forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sto ste danas sanjali?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 31/03/2019 : 00:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ovdje neko brka zamjenice. Ovo je za Freuda.



U pravu si.
Pa idemo onda malo zabaviti Frojda, da ne umre od dosade

Dogodilo se nesvakidasnje.
Upoznala sam muskarca. Iskrilo je ko kad Cigo brusilicom pili sahtu da ju proda u zeljezo. Munje i gromovi da su bili nad morem, oluja bi potopila ne samo Ceha na lufticu, vec i fregatu, a podmornica bi zagnjurila nos i pojurila se spasiti u Marianinu brazdu - za nju kazu da je najdublja, ne bih znala, mozda je netko spavao s njom pa ce bolje znati. Jedino brod Galeb u rijeckoj luci - on je siguran, ne bi potonuo, ne da se taj lako, no to je driga prica.
No, nismo nis potopili ali smo se sanjali. Dao mi je do znanja i tada sam shvatila, eto meni sranja. Pa sam svoj dio presutjela. Bilo je obostrano prosto. Jako. Onda sam se, zlu ne trebalo, u faradayev kavez smjestila jer mi je zao svih onih brodova, steta da potonu, ionako nam je flota zastarjela i mala, a treba mislit i na povezanost kopna s otocima. Mogla bih ovaj cin nazvati skoro pa domoljubnim. Kad se javi srce mi hoce iskocit iz kaveza. Onda mu ja kazem - miruj! Prva je domovina. Onda ono meni uzvrati - U boj! U boj! Za narod svoj. Lako je biti general nakon bitke. Ovom nitko ravan nije, dok se u faradayevom kavezu krije.

(Na drugoj temi sam napisala da imam temperaturu:) )

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/03/2019 : 01:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nije ni domovini stalo do nas, Charlie
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/03/2019 : 11:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
danas nemam pojma
juce me jurili zombiji
prekjuce mrkacio bivsu
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/04/2019 : 01:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Nije ni domovini stalo do nas, Charlie


U pravu si
zato sam se sjetila Jesenjina.


Često sam odlazio. I okretao se i kažu tada poželiš da se nekad vratiš. I vraćao sam se. I ništa nije bilo isto, ni pejzaži, ni ljudi, ni ja.
Shvatio sam ne treba se vraćati, ono što je bilo lijepo neka zauvijek ostane u snovima. Vječno će trajati…

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/04/2019 : 01:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Nađem se neku noć u Africi, ne znam točno gdje jer mi san nije opremljen GPS-om, ali u onom dijelu s bogatom vegetacijom, okružena lavovima, možda i pokoji tigar, ali nisu imali posla samnom, samo su tu živjeli uokolo. Uvod u taj "film" započeo je glasom koji je rekao - Nakon smrti oca, odrekao se cijelog imetka i došao ovdje. Tada ugledam pored sebe vodiča, obučenog u safari odijelo, sa šeširom, imao je i mačetu za pojasom. Bilo je lijepo, zeleno, ugodno.. tada čujem neki zvuk u daljini i u tom trenu kažem sebi - O, shit! Ovo je savršena kulisa za san u kome se uskoro pojave helikopteri iz kojih će netko iskakati, ako već neću ja. I dam se u samobuđenje, uspješno.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/04/2019 : 03:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Dobro si prošla mogla si završit u loncu kao delicija
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/04/2019 : 03:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Dobro si prošla mogla si završit u loncu kao delicija



Bila.
U bušu u Australiji.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/04/2019 : 20:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Zapravo nisam već dugo sanjao neke zanimljive snove pa sam malo i ljubomoran na čarlitine snove 🙂, ali ima jedna zanimljiva štorija dok sam bio dijete jedan stariji barba mi ispriča kako kad spavaš skvrčenih koljena ne možeš trčati i ostalo mi to u podsvijesti i kad god bi tako spava nisam mogao nikad čudovištima pobjeći
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/04/2019 : 14:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Na desno kad se lezi, sanjas normalne snove, refleksije dana, ceznji, zelja, a na lijevo vec su more i turobne slike, upravo zbog pritiska na srce i otezanog krvotoka.
Provjereno.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 08/04/2019 14:40:25
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 08/04/2019 : 18:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Imam kod kuče sanjsku knjigu i kad se ujutro prisetim što sam sanjao tako iz čiste zaebancie uzmem i prečitam šta koja stvar znači.
Evo mala knjiga i naslovna izgleda ovako-samo je reprint ovog starog originala
https://eod.dlib.si/78850560.pdf
A imaš i na netu sanjsku knjigu (npr. na slovenačkom https://sanjskaknjiga.net/spisek-simbolov/ )
tako i na hrvatskom ili srpskom jeziku.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 08/04/2019 18:47:09
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000