forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Popisi, biografije, bibliografije
 Dylan Dog - novi potpuni usporedni popis
 New Topic  Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 05/02/2016 : 13:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote


quote:
POPIS: http://www.horrorhr.com/dylan-dog-popis/


Budući da na netu nisam naišao niti na jedan usporedni potis, koji je bio ažuriran i učinjen do nekih detalja koje su me zanimali, odlučio sa se početi iz početka i napraviti ono što bi trebalo biti potpuni usporedni popis Dylan Dogovih izdanja na području ex-yu.

Imajte na pamti da je ovo beta verzija, znači nešto što se još treba provjeriti da budemo sigurni da su aolsutno svi podaci 100% točni. Radio sam na ovome zadnjih deset dana, bilo je tu mnogo ručnog upisivanja, provjeravanja i kreiranja usporednih referenci, tako da se nadam da ćete baciti oko i prijaviti bilo kakve greškice na koje naiđete.

Dylan Dog popis na HororHR.com sadrži reference redovnih izdanja, almanaha, superbooka, specijala, maxi, kolor i giganta.

Legenda

Na početku svakog popisa nalazi se legenda koja objapšnjava o kojem je izdanju riječ.



Popisi

Popisi kreću od redovnog broja u Italiji, znači prvo polje brojčano je uvijek broj originala u izdanju SBE. Nakon toga idu podaci o autorima i reference na izdanja. Križ znači da određena priča nije izašla u određenom izdanju.



Pregled po stranicama

Svaki popis po defaultu prikazuje određšeni broj priča, tako da bude lakše i preglednije za čitanje. Sami možete odabrati dali želite da se prikaže 10, 25, 50 ili 100 Dylana. Na donjem desnom dijelu svake tablice su strelice za ići naprijed il nazad.



Pregled po izdanju

U svakom trenu, bilo koji popis možete sortirati po odabranom izdanju klinuvši na njegovo ime. Recimo klik na LUG ovdje prikazuje priče po redoslijedu izdanja u Ludens Gigantu.



Pretraživanje po autorima (ili naslovu)

U svakom trenu možete listati samo stripove koje je napisao ili nacrtao neki autor ili još bolje - kombinacija omiljenog autora i crtača.



Izdanja po pričama

Ako neko izdanje, recimo Maxi ili Gigant ima više priča, imate mogućnost vidjeti sva imena priča, njihove autore i možebitnu referncu na neko drugo izdanje gdje se ta priča "ponovila". U ovom primjeru je VČ Superbook #30, koji je u Italiji izašao kao Superbook #9 sa autorima + napomenom da je prva priča izašla u System Comics i Ludens gigantima.




Izvori za podatke: Stripovi iz moje kolekcije, sergiobonelli.it, stripovi.com, comicvine.com, stripovi.com forum, libellus.hr, aukcije.stripovi.com

Nadam se da vam se sviđa ovaj projekt te da ćete mi javiti ovdje ili na bk@horrorhr.com vaše komentare, prijedloge i prijaviti greške.

quote:
POPIS: http://www.horrorhr.com/dylan-dog-popis/


Bug #1 -popis treba optimizirati za mobilne uređaje riješeno, tablice se mogu scrollati lijevo desno

Edited by - badseed on 05/02/2016 16:05:05

kiradh
Average Member



515 Posts

Member since 21/08/2013

Posted - 05/02/2016 : 14:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kiradh a Private Message  Reply with Quote
Veliki lajk za ovo! Odlično je!

Ovako na prvu što sam vidio:

- tipfeler kod broja 76 : Crno umjesto Crmo :)
- i jedno pitanje..što je sa brojem 1 u izdanju SD? Da li je popis još u izradi?

I još jednom
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 05/02/2016 : 14:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
svaka čast!

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 05/02/2016 : 15:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Odlično!
(Jedino što mi se ne sviđa je ovaj znak † za nešto čega nema. Previše me asocira na "ugašena edicija" - radije bih da je "x". Ali to je tako nevažna sitnica da je jedva vrijedna spomena.)
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 05/02/2016 : 15:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast na trudu, good job!

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 05/02/2016 : 15:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiradh

Veliki lajk za ovo! Odlično je!

Ovako na prvu što sam vidio:

- tipfeler kod broja 76 : Crno umjesto Crmo :)
- i jedno pitanje..što je sa brojem 1 u izdanju SD? Da li je popis još u izradi?

I još jednom



Riješen tipfeler i dodan SD1 (pod gigante budući da nije vezan za redovnu seriju).
Popis je u izradi, osim što će se ažurirati, vjerujem da ima mjesta za dodavanje novih informacija ;) Thx!
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 05/02/2016 : 15:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Odlično!
(Jedino što mi se ne sviđa je ovaj znak † za nešto čega nema. Previše me asocira na "ugašena edicija" - radije bih da je "x". Ali to je tako nevažna sitnica da je jedva vrijedna spomena.)



Riječ je tehničke prirode, radi buga (ili nemogućnosti) trenutne implementacije vezanih za DataTables JavaScript library, morao sam iskoristiti za prazno polje neki znak a ne samo prazno polje, pa eto na prvu od liste znakova mi zapeo za oo križ. Aoscijacija neka križ, groblje, DD :)) Hvala na komentarima!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000