forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 52 - Stakleni mačevi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 12/01/2017 : 22:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

evo i od mene glas protiv superheroja i junaka u lasteksima.
ima tu i valjanih stvari,ali generalno,teško varim smarvel.DC junake ne poznajem toliko dobro da bih nešto komentarisao,mada cenim da je to tu negde.



Ma, daj najglupljeg junaka Mooreu ili nekom sličnom i izvući će iz njega svašta, u to nema sumnje, ali generalno not my cup of tea.
Uh, ali ČiM-u, skidam kapu (Mooreov run, naravno).

Edited by - zarmix on 12/01/2017 22:56:44
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/01/2017 : 23:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I meni je sve sto sam procitao iz Vertigo linije sjajno! Murovo Stvorenje iz mocvare mi je sam vrh devete umetnosti, nesto najbolje sto sam ikada procitao.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 12/01/2017 : 23:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Iskreno, Kriminal mi se svidija...jedini. Zasto? Jer je normalan, bez americkog preseravanja, golotinije i bestimanja bez imalo potrebe i stila. I da, nema superjunaka. Jebate, ti amerikanci su ko mala dica...da superjunaci i moci...




a skalpirani? sto njih u kanatu za smece?



Evo sam na 352 stranici Sage, veceras je zavrsavam pa se sutra bacam na skalpirane ako stignem, cekaju na polici na red, budu li mi po volji, javim, u mene nema vaganja ni zasluga, ili je ili nije. Nadam se necemu ko kriminal, ovako, listajuci letimice moglo bi bit slicno? Mozda jedino malo vise j'adore hardcore mi pari, al ok, prejudiciram previse.
U globalu nema ni u transu superjunaka al jednostavno, ne mogu pric preko toga da se strip i scenario filuje i siluje s nekim bestimama i scenama koje su tu samo da bi neki 13godisnji jenki reka da je to...hip? Cool? Ok...pa da je i starijima dobro...al iskusnom stripasu...tesko je to povirovat. To je jednom rjecju ŠUND, ma koliko drugi pokusavali to pravdat.
I sve je gore i gore. Vidi se i ta promjena americkog drustva i kapitalizma, pa kad se sitim Mandarka, Valijanta, Popaja, da ne govorim Disneya...sve stara i krasna skola americkog stripa..a ovo...neozbiljno i neukusno do bola.
A saga...nije topic prigodni al eto...zamislimo 3 epizode xene i 3 epizode star treka i sve to ugurajmo u jednu epizodu necega i nafilujmo s masu nepotrebno nasilnih i glupih scena i recenica...i imamo to.
A o nedostatku kreativnosti da ne govorim...pa par stranica aster blistoka imaju vise inovativnosti nego 450 stranica ovoga...toliko o zabavi...mah, necu vise, ispisa sam se bezveze...uvik isto.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2017 : 10:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ja o skalpiranima ti o sagi
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/01/2017 : 11:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Prerast Asterixa se ne može.
Ako pričamo o epizodama goje nisu Gošinijeve, to nije niti za djecu.
Gošinijeve epizode su vrh stripa kao medija.
Može se Asterix nekome sviđat ili ne sviđat ali Asterixa se prerast ne može.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 13/01/2017 : 12:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ima jedna scena iz epizode family guya di je Stui, tad kao dida od 80 godina kaze dici, tamo 2080 godine, eh, kakvu muziku danas slusate, kakvo sranje...tamo u moje vrime, to je bila muzika, biber, miley...
Uvik kazem, Gosinijev Asterix i Magnusov AF su iznad svih kriterija, doslovno bezvremenski bez rasprave. Ko kaze da je to prerasta i da mu je zanimljivi americki skart...mora dobro preispitat svoj ukus.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 16/01/2017 : 23:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Prelijepo, skoro nestvarno dobro nacrtan strip.prica je zabavna,bas onako opustajuca za popodnevnu zabavu na kauču.vrijedi ga imati u kolekciji.skoro svaka sličica nacrtana u stripu je malo remek djelo.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/02/2017 : 23:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Vrlo jednostavan i lijepo nacrtan strip. Ne dosadjuje, ali niti tjera na razmisljanje.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/02/2017 : 14:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Vrlo jednostavan i lijepo nacrtan strip. Ne dosadjuje, ali niti tjera na razmisljanje.



+1
Nevjerojatno lijepi kadrovi i izbor boja
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/11/2017 : 11:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Stakleni mačevi: Red grčke tragedije, red sociološke alegorije, još mrvicu biblijskog simbolizma i voila, pristojan fantasy. Složio bih se sa konsenzusom prethodnih komentara: ciljana publika su (tinejdžerski) fanovi fantasyja, strip ostaje strogo u okvirima žanra. Pročitao, ok, neće u kolekciju.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 26/11/2017 : 18:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova Laura kao reinkarnirani C.R.Marcello...sto, naravno, nije nikakav minus, naprotiv...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/12/2017 : 13:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pročitah i ja ovo djelo
odličan crtež i dobar početak priče
no, kao što je netko prije rekao, kraj je zbrzan
kao da je prodaja pala pa se trebalo sve završiti u zadnja dva albuma

tako su ispočetka priča oko Mikloševog brata po oružju i najvećeg neprijatelja polako gradi, pisac uvodi čitatelja polaganim sjećanjima kroz nekoliko albuma, da bi na kraju sve završilo u jednom albumu
zbrzano
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 04/12/2017 : 01:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Stakleni mačevi: Red grčke tragedije, red sociološke alegorije, još mrvicu biblijskog simbolizma i voila, pristojan fantasy. Složio bih se sa konsenzusom prethodnih komentara: ciljana publika su (tinejdžerski) fanovi fantasyja, strip ostaje strogo u okvirima žanra. Pročitao, ok, neće u kolekciju.


Prodaješ?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/12/2017 : 15:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Prodaješ?



Čitao posuđeni ;)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/11/2020 : 21:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao. Pa fina avantura ali scenario dosta zaostaje za crtezom. Pa ga cak malo i vuce dole. Odugovlace se neke nebitne svene a bitne zaboravis cim okrenes stranu. Ali ostaje u kolekciji definitivno.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2021 : 23:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uff.O ovom stripu nisam čuo baš pozitivne komentare (iako ih je bilo),i godinama sam odgađao nabavku,da bih nedavno "popustio" i ipak ga uzeo.Logika mi je bila da će se sigurno sinovima dopasti.
Kao što i jeste;ali ne i meni.

U stvari,prva dva albuma jesu - krenulo je sve kako treba;osim prelepog i jako detaljnog te fenomenalno ofarbanog Laurinog crteža,priča mi je pila vodu.Ali od trećeg albuma,Tigrana,sve nekako kreće nizbrdo;na priču mislim - do tada je bila koherentna,zanimljiva i dinamična,da bi se ,kako stranice odmiču,pretvarala u štivo za 10-15 godina;a zadnji album sam iskreno sa mukom završio - zbrzano,nemaštovito i infatilno;ni završnica,gde je autor dao neka objašnjenja,nije mi se svidela.

Zbog prelepog crteža,boja (mada mi je kolor 4.albuma slabiji od Laurinog),hvalevrednih početnih albuma,kao i činjenice da su mi klinci uživali u stripu, neka bude poklonjena 3/5;ali ovo je jedna od slabijih Kolorki,i preporuka samo za tvrde fanove epske fantastike.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/08/2021 23:47:12
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1238 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/05/2022 : 11:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Crtež prekrasan, ali priča me ubila. Nije tu stvar što je za mlade, što za starije, ovdje jednostavno stvari ne štimaju u osnovnim postavkama - Yama postaje bolja od učitelja, ali za čitave priče nikoga pobjedila nije (čak su je i dva klošara umalo okrala), Orlando traje tri albuma, a drugi general - Dolmon, čije postojanje se navlači ta ista tri albuma - traje tri stranice... Sam kraj isto blijed.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000