav Cmuk iliti Luca_Torelli je neumoran:


http://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Frank-Cappa-Manfreda-Sommera-iliti-kako-ratna-fotografija-suzbija-nasilje





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/07/2017 : 13:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao prije vise od mjesec dana ali nisam stigao napisati kratak osvrt, mada sam si rekao da moram, kad je vec u pitanju takvo remek djelo. Jeste, remek djelo, barem za mene.

O Franku Cappi prije citanja nisam znao skoro pa ama nista, osim to sto je napisao u opisu te sam naslov stripa mi djelovao poznat ali ko zna odakle i od kada ...

Nisam ocekivao da ce biti taka stripcina u pitanju, ali Cappa nas lomi vec na pocetku. Prve dvije "africka price" su sus u glavu, a price znaju imati ono nesto i pri samom kraju.
A onda druga o klincu i njegovom ocu majoru, puf tras opet na kraju. No, sa dolaskom "modne fotografinje" mi se cini da se prica malo presjekla, mada je i to ljepo napravljeno.
Prve dve su prave (anti)ratne price koje diraju srce, no treca je malo izvan tih sina, mozda malo "cortomaltesovska", ima tu duha i mistike.
Samo da bi nas cetvrtom opet polomio, a opet nije rat direktno upleten.
Lov je skoro pomalo "zabavan", kraj mozda malo previse "obicajan", no poruka je primljena.
A onda imamo dvije domace, "obiteljske" price, Wlcome i Goodbye. Pri cemu mi je Welcome puno bolja, te opet odlican kraj. Goodbye mi je skoro malcice previse razvucena i nije na nivolju ostalih, iako je u pitanju dobra prica.
Slijedi jedna kratka kakvu bi znao i Font napraviti, opet poruka primljena.
A onda Somoza i Gomorra, sa twistom na kraju.
Slatkovodni morski pas mi je opet pomalo fontovska, dobra ideja ali nekako ... vec cuta.
A vietnamske opet na nivoju.
Afganistansku ni ne mozem komentirati kad nije zavrsena, steta.
Te za kraj jedna kratka bez rijeci, Barcelona.

Rat je uzas, rat je u covjeku, dio njega, i kao vec toliko puta, u ratu se neki ljudi pokazuju kakvi zapravo jesu.

FRANK CAPPA je malo remek djelo velikoga Sommera , i mislim da bi ga skoro svatko od nas ovdje trebao imati na polici. Ajd, barem oni koji vec ionako imaju par stotina stripova (a da nisu kioskasi).

Za kraj me zanimalo da li je Sommer imaju u mislima Franka Zappu kada je stvarao ovog junaka, ime junaka mislim, a onda vidim originalnu tablu (pocetak druge price Ne valja gubiti glavu) na stranici 341 gdje pise Frank Zappa. Ocigledno jeste.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/07/2017 : 13:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zar ti Poli sumnjaš u moje totalne preporuke?
(pa si ovako dugo čekao da nabaviš&pročitaš ovu stripčinu)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/07/2017 : 14:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne moze se sve isprve?

Pokusavacu da se poboljsam!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 30/11/2018 : 21:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko ima li Sommerov Cappa ikakve poveznice sa Robert Capom?

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Capa
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/12/2019 : 11:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Zna li netko ima li Sommerov Cappa ikakve poveznice sa Robert Capom?

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Capa



Ima jake, evo baš čitam intervju koji je dao u povodu prvog rada na Texu - "Tex Gigant 12: Trgovci robljem" - gdje je rekao:
"Kad sam došao do toga da svom liku moram odabrati ime, odlučio sam se za ovo Cappa kao posvetu Robertu Capi, slavnome izvjestitelju koji je, zahvaljujući svojemu radu i smrti na 'bojnom' polju, postao simbolom svih onih koji su obavljali taj posao."

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/12/2019 11:23:32
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 29/01/2020 : 13:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by stripofil

Zna li netko ima li Sommerov Cappa ikakve poveznice sa Robert Capom?

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Capa



Ima jake, evo baš čitam intervju koji je dao u povodu prvog rada na Texu - "Tex Gigant 12: Trgovci robljem" - gdje je rekao:
"Kad sam došao do toga da svom liku moram odabrati ime, odlučio sam se za ovo Cappa kao posvetu Robertu Capi, slavnome izvjestitelju koji je, zahvaljujući svojemu radu i smrti na 'bojnom' polju, postao simbolom svih onih koji su obavljali taj posao."



Odlično, hvala na ovim informacijama.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000