forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jeftini francuski albumi u Alan Fordu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2018 : 10:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Tabary:Totoche 7 - Utamničeno blago (Bookglob)
Tabary:Totoche 8 - Najbolji čovekov prijatelj (Bookglob)

Totoche ili po srpski Tatoš je strip koji je svojevremeno izlazio u Eks Almanahu (barem mi je tako rekao jedan stari stripofil kad sam mu pokazao ove BG albume) i kompletan autor je Žan Tabari,poznatiji kao crtač (a od 15.albuma i kompletan autor) Iznoguda.
Tatoš je humoristički serijal (plus bi ga ja lično kvalifikovao i kao Omladinski) iz 14 brojeva,koji su izlazili između '63. i '98.
Prvi objavljen je Najbolji čovekov prijatelj (koga je BG numerisao kao 8.), a zadnji Utamničeno blago (kod BG 7.) - nešto je tu BG zabrljao,vidim da stoji i pogrešna godina izdavanja originala u Francuskoj za Najboljeg ...

Utamničeno blago opisuje avanture Tatoša i njegovih drugara na kampovanju za vreme nekog praznika - sukobljavaju se sa lokalnim mangupima koji im kradu odeću,da bi se kasnije pojavilo u priči i nekakvo misteriozno blago u starom razrušenom srednjevekovnom dvorcu i tako to.
Album ima 67 stranica,ali je glat mogao da stane na dvadesetak manje,jer je neke stvari autor ponavljao kao mutav.Nije loćikava zabava + lep Tabarijev crtež + što je ovo ipak fino štivo za mlađe uzraste = 3/5

Najbolji čovekv prijatelj - Tatoš dolazi na selo (valjda kod nekih svojih rođaka,ne zna se) i tu se upoznaje sa malenim Fransoom,plavokosim siročetom i gazdinom kćerkom,Ester,nadobudnom i svojeglavom dvojčicom,koja od upoznavanje kreće da ratuje sa Tatošem.
Tu je i lokalna družina Leptiri,kao i kuče Verna,oko koje će izbiti pravi mali rat između Ester i Tatoš.
Simpatična dečija pričice još simpatičnije nacrtana = 3.5/5

Tabari je valjan crtač,ali kao scenarista ne rastura baš - ne znam zbog čega se BG odlučio na ovaj serijal,osim ako nije imao u vidu najmlađe čitaoce,ali za pare po kojima se prodaju ovi albumi,Tatoš je više nego pristojna kupovina.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/11/2018 17:37:42
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2018 : 17:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Inače, na sniženju sam kupio i Grgu Grimiznog koji me je prilično zabavio svojim otkačenim humorom. Kada se sjetim nekih dijaloga uvijek mi dođe osmijeh na lice. Od mene preporuka.



čoveče,skroz zaboravih da si mi ovo preporučio;a još sam listao nek od albuma Grga i pomislih "hebote,ovo je baš dobro nacrtano!"

Reci mi,sa obzirom da izgleda da keca nema,da li su epizode povezane?
Odnosno,da li se mogu čitati dvojka i trojka zasebno?

isto pitanje i za Navis 2 i Sillage 3?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/11/2018 17:54:30
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/11/2018 : 19:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Navis/Sillage pa šta nije to jedno te isto (ili je jedno kad je bila klinka?)?
Ugl. ako me sjećanje dobro služi, bolje krenut sa br 1, inače jako simpatičan i meni se ful svidio.
Bilo bi odlično da ovo npr Fibra spuca u par integrala...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/11/2018 : 21:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Peyo


Inače, na sniženju sam kupio i Grgu Grimiznog koji me je prilično zabavio svojim otkačenim humorom. Kada se sjetim nekih dijaloga uvijek mi dođe osmijeh na lice. Od mene preporuka.



čoveče,skroz zaboravih da si mi ovo preporučio;a još sam listao nek od albuma Grga i pomislih "hebote,ovo je baš dobro nacrtano!"

Reci mi,sa obzirom da izgleda da keca nema,da li su epizode povezane?
Odnosno,da li se mogu čitati dvojka i trojka zasebno?

isto pitanje i za Navis 2 i Sillage 3?



Grga se može čitati odvojeno.

Nisam čitao Navis i Sillage (osim prvog albuma) ali čini mi se da se i oni mogu zasebno čitati.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11679 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/11/2018 : 23:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nakupilo se toga. Sillage mislim 16 albuma. Nikako da krenem čitati.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000