forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Računovodstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17652 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/05/2016 : 20:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by zeljko

nisam racunovodja niti me zanima tudji novcanik
ko radi nek ima para
ko ne radi nek ne jede

samo molim obje skupine da ne kukaju :D



"Tko izgubi dobitak dobije gubitak."
"Bolje izdati knjigu nego prijatelja!"
"Bolje je biti bogat nego ne biti."
"Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi."
"Mi imamo iskustva,vi imate novac. Na kraju vama ostane iskustvo,a nama novac."



ja ti citiram poslanicu iz novog zavjeta upucenu ljencvinama i nersdnicima a ti meni Alan Forda

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 07/05/2016 : 20:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
ajde neka ti bude, neda mi se raspravljati sa nekim ko je u kontradikciji sa svojim nickom, uopće...

edit nakon par minuta: pa onda još editiraš prvi post na koji sam napisao gornje, zaključujem da bolje se ne raspravljati dalje

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 07/05/2016 20:24:23
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 07/05/2016 : 20:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Sto puta prožvakana tema. Stripovi su skupi. Ok, neću ih kupovati. Skup je i BMW pa ne napadam proizvođača zbog toga.

Kod nas izdavači upadaju često u apsurdni začarani krug kao i mnogi proizvođači dobara i usluga - proizvod isporuče distributeru, ovaj proda, ne plati proizvođaču za preuzeto i proizvođača još država opali porezom na prodano (a nenaplaćeno).

A još dodatak tezi koliko su pojedinci apsurdni i nedosljedni u svojim lamentiranjima. Stripovi poput Martina Mysterea, Nathana Nevera i Mister Noa nestali su s naših kioska, ali egzistiraju kao luksuzna HC izdanja. Tko je kriv što su nestali s kioska? Sigurno ne Strip Agent/Ludens. Pa neka se onda ne bune. Ja osobno bih bio više nego zadovoljan da su isti nastavili izlaziti na kioscima.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1694 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 07/05/2016 : 20:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Bachy

Jednostavno me vuče da sudjelujem u ovoj raspravi...
Nisam poznavao Markosa sve dok se jednom prilikom nismo našli na kavi i ugodnom razgovoru u kojem mi je Markos pokazao koliki su troškovi tiska za Sandmana (sad se ne mogu točno sjetiti za koju knjigu bilo, ali mislim da je bilo za 2.)... čeljust mi je i dana danas otvorena kad se sjetim tog iznosa (ako Markos želi, može reći o kojem se iznosu radilo).
Zaključak do kojeg sam došao jednostavnom matematikom - Markosa u ovom poslu može tjerati naprijed samo čisti entuzijazam.

Nadam se da će to shvatiti i ostali gore spomenuti i uživati u svakom novom izdanju koje se objavi.



Da, računi tiskare za Sandmana su šokantni, pa ih znam potegnuti kad mi netko prigovara da su stripovi skupi.

https://www.dropbox.com/s/3y07ugqiwf62anh/snd2.jpg?dl=0



Da. To je taj račun.
Znači 1000 komada kad Markos proda (ako sve proda po 350 kn, nećemo računati popuste za sajmove i prodaju na aukcijama) dobiva 350 000 kn.
350 000 - 108 000= 242 000 kn. S tim da ovdje ne možemo vidjeti koliko je Markos platio autorska prava, tiff fileove (koji se posebno plaćaju ako me pamćenje dobro služi), prijevod, lekturu i sve ostale troškove koji idu uz jedno ovakvo kapitalno izdanje.
Zaključak: Nadam se toplo da Markosu nešto i ostane (osim zadovoljstva što je objavio ovakve knjižurine).

E sad, stvar je u tome što Markos mora iskeširati lovu za autorska prava, tiff fileove, tisak... i onda se nadati da će prodaja ići dobro i prodati svih 1000 komada.

Zato ja Markosu skidam kapu do poda.

Kad ti netko dođe u goste i kaže da su stripovi jeftina literatura koju čitaju lijeni klinci jer ne vole knjige pa zato čitaju stripove - tutneš mu u ruke Fibrinog Sandmana i zamoliš ga da ponovi što je rekao.


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28897 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2016 : 21:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Malo ti je kriva računica. Od 350 kuna koliko strip košta ja dobijem otprilike 230.

Trouble will find me
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/05/2016 : 21:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Svako sa imalo soli u glavi će jednostavno uživati u stripu i sam proceniti koliko mu se daje za njega...
Čast Markosu na svemu, kao i ostalim čelnicima izdavačkih kuća, ali me jednostavno zabole za njihove džepove. Koji će mi moj to? Da znam nekog lično od njih, pa mi se taj izjada na kafi - to je ok, drugarstva radi. Ali ovako...prst na čelo, braćo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2585 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 07/05/2016 : 21:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Svako sa imalo soli u glavi će jednostavno uživati u stripu i sam proceniti koliko mu se daje za njega...
Čast Markosu na svemu, kao i ostalim čelnicima izdavačkih kuća, ali me jednostavno zabole za njihove džepove. Koji će mi moj to? Da znam nekog lično od njih, pa mi se taj izjada na kafi - to je ok, drugarstva radi. Ali ovako...prst na čelo, braćo



Tako je!

Ja osobno imam bar 3 alternativna nacina za procitati neki strip koji me zanima i uz jako plitke dzepove imam materijala za dva zivota.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29525 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/05/2016 : 07:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Zadnjih su se dana pojavili raznorazni "dobronamjerni" dušebrižnici koji su objavili službene financijske podatke hrvatskih izdavača za 2015 i onda polupismena rulja željna linča iz toga krajnje netočno, nestručno i zlonamjerno izvodi neutemeljene zaključke.



Nije nista cudno sto laici ne znaju citati financijska izvjesca.
Eto ja sam prosle godine savjetovao prijatelju da ustedi na porezu na dobit tako da reinvestira dobit na dugotrajnu imovinu, pretpostavljajući da sigurno ima poprilične izdatke od kupovine prava na silna izdanja koja objavljuje. Njegova računovotkinja je javila da se to odnosi samo na dugotrajnu imovinu. Znaci na aute, nekretnine i sl.
Ja sam dotad mislio da je svima u toj struci jasno da osim materijalne imovine, postoji i nematerijalna. Odnosno ulaganja u kompjutorski softver, koncesije, u našemu slučaju prava na stripove itd.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/05/2016 : 08:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

ajde neka ti bude, neda mi se raspravljati sa nekim ko je u kontradikciji sa svojim nickom, uopće...
Ti si ovo započeo, ja tebe nisam dirao. To nije u skladu sa tvojim nickom definitivno.
edit nakon par minuta: pa onda još editiraš prvi post na koji sam napisao gornje, zaključujem da bolje se ne raspravljati dalje


Šta sam promjenio? Editiram greške zbog brzog kucanja, nije prošao ni minut. post 18:49 , edit 18:50 To je bilo puno prije tvojeg replyja.
No, glavno da se blati protivnik.
Pun mi je kufer ljudi koji se kače na svaku rečenicu koju napišeš kao da nemaju pametnijeg posla u životu.
Napisao sam da nije moj posao voditi evidenciju o Markovoj zaradi te da mi čak odgovara ako on uspjeva zaraditi. Dodajem čak da mi je drago ako čovjek ima nešto osim lijepih stripova za svoj trud.
I onda me ti prozivaš za nešto što se uopće nije ni dogodilo zbog toga što nisam pohađao istu školu za lingvistiku kao ti.
Još se rugaš što sam napisao "de" ponavljajući to. Zbog takvih mi dođe da se odmorim od foruma na jedno godinu dana ili da dolazim što rjeđe. Ne znam šta je gore, odgovoriti na svaki napad ili pustiti da se takvi kao ti hrabre i umnožavaju.

PS. I ovaj post je editiran. Nisam pohađao ni kurs napredne stenografije pa eto griješim pri kucanju. Nadam se da me internet policija neće uhapsiti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/05/2016 08:33:46
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 08/05/2016 : 09:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
[url=http://postimage.org/][/url]
[url=http://postimage.org/]image hosting 20mb[/url]

dobro jutro
pa kad baš inzistiraš....
ja baš ničim nisam tebe direktno prozivao, normalno sam ukazao na grešku u konstrukciji, ti ili bilo tko to napravio svejedno, sve to se vidi i avionom iz posta, ali ti očigledno imaš neki problem pa si preosjetljiv iz meni nedokučivih razloga i paralelno si mi udijelio epitete koje ja ne udjeljujem, smisao foruma je da bude raspravište a ne ovakvo nešto, i preko gornjega ću ti prijeći jer nema svrhe da na to raspravljam

ali ako baš inzistiraš sa tim svađalačkim tonom, onda:

1. Posted - 07/05/2016 : 20:09:22
2. Edited by - Obi-wan on 07/05/2016 20:18:25

dakle, nije to minuta i nije to vrijeme koje navodiš...

ma samo ti editiraj i menjaj postove koliko želiš ako ti je to toliki gušt
sad ako si si istresnuo sve što ti po forumu smeta direkt na meni OK, nadam se da si se ispuhao i tad odi popij drugu kavu u ovo lijepo nedjeljno jutro, odi na misu, na ribičiju, vježbaj jogu

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/05/2016 : 11:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
De, pusti čoveka na miru i mani se ćoravog posla. Tema je računovodstvo, a ne lektura.

Inače, fali ti nekoliko tačaka na kraju rečenica, velikih slova na početku onih koje im slede, a kuburiš i sa zarezima.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/05/2016 : 11:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
oduvek sam voleo da pratim rasprave u raspravi
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 09/05/2016 : 13:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
@ boddhisatva ....ne znam te, al definitivno imaš previše slobodnog vremena, da se lijep izrazim.



Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 09/05/2016 : 13:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Kak bi ameri rekli "let it go" :)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7831 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/05/2016 : 00:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dermentor

Kak bi ameri rekli "let it go" :)


ma kakvi crni ameri
tako kaže elza

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 10/05/2016 : 14:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi me bilo briga koliko Marko (ili bilo tko drugi) zarađuje? Naravno da mu ne želim gubitak, nego zaradu, ako već ne iz altruizma onda iz sebične želje da nastavi raditi to što je dosad radio, ali nimalo me ne zanimaju njegove aktiva i pasiva. Stripovi nisu kruh i mlijeko, stripovi su luksuz (a to kaže čovjek koji je više uložio u police nego neki drugi u kolekciju). Pa ako mi je strip preskup, mogu ga kupiti ili ne kupiti, trećeg nema. Ako se 300-400 drugih kupaca ne složi sa mnom, blago Marku i baš ga briga za moje mišljenje. Ako se, naprotiv, i oni slože, e onda može pojeftiniti ili može odlučiti da ne želi raditi po toj cijeni, ali kome se ima opravdavati u bilo kojem slučaju?

A tebi, Marko, dobronamjeran savjet za koji unaprijed znam da ga nećeš poslušati: "prst u uvo", živjet ćeš ako ne duže, onda barem mirnije I da više svi prestanemo tratiti vrijeme na ovakve stvari.

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000