forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 58 - Saigon-Hanoi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/06/2016 : 23:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-58-saigon-hanoi/365/

Slučajni odabir je ... Homer.

U kući svog djetinjstva, zametenoj u snijegu, okružen uspomenama, Homer gleda dokumentarac čiji je glavni protagonist; svoj povratak na poprišta vijetnamskih borbi nakon dvadeset godina, mirenje s dojučerašnjim neprijateljem, pokušaj istjerivanja demona koji mu se vraćaju na Staru godinu.

Felicity ima trinaest godina. Ili bar tako tvrdi. U novogodišnjoj noći, u želji da ubije dosadu i trenutni osjećaj samoće, nasumce okreće broj telefona. Slučajni odabir je ... Homer. Odvažna djevojčica, nevjerojatno bogatih razmišljanja, malo-pomalo umanjuje Homerov osjećaj usamljenosti.

Kolorka 58 • Saigon-Hanoi • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Cosey • Crtež Cosey • Prijevod Tina Dunjić Messmer • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 24.6.2016. • Cijena 85 Kn

Trouble will find me

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 23/06/2016 : 23:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
dočekao. hvala.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/06/2016 : 23:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Eto, taman nakon što smo nekidan drvili o Coseyju, evo ga opet.

To te ja pitam.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/06/2016 : 01:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nikad dosta Coseya!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2016 : 23:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi po previewu deluje vrlo interesantno. Nisam se do sada susretao sa Coseyem, ali ko zna, mozda posle citanja ovog stripa nabavim i ostale njegove radove. Koliko vidim Putovanje u Italiju je vrlo cenjeno i hvaljeno.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 07/07/2016 : 00:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Cosey na razini! Saigon mi je doduše bio malo manje snažnan od izvrsne Italije i još boljeg Petra Pana, ali je kraći pa je to i za očekivati :)

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20659 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/07/2016 : 21:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ja kako vidim Kosijev crtež i osetim tu mešavinu melanholije i životnosti (ako se tako mogu izraziti) karakterističnu za njegove stripove,ja sam kupljen.A to je i slučaj ovde.
Jedino što je strip kratak, i stranice se nekako brzo nižu jedna za drugom - non stop sam se hvatao u bacanju pogleda na broj table na kojoj se trenutno nalazim, pokušavajući da što više usporim čitanje ne bih li duže uživao u stripu.

Ali mislim da ovaj album neće naići na neki širi komercijalni uspeh,a vidim da isto to misli i Markos,pa ga je radio u minimalnom tiražu od 350 primeraka.

Ako volite Kosija,trebalo bi da vam se dopadne i Sajgon-Hanoj.
Meni jeste.
9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/07/2016 21:36:57
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/07/2016 : 22:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ja kako vidim Kosijev crtež i osetim tu mešavinu melanholije i životnosti (ako se tako mogu izraziti) karakterističnu za njegove stripove,ja sam kupljen.A to je i slučaj ovde.
Jedino što je strip kratak, i stranice se nekako brzo nižu jedna za drugom - non stop sam se hvatao u bacanju pogleda na broj table na kojoj se trenutno nalazim, pokušavajući da što više usporim čitanje ne bih li duže uživao u stripu.

Ali mislim da ovaj album neće naići na neki širi komercijalni uspeh,a vidim da isto to misli i Markos,pa ga je radio u minimalnom tiražu od 350 primeraka.

Ako volite Kosija,trebalo bi da vam se dopadne i Sajgon-Hanoj.
Meni jeste.
9/10


Potpisujem sve sto si rekao...ne znam je li jaci utisak koliko mi je strip stvarno dobar ili koliko puta sam bacao pogled moleci boga da jos nije kraj...Stvarno volim ovog Kozija, imaju "nesto jako" ti njegovi stripovi
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20659 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2016 : 10:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kako se ista stvar desila dvojici mojih prijatelja,a što je značajno pokvarilo užitak čitanja,moram skkrenuti pažnju:

Tokom razgovora sa Felisiti,Homer na TV-u gleda dokumentarac (Vietnam:Saigon-Hanoi) čiji je on glavni protagonist; u kome se prikazuje njegov"povratak na poprišta vijetnamskih borbi nakon dvadeset godina, mirenje s dojučerašnjim neprijateljem, pokušaj istjerivanja demona koji mu se vraćaju na Staru godinu" (ono što je napisano na zadnjoj korici)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/07/2016 10:39:48
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 28/07/2016 : 23:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Odličan. Zbog? Baš kratke forme ostavio je super dojam celine. Zaista ovaj strip daje tu neku atmosferu najboljih novogodišnjih/božićnih priča (uglavnom sam se setio Jarmucsh Night on Earth, Paul Auster Smoke/Auggie Wren Christmas story) što je neprocenjivo. Priča i slike se uklapaju u atmosferu stripa perfektno. + nisam baš očekivao toliko od ovog stripa.

10/10
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/07/2016 : 23:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
posle Putovanja u Italiju i U potrazi za PP, Saigon-Hanoi dođe mi malo slabiji. Možda treba da ga svarim ili prespavam. Početak je crtački malo zbrzan, ali dosta brzo vrača se u tradicionalno cosy Cosey risbu. Prekratak zbog uživanja definitivno, ali scenaristički perfektan tajming.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2016 : 10:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Cosey ovdje još jednom, možda čak i više nego u drugim svojim djelima, uspješno stvara atmosferu vremena i prostora. Ovaj put odvodi nas paralelno u mali, snijegom zameteni američki gradić i Vijetnam, dvadeset godina nakon rata. Na obje lokacije protagonist je isti. Homer, veteran vijetnamskog rata, na Silvestrovo sjedi sam uz kamin i gleda dokumentarac o Vijetnamu u kojem je on sam glavni lik. Neočekivani poziv jedne djevojčice podijelit će mu pažnju između prošlosti i sadašnjosti i pružiti mu društvo kojem se nije nadao. Iako mi tema nije zanimljiva, a ni telefonski razgovor oko kojeg se sve vrti nije baš uvjerljiv, Coseyeva neizbježna melankolija i jako dobar ritam pripovijedanja, kako riječju tako i slikom, pa i sveukupna kompaktnost priče ispričane na svega pedesetak stranica i lišene svakog nepotrebnog detalja, uvukli su me u neki drugi svijet, makar na kratko. I ne mogu reći da mi je žao.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 23/09/2016 : 13:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Volim Coseyev fini, bez puno zavrzlama, ujednačen crtež, organizaciju tabli, raznorazne vinjete i dopadljiva grafička rješenja (poput onih za oblačiće teksta), a naročito tople i ugodne kolore.
Ljubitelj sam Jonathana jer me podsjeća na neka prošla (bolja?) vremena, jasnih ideala kad vjera i nada u svijetlu budućnost još nije bila toliko izgubljena kao danas.
Zbog toga se radujem svakom Coseyevom izdanju. Ipak Saigon-Hanoi, zgodno zaokružena pričica s dvije tehnički zanimljivo osmišljenje paralelne radnje koje se međusobno isprepliću i nadopunjuju, manja je poslastica od Puta u Italiju ili Potrage za Petrom Panom, stripova koji, budimo iskreni, nisu bez mana.
Sve u svemu Saigon-Hanoi je brzočitajuća slikovnica za odrasle, međutim s 20-30% popusta na Interliberu ili kasnije, za 50-tak kn, dobija se dovoljno da se nitko ne može požaliti na kupovinu. Stoga ne mogu biti (pre)strog prema stripu koji malobrojnim Coseyevim fanovima na ovim prostorima približava njegov rad. Uostalom, gdje bi ga drugo upoznali da nije Fibre?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2016 : 18:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Kratka ali slatka pricica ... eee, slice of life. Dobro zastavljeno i realizirano (barem sto se mene tice).

Stvarno se brzo procitao (evo, jedan WC u mom primjeru ).

Mozda mi jedna, ali dosta nebitna, stvar nije bila jasna. Ima li on djece kako se na neki nacin moze zakljuciti po pitanju djevojcice i njegovom odgovoru? Ako da, razvoden je? Mislim, posto je Nova godina a on je sam dosao u staru kucu svojih roditelja.


Sigurno cu se jos jednom vratiti ovom stripu. Pa zapravo i ostalim njegovim starijim Kolorkama. Vidim da je proslo vec neko vrijeme od kada sam ih procitao.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/12/2016 : 21:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da nema djece jer nije opovrgnuo kad mu je rekla da se ponaša i doima kao da ih nema. Za priču bi bilo bolje da je eksplicitno rečeno da je i on otac, djelovalo bi kao da ima čistije namjere (iako je tuzno što tako razmišljam).
Svidio mi se strip, ali nikako mi, ali nikako nije sjelo što je Homer predlozio maloj da se vide u onom bircuzu, stalno mi je nekako smrdjela ta priča, kao da nije dovoljno naivna i nevina i kao da je on nevješt pedofil. EDIT: s tim da je taj dojam ispravljen na zadnjim stranicama stripa i sve završava vrlo lijepo i dirljivo.
Kadrovi koji prate razgovor bili su prekrasni, kao i jezik (kad kaze da izgleda poput krizanteme zbog elektriciteta u kosi ili kad priča kako joj je baku nosač prenio do kamiona za utovaranje poput "sveznjica", a ova se oduševila...to je divno i maštovito pisanje, a bome i prevođenje).
Vratiti mu se sigurno neću privatno, ali posluzit će onoj svrsi za koju sam ga namjerila namijeniti...didaktičnoj.

Edited by - Mrkva on 21/12/2016 21:07:38
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2016 : 10:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja za vrijeme citanja nisam pomislio da bi mogao biti pedofil, mada se kroz njun razgovor moze upaliti koje pitanje, i da li bi i mi sami tako razgovarali.

Kratko i brzo citanje ... knjiga kao napravljena za knjiznice. Ne bih rekao da mora stajati doma na policama pod muss.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20659 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2016 : 17:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant



10/10


otkad si ti prešao na skalu do 10?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 16/03/2017 : 08:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
dosadnjikavo...
5/10

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 16/03/2017 : 11:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Unngenant



10/10


otkad si ti prešao na skalu do 10?



Hahah...ma ja nemam pojma više gde udaram...s obzirom da ocenjujem i filmove na jednom sajtu od 0 - 100 (tamo je tako generisano), tako ću i ovde početi, recimo ovaj strip 96 od 100 :D..
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/11/2017 : 18:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Volim pripovjedace koji znaju sloziti klasicnu pricu i automatski nas uvuci u nju. Ovo je i jednako nadahnuto "reziran" strip, koji se poigrava sa mogucnostima forme, pa na 50ak strana dobijemo dvije zaokruzene price, jednu u slici, drugu u tekstu, koje opet zajedno cine siru sliku. Dobar je Cosey. Me gusta.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 21/05/2021 : 18:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Treći Cosey koga sam pročitao.
Rasprodat, ali sam ipak uspeo da ga nabavim.
I neminovno poređenje sa “Petrom Panom” i “Italijom”.

Kratka, emotivna priča o ratnom veteranu, pokušaju povratka u „normalan život“, prijateljstvu i sećanju.
Kroz jedno “obično”veče Homera Mlađeg , dokumentarni film na TV-u, Cosey daje kritiku rata u Vijetnamu, opet dajući samo naznake onoga šta se tamo događalo.
Istovremeno kroz razgovor sa Felicity nam daje nadu u bolje sutra, u povratak jednom normalnom životu neopterećenom “velikim i strašnim temama”.
Povezivanje sa onom dečijom jednostavnošću ljudima vraća davno izgubljeni mir.

Usporena, melanholična, na trenutke setna atmosfera je ono što daje pečat ovom stripu.
Bez obzira da li je to idilična slika zime usnulog gradića, ili žuti tonovi putovanja kroz prošlost.

Cosey-ev crtež mi se inače sviđa.
Scene zime i snega (kao u Petru Panu), vijetnamskih gradova i džungle, gužve.
Zamišljena atmosfera odlično prenesena na papir.

Solidan strip, ali po meni slabiji od gore navedenih.
Preporuka za čitanje za ljubitelje Cosey-a.
Ostalima se možda i neće svideti.

Carpe diem
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000