forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 MM: jebo mene i moju memoriju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/11/2015 : 13:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Je l' bila (i koja je bila) neka epizoda u kojoj su se pojavljivali svi mačevi s imenima kroz povijest? Dakle ne samo Longinovo koplje/Excalibur već i štajaznam sve poslije (Orlando, Ričard Lavlje Srce, tako nešto).

Ili je to bilo u nekom drugom stripu? :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/11/2015 : 13:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Je l' bila (i koja je bila) neka epizoda u kojoj su se pojavljivali svi mačevi s imenima kroz povijest? Dakle ne samo Longinovo koplje/Excalibur već i štajaznam sve poslije (Orlando, Ričard Lavlje Srce, tako nešto).

Ili je to bilo u nekom drugom stripu? :)

mcn




Bilo je to u Misteriji, i to još nije riješeno do kraja. Mislim da se nigdje baš ne spominju koji su svi mačevi dijelovi heksagona. A ima ih sedam, kao i kopalja. Excalibur je samo dio bivšeg Longinovog koplja. To se provlači kroz niz epizoda.

I Ivana Orleanska je imala neki magični mač koji je zapravo bio Orlandov. Orlando je imao Durlidanu. Nuadin mač (od ona 4 mitska artefakta Tuatha Dé Danann, koplje, mač, kotla i kamena). Tu su još i Sigfridov mač i Beowulfov mač.

Jedan moj prijašnji post...

Pripovijest o modifikacijama heksagona, započela je davnom epizodom #66 "Agarthi", i dodatno se zakomplicirala u G1 "Tajna Svetog Nikole". Arthurov mač Excalibur postao je koplje, Siegfriedov mač kojeg je iskovao Odin (SR #244/246 "Lokijeva osveta"), Durlindana – mač Arthurovog preteče Karla Velikog (SR #299 "Tajna Ivane Orleanske"). Saznajemo i za četvrti, odnosno mač iz mita o Beowulfu – moć upravljanja vremenom. Three more to go!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 29/11/2015 13:36:31
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/11/2015 : 13:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
provodina je u ovom topicu lijepo postavio sve vezano za heskagone:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34058

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/11/2015 : 13:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Fala, ljudi!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000