forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 TV uređaj - koji?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/12/2016 : 21:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Obi-wan


Pa meni ti tehnički detalji nisu previše važni pa se ne upuštam u to. Prelaz sa ekrana od 58 cm. na 81 cm. je otprilike takav da smo i žena i ja komentirali: Hvala bogu što nismo kupili veći.



Kolega u firmi ima monitor od toliko cm


Skromnost je u mojoj knjizi još uvijek vrlina bez obzira šta svi ostali mislili o tome...



Zar to ima veze sa skromnošću?
Bar si danas svatko može priuštiti monitor...


Naravno da ne može, pogotovo ne toliki, ali odlutasmo od teme...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/07/2017 : 22:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Je li tko kupovao TV u zadnje vrijeme? Koji je trenutno best buy TV od 55 inča? ;)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/07/2017 : 23:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Je li tko kupovao TV u zadnje vrijeme? Koji je trenutno best buy TV od 55 inča? ;)


Kupio ja prije 7 dana a nisam ga još izvadio iz paketa.
Nisam mu još odredio mjesto, možda će ići na zid ili na neki pokretni nosač. Da može žena gledati iz kuhinje a ja iz dnevne.

Samsung 40" MU6100 Ultra HD 6 Series certified HDR Smart TV...godina 2017...

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/07/2017 : 23:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovaj stalak bi bio idealan. Cijena sitnica 3.898 €




Have mercy
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 31/07/2017 : 23:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ja sam novi tv kupio pred par mjeseci i dugo sam proučavao modele i cijene ispod 5000 kn.
Na kraju sam kupio samsung ue50ku6072 za 4300 kn. Verzija od 55 inča bi onda bila ue55ku6072 za koju stotku skiplja, ali još uvijek ispod 5000 kn.
Uglavnom, ja sam prezadovoljan televizijom, a i mislim da je "best buy" zbog uloženo/dobiveno odnosa, a osim samsunga, još mi je jedino LG bio opcija.
Otac mi je također kupio novi tv prošle jeseni, također smart, ali njegov nije samsungov nego philipsov...išao sam mu neki dan malo malo poštelat programe pa sam onda i spojio tv na internet putem wi fi-a. Što reći, ovaj philipsov smart tv je dječja igračka naspram samsunga-jako jako loše, tako da pogledaj ovaj ue55ku6072 jer ne vjerujem da može nešto povoljnije i bolje od njega...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 31/07/2017 : 23:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...imao sam na umu da je tv smart 4k, hdr...
Možeš ga spojit na internet putem wi fi-a i gledati preko interneta što god želiš bez problema (moja internet veza je cca 30 mbps).
Jedino što mi na tv-u šteka je zrcaljenje videa snimljenog mobitelom sa mobitela na tv...vjerovatno zbog visoke kvalitete snimljenog videa.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/08/2017 : 00:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, to je to što tražim: 4K, SMART, HDR odnosno čim više tih tehnologija koje čine sliku boljom odnosno to da je crna crna, a ne siva.
OLED je sveti gral, ali i dalje preskupo.
Razmišljam da bi išao na veličinu. Može se dobiti i 65 inča za oko 750-900 evra.

Ovaj Samsung što si ga uzeo se spominje na dosta foruma kao best buy. Samsung ili LG. To mi je dvojba. LG imaju starci i dopalo mi se LG-evo WebOS sučelje, a i zvuk je dosta dobar.

Jesi li naletio na koji best buy LG model?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/08/2017 : 00:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva stranica:

http://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/08/2017 : 12:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Zanimljiva stranica:

http://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch


Je, ovo je dosta dobra stranica za početnu orijentaciju iz koje možeš vidjeti da su se neki stariji modeli čak pokazali bolji nego noviji.
Postoji profesionalna aparatura za sva ova mjerenja koja određuje standarde i kvalitetu, pa pretpostavljam da ova tablica može puno pomoći.
Stavke koje su meni bile najbitnije za odabir tv-a su "hdr movies" i "hdr gaming".
Odlučio sam se za gore navedeni samsung zato jer sam na internetu i na youtubeu uspio pronaći postavke za pojedinačno postavljanje svake boje i nijanse s kojima se postiže još bolja kvaliteta slike naspram ovih mjerenja, a za LG televizore nisam uspio pronaći nikakve dodatne mogućnosti poboljšavanja slike, pa zbog toga ovaj moj odabir samsunga.
Konkretno, mislim da sam poboljšavanje hdr gaminga pomogao ovim postavkama sa yutubea:
https://youtu.be/TStbXqTVROs

Postavke za hdr movies sam našao negdje preko googlea, ali ih nakon kupovine tv-a nisam uspio naći u nekih 15 minuta traženja, pa sam na kraju odustao jer sam ionako bio zadovoljan kvalitetom slike filmova.

Kada na ovim novijim televizorima odgledaš nekoliko filmova u hd rezoluciji i navikneš se na takvu sliku, ono što će te nakon toga šokirati je prebacivanje programa na neki sportski događaj koji prenosi HRT ili recimo dnevnik i vijesti na HRT-u, jer ni sve ove nove tehnikalije i mogućnosti novih televizora ne mogu pomoći katastrofalno lošoj kvaliteti slike državne televizije...!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/08/2017 : 14:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Malo sam guglao taj KU6072 model i naletio na "domaću" recenziju gdje je upravo HDR kao slabiji dio TV-a.

https://youtu.be/yvNlSA2T4xA?t=377
(mada u komentarima spominju da update firmwarea rješi problem)

http://hdtelevizija.com/2016/10/13/samsung-40ku6072-ku6000-uhd-lcd-tv-recenzija/3/

Edited by - nagor on 01/08/2017 14:37:01
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 29/01/2023 : 13:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Nakon pet godina korištenja samsunga, na ekranu su se pojavili neki bijeli krugovi, vjerovatno je došlo do nekog izgaranja osvjetljenja, pa je došlo vrijeme za kupovinu novog tv-a.
Ovaj puta sam se odlučio za jeftiniji lg-ov model:
[url=https://postimg.cc/mcMP0sM7][/url]

Vidim da prije nisam pisao o tome...kod mene ima jedna bitna stvar, a to je da nikada tv ne gledam koristeći zvučnike tv-a, već sam oduvijek koristio neke dodatne zvučnike kod gledanja.
Tamo 2017-te ili 2018-te sam nakon kupovine onog samsungovog tv-a kupio i u to vrijeme najjači samsngov saundbar sa subwooferom koji je bio skuplji i od tv-a i da budem iskren, nikada nisam bio zadovoljan zvukom jer iako je zvuk imao dosta dobar surround efekt, nikada u tom zvuku nije bilo potrebne jačine/glasnoče. Bio sam se žalio samsungu, pa su mi poslali ažuriranja koja su donekle popravila stvar, ali eto, ipak nikada nisam bio zadovoljan dobivenim zvukom.
Sada kada sam samsungov tv zamjenio lg-om, zvuk koji lg-ov tv daje samsungovom soundbaru je nevjerovatan. Surround je još izraženiji, a zvuk je fantastičan. Gledanje filmova je postao užitak, bliže kino doživljaju😁
Uočio sam i jedan problem, a to je kada se sa gledanja medija sa usb-a vraćate na gledanje televizijskog programa, nemoguće je dobiti sliku digitalnih programa jer signala nema, pa je potrebno ugasiti i ponovno upaliti tv da bi se pojavili tv programi...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/01/2023 : 14:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bas cudno da nakon gledanja na usb prebacivanje na digitalni prijemnik ne ucitava. Ako imas na kontroleru gumb output stisci dok ne dodjes sa usb(external output source) na prijemnik(receiver).
Kod mene je u planu Philips Ambilight isto kao kod tebe 50 incha.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/01/2023 : 14:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Oki na novom tv uređaju :)
Uvijek je to poseban osjećaj kad se kupi tako nešto novo.
A i s druge strane, nije lako danas izabrati što točno uzeti pored široke ponude.

Jesi ga postavio na zid ili?

Mi smo prošle godine (vidim na računu da je bio siječanj) uzeli za dnevni boravak Hisense 55AG6, 138 cm, 4k, Smart = koštao je tad 2479,20 kn.

I meni je također bitan taj zvuk, od samog tv-a je dosta nekvalitetan.
Ja sam dosta proučavao za te soundbare, htio sam što jeftinije proći, ali opet da dobijem nešto kvaliteniji zvuk - i našao sam ovaj model Sony HT-S350, zvuk je predivan, baš kao kino doživljaj! Ali i kad hoćemo služati neku muziku, samo se spojimo bluetoothom preko moba i začas uživaš i u muzici. Njega sam platio 1500 kn u Elipsu, cijena mu je danas oko 2000 kn, iako se može na nekim online stranicama naći i po tih 1500 koliko sam ga ja platio.

Testirao sam ga inače na ovom YT videu (video ispod) prije kupnje (tijekom proučavanja koji uzet), ali s tim da sam prilikom gledanja tog videa, stavio u uši one slušalice od moba, tako da sam mogao osjetiti dio čarolije tog Sony HT-S350 soundbara, eto, preporuka svima koji za "manje" novce žele uživat u vrhunskom zvuku (a i da spomenem da je njegova montaža prilično prejednostavna).

A i vidio sam da su Ameri pisali da je ovo naj "best buy" soundbar ispod 300 $.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 29/01/2023 14:31:56
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 29/01/2023 : 15:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Jbg...ja sam u boravku radio namještaj po mjeri, pa sam za tv ostavio rupu širine 120 cm, tako da mi tv veći od dijagonale 127 cm ne dolazi u obzir iako bih volio imati mnogo veći tv.
Za vrijeme trajanja SP u nogometu dvojica mojih prijatelja su kupovala nove tv-e, pa su mene zamolili za pomoć pri izboru.
Izgubio sam dva dana proučavajući televizije po bespućima interneta i proučavao sam i taj hisense kao jednu od najjeftinijih opcija.
Po internetu ljudi za taj hisense čak hvale i sliku i zvuk, ali isto kao i kod ovog mojeg lg-a spominju podosta softverskih problema u dosta situacija, te potrebu za paljenjem/gašenjem-resetiranjem da bi se uređaj normalizirao.
Ja sam ovaj puta izabrao lg jer mi ima ljepše sučelje kod operativnog sustava i uvjerio sam se da preko usb-a vrti filmove u apsolutno svim formatima, dok samsung recimo šteka kod ovih nekih novih formata...trokira/preskače slika.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 29/01/2023 : 15:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Jedino mi nije jasno kako je moguće da samsungov soundbar osjetno bolje radi sa lg-om nego sa samsungom tv-om?
Koristim hdmi arc priključak (ako se ne varam, oba tv-a imaju samo 1 arc hdmi i 2 obična hdmi priključka. Preko arca koristim samo daljinski od tv-a za oba uređaja i jel, paljenje i gašenje soundbara je povezano sa tv-om.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/01/2023 : 23:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Cesto neke kompanije ne znaju uskladiti to jest nisu bas eksperti u svim domenama tehnologije.
Neki su dobri za sliku, neki za dizajn ili zvuk, pa stoga udruzivanje, simbioza dvaju aparata daje zeljeno.
Ja za zvuk brijem na JBL. Suruju sa Bang-Olufsenom, a Philips mislim sa Harmann-Kardonom.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/01/2023 : 12:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Meni isto to čudno da dva uređaja iste marke nisu kompatibilni, ali evo Emirem je iznad to dobro pojasnio.

Oki, u vezi stika i tog prebacivanja na digit. programe, jesi probao stik ostaviti u tv-u, pa na daljinskom od tv-a, ako su ti digit. programi, odnosno prijemnik spojen na primjerice HDMI 2, da na daljinskom od tv-a odabereš kako je Emirem gore pisao, na tipki "input" (na nekim daljinskim piše "source") odabereš HDMI 2, prebaci se na digitalne i onda potom izvadiš stik? A vjerojatno si to već isprobao..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 30/01/2023 12:47:37
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 30/01/2023 : 18:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno kupio novi tv,Philips,uhd led,smart,android,ambilight,no sve mi je to manje bitno,ono meni najbitnije je garancija od 5 godina.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/01/2023 : 18:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Iman Samsunga 11,5 godina i dok ne crkne ne mislin ga minjat. Starci imali neki Phillips(skovaca),sad imaju Sonyja (isto skovaca).

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000