forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Prodaja predmeta preko ebay-a
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 04/05/2016 : 15:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Registraciju na ebay.co.uk imam od 2007 godine. Od 2009 koristim isti nalog i na .de, .it, .com, itd. Imam 139 pozitivnih povratih informacija (Feedback), do sada sam samo kupovao, znači svi su od prodavca.
Imam Paypal nalog spojen direktno sa ebay-om. Paypal je vezan na moju kreditnu karticu tipa Mastercard. Kad plaćam za robu, ebay se automatski veže na Paypal, novac ide sa moje kartice.
Većinom kupujem stripove, albume za sličice i sličice.

Sada oću i da prodajem, već pomenute stvari.
Razumem samo engleski, tako da sam sve početne informacije vezane za prodaju (getting sterted to sell) pročitao na ebay.co.uk.
Ima dosta stvari koje mi još nisu jasne, zato molim sve korisnike koji imaju iskustva da pomognu.
U državi u kojoj živim nema ebay (Bratislava, Slovačka).
Kako da prodam internacionalno, koji ebay da koristim? Koji su troškovi za postavljanje aukcije?
Odgovara mi .co.uk zbog jezika, za početne izračune svih troškova sam gledao ebay fee calculator (http://www.fees.ebay.co.uk/feeweb/feecalculator), ako stavim „International site visibility“ odmah mi uračuna „Listing upgrade fees“.
Recimo da prodajem album za sličice. Cena £2, poštarina za zemlje Evrope £5.
Kalkulator mi izračuna „Insertion fee“ £0.35, „Final value fee“ £0.70 i „Listing upgrade fees“ £0.30.
- Insertion fee bi trebalo da bude besplatno ako stavljam samo 20 ponuda u mesecu.
- Final value fee je 10% od ukupne cene prodatog predmeta (predmet + poštarina)
- Listing upgrade fees £0.30 su uzeli za Internacionalnu opciju ponude.
Kao načim plaćanja stavljam „Bank transfer“ i Paypal. Za bank tranfer mi je jasno, zemlje unutar EU sa EURO valutom se ne plaća ništa za transfer a sve ostale zemlje kupac plaća troškove prevode njegove valute na EUR.
Opcija Paypal mi nije jasna. Pošto več imam linkovan ebay nalog sa Paypal nalogom, ne treba ništa da radim, samo stavim Paypal kao način plaćanja pri postavljanju aukcije i gotovo? Novac dodje na moj Paypal račun, pa ga posle mogu prevesti na kreditnu karticu?

Ako dobro razumem, pri prodaji predmeta (album za sličice) u vrednosti £2 + poštarina £5, plaćam ebay-u Final value fee i Listing upgrade fee zajedno £1.00 i troškove za korišćenje Paypal? Sve zajedno otprilike £1.15.

Šta se desi ako istekne aukcija „But it now“, predmet se ne proda i neću više da ga stavljam/produžujem aukciju? Ovo im ne razumem: „Sellers are charged a final value fee when an item sells. If a sale isn't completed with a buyer, a final value fee will still apply. However, sellers may be eligible for a final value fee credit in this case“
Znači i u ovom slučaju mi uzmu £1.00?

Boris

Edited by - Boris on 04/05/2016 15:19:00

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/05/2016 : 16:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boris

Ovo im ne razumem: „Sellers are charged a final value fee when an item sells. If a sale isn't completed with a buyer, a final value fee will still apply. However, sellers may be eligible for a final value fee credit in this case“
Znači i u ovom slučaju mi uzmu £1.00?



mislim da i prodavači i kupci dobivaj povrat novca ako propadne posao i ako se podijele negativni komentari

ovim gore se valjda žele osigurati da se dvojica ne dogovore i nakon prodaje si podijele neg. komentare i ne plate proviziju
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 04/05/2016 : 19:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
nema ti nekog baš smisla prodavati internacionalno,samo stavi na ebay.com(ili npr talijanski za bonelli ili tako nešto).meni za sada dopuštaju prodaju samo 10 predmeta do 500$(nemam pojma zašto tako malo,ima li netko iskustva?).
10% provizije ti se naplaćuje automatski sa paypala na kraju mjeseca samo u slučaju da prodaš,provizija na poštarinu ne postoji.
kad imaš povezan paypal sa ebay-om onda samo staviš opciju plaćanja s paypalom i to je to,ne trebaš ništa više,možeš prebaciti novac sa paypala na bankovni račun ali ti naplaćuju za to 5$ po transakciji pa ti je bolje zadržati na paypalu i trošiti za šta ti već bude trebalo
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 04/05/2016 : 23:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Za svaku isteklu a neprodanu aukciju ni eBay niti Paypal (sasvim logično) ti ne naplaćuje niti centa, pare, lipe.
Dakle definitivno: 10% eBay-u (na poštarinu od 1.4. više ne naplaćuju proviziju) plus provizija Paypal-u = samo od krajnje cijene prodanog artikla.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 05/05/2016 : 15:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
To je dobro sa postarinu da nema proviziju.
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 06/05/2016 : 11:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
To za poštarinu od 1.4. nigde nisam našao, u svih Help materialima imaju još uvek naplaćivanje provizije sa poštarinom. A to je baš glupo ako prodajem predmet za 2 EUR a poštarina izadje 5 EUR da mi skinu proviziju 10% od 7 EUR
Na koji ebay postavljaš tvoje aukcije a da li stavljaš opciju "International visibility"?

Dajte molim ostali članovi još neka praktična iskustva...


quote:
Originally posted by Dukidule

Za svaku isteklu a neprodanu aukciju ni eBay niti Paypal (sasvim logično) ti ne naplaćuje niti centa, pare, lipe.
Dakle definitivno: 10% eBay-u (na poštarinu od 1.4. više ne naplaćuju proviziju) plus provizija Paypal-u = samo od krajnje cijene prodanog artikla.


Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 08/05/2016 : 18:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
pa nemoj stavljati international visibility ako se plaća,nema baš smisla jer ionako većina ljudi ide na ebay.com
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000