forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 51 - Juan Solo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/01/2021 : 11:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Juan je odličan strip, jedan mi od dražih Jodovih van Jodoversa. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/05/2021 : 20:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Iščitalo se ovo pre par dana ali i dalje mi nije jasan prelaz između prva dva albuma gde se Juan kao Scarface obračunava sa svakim ko se usudi da mu izađe na crtu i poslednja dva albuma gde Solo kao neki slabić samo posmatra kako se drugi ređaju na njegovoj majci..

Što više čitam Jodorowskog to stičem utisak da je bolji prodavac nego scenarista jer nekako mu uvek pođe za rukom da angažuje sjajne crtače koji vade njegovo repetitivno žongliranje sa tabu temama
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/09/2021 : 21:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Strip je vrlo dobar a mogao je biti odličan da nije presjeka negdje na sredini odnosno kada Juan pobjegne sa svojom majkom i dođe u ono mjesto da zarade nešto novaca tako što će se mama prodavati za pare. I sada tu imamo prvi problem - radnja se seli TRI MJESECA kasnije. Znači oni se nisu tri mjeseca makli iz tog sela? Što, mama prodaje svoje tijelo tri mjeseca zbog para? Pa imaju dijamante, samo su trebali malo skulirati na tom mjestu i ići dalje! Kaj, toliko im se svidjelo u tom mjestu da nisu htjeli ići dalje? Drugo, Juan se pretvorio u pijanu plačljivu curicu. Pije i crmizdri. Od onog velikog mačo mange ni traga. Znači samo odjednom su, iako imaju milione, odlučili ostati u malom mjestu gdje će se majka kurvati a Juan će piti, plakati i dopustiti da ga ponižavaju. Svašta. Također je sporan taj rok od tri mjeseca zbog njegovog malog brata koji ga traži. Pa nije ta država toliko velika da su tek nakon tri mjeseca našli njegov motor, naročito jer su otprilike znali gdje ide. I zašto ga ne traži više ljudi? Sad je mali šef, neka pošalje ekipu. Treća stvar je apsurdno glupa scena (moram to tako reći) kada Solo daje sve dijamante za mulu. Ma daaaajjj...Znači od mačo autoritativnog muškarčine na kraju i to samo odjednom dobijemo plačljivu pijanduru koja prokocka sve. Bez veze. Moglo je to sve puno bolje i strip je mogao imati ocjenu ili čak dvije više ali na kraju je tako kako je.
Ocjena:7/10




Xexexe i na drugo čitanje mi je strip ostavio WTF dojam jer prvi dio je i više nego odličan, a onda ide brutalan pad:))
Sceanrij:prvi dio:8/10
Drugi dio:6/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 07/09/2021 : 15:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Cekaj, jel to sve sto ste razumeli od stripa?
Pa nije ovo Die Hard rokanje i to je to :)

Drugi deo je u stvari isto ono sto imamo Belom Lami a to je Huanovo ponovno rodjenje, kada odbacuje stari nacin zivota i nalazi novi put. Ovo je cest motiv u Jodorowskovim pricama.

Imamo junaka, bacenog u djubre odmah po rodjenju, odbacenog od roditelja a kasnije i od drustva jer je nakazan sa tim repom, koji je morao ocvrsnuti da bi opstao u takvom svetu i jedino sto je i mogao, je da krene putem kriminala.

Potom mu se desi sta mu se desi (da ne spojlam) i to ga konacno slomije.

Ne rade oni to sto rade zbog novca nego zato sto uvidjaju besmisao svog zivota, i zele da uniste sami sebe (ali su naravno preslabi da to samo urade kao sto je i svako od nas). Kurvanje majke i pustanje drugih da rade sa njim sta hoce je tu da nam vizuelno do krajnjih granica pojaca ovaj utisak i da nas kao sokira, jer to je ono sto prodaje pricu (pa je malo preterano radi tog efekta).

Juan, iako bez novca, mogao bi da se snadje i nadje izlaz svojim starim metodama, ali on to jednostavno odbija da uradi, a ni njegova majka to ne trazi od njega.
Ovo je tek pocetak njegovog pokusaja iskupljenja, kada mu jos uvek nije jasno sta je to sto odjednom ne stima u njegovom Zivotu, a kristalizuje mu se tek kasnije kod seljaka koji mu pomazu da izadje na pravi put.

Aluzija na isusov lik sa pocetka stripa nije slucajan, i to sto vidimo na prvim stranicama (sto je mene i kupilo da uzmem strip), je u stvari ono sto mozemo i da ocekujemo na kraju. Da je ostala samo pucacina, ovo bi bio totalno drugi zanr, meni totalno neprivlacan.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/09/2021 : 19:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ideja je OK ali realizacija tranzicije između žanrovskih razlika prve polovine i druge polovine stripa je morala biti bolje odrađena. Solo i Lama ne idu u istu rečenicu
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 08/09/2021 : 20:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
A meni npr bolje lego Juan Solo od Lame :)
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 08/09/2021 : 23:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Juan Solo je jeben strip. Od a do ž odnosno od j do o.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/09/2021 : 11:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Juan je priča o padu i usponu samo jednog čoveka dok Lama pored te priče na "mikro" nivou nudi i jedan širi aspekt naracije kroz Kinu, Tibet, Budizam i generalno govoreći ljudsko poimanje vere, kompleksnije delo od Soloa u svakom pogledu. A svako za sebe neka vidi koja tematika mu više paše
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/09/2021 : 11:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by knauso

A meni npr bolje lego Juan Solo od Lame :)




+2

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/10/2021 : 10:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Nakon što je objavljeno da je Juan Solo rasprodan brže bolje sam se zaletio do knjižare i kupio posljednji primjerak na polici. Krenuo sam s čitanjem čim sam stigao kući i ja ne vidim tu nikakav pad kvalitete u zadnjoj trećini. Vidim samo potpuni zaokret u stripu gdje likovi u alkoholu i prostituciji traže nekakvo iskupljenje za grijehe iz prošlosti. Crtež odličan... Shaneru polakše malo s tim objavama o rasprodatim izdanjima 😂😂😂
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/02/2022 : 23:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Eh taj Žodo - tvorac stripova,čije priče idu od vanserijskih gluposti do kultnih naslova.Ovaj je jedan od onih gde mu se nije dalo mnogo potruditi,pa je odradio recept sa šokantnim sastojcima,koji uvek pale kod raje - red incesta red nasilja red pervezije.Može i ovo,ali da bude nekog smisla,ovako je prilično plitku radnju "okitio",i poslužio sa sjajnim Besovim crtežom.
Meni recimo,ovo nije prići Belom lami koji ima radnju,i to dobru.

Huana,napuštenu bebu sa jednim neobičnim defektom (repom) nalazi na đubrištu patuljak transvestit i umesto da ga baci psima,sažaljeva se odlučivši da ga usvoji,čime će svet kroz neku godinu dobiti još jednog demona u telu čoveka;što je Alehandro i simbolično prikazao kroz rep.
Huan se probija kroz život brzo i nemilosrdno,i sve to nekako i ide,da bi se u trećem albumu pretvorio u plačljivog slabića,koji ne koristi bogatstvo koje mu je nadohvat ruke,već ...da ne spojlujem.Mislim,niđe veze.A tu je i klinac čija potraga za čovekom koji mu je ubio oca i "oteo" majku",je nekako neubedljiva.
Ono što se dešava u 4.albumu mi je još i najbolje,i taj deo je malo popravio opći dojam.

3.5/5 (6/10)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/02/2022 12:24:07
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/02/2022 : 23:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ideja je OK ali realizacija tranzicije između žanrovskih razlika prve polovine i druge polovine stripa je morala biti bolje odrađena. Solo i Lama ne idu u istu rečenicu


+1

mada mi se,kako rekoh,dopao taj deo sa pokajanjem i iskupljenjem.

po hrišćanskoj dogmatici,demoni,pali anđeli,zbog svoje prirode (netelesni su),nemaju mogućnost da se pokaju,a čovek,kakav god da je greh učinio,ima tu ,od Boga mu darovanu,mogućnost da pokajanjem i iskupljenjem zadobije carstvo Božje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7763 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/02/2022 : 12:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Lama je dosadan, Solo je zabavan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 12/02/2022 : 16:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Lama je dosadan, Solo je zabavan.


Lama je dosadan i onak "dječji" a Solo je brutalan i to mi je baš super
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000