forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 59 - Časni ljudi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/10/2021 : 07:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ja sam, između ostalih, Jerryju preporučio Sandmana koji mi je osobno najdraži strip. Ako su mu se svidjeli Watchmen, ne vidim zašto ne bi i Sandman. Crtež je nešto grublji i ekspresivniji, ali meni ne smeta ni najmanje.

Mooreov Swamp Thing mi je super, cijeli trk, uz par WTF epizoda, ali strip u kojem se eksperimentira i koji pomiče granice medija.

Od ostalih nabrojanih, mislim da su Skalpirani siguran pogodak. Ja ne volim krimi žanr (zato još nisam pročitao ni Kriminal), pa obožavm Skalpirane. Dobrim dijelom je do Gere, vrhunski crtež.

Transmetropolitan mi na prvu nije baš sjeo jer sam očekivao nešto "realističnije", ali mi je zato na drugo čitanje bio super zabavan jer sam točno zno što čitam. Taj strip je čisto pretjerivanje i satirizacija svega i svačega, pa tko voli...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/10/2021 : 10:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Ja sam, između ostalih, Jerryju preporučio Sandmana koji mi je osobno najdraži strip. Ako su mu se svidjeli Watchmen, ne vidim zašto ne bi i Sandman. Crtež je nešto grublji i ekspresivniji, ali meni ne smeta ni najmanje.

Mooreov Swamp Thing mi je super, cijeli trk, uz par WTF epizoda, ali strip u kojem se eksperimentira i koji pomiče granice medija.

Od ostalih nabrojanih, mislim da su Skalpirani siguran pogodak. Ja ne volim krimi žanr (zato još nisam pročitao ni Kriminal), pa obožavm Skalpirane. Dobrim dijelom je do Gere, vrhunski crtež.

Transmetropolitan mi na prvu nije baš sjeo jer sam očekivao nešto "realističnije", ali mi je zato na drugo čitanje bio super zabavan jer sam točno zno što čitam. Taj strip je čisto pretjerivanje i satirizacija svega i svačega, pa tko voli...



Mogu samo reći, padne mi na grudi

Inače očito ću morati dati šansu sagi

P.s., Jerry ja sam sandmana prvi put počeo sa Belom putom ( i darkwoodom) imam 7 knjiga, ali toliko mi se dopalo fibrino izdanje pa sam isto i nabavio a ovo bih ti poslao pa procitaj, zadrži, proslijedi, što god.

Edited by - Kerempir on 15/10/2021 11:04:20
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/12/2021 : 18:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Još jedna od ljetnih nabavki na popustu, a također je dugo vremena bio u razmatranju.
Sa Gibratovim radom nisam bio prethodno upoznat. Od ovog stripa sam očekivao jedan ugodni, mirni i tečni slice of life.
Nakon prvog albuma dojam o smjeru stripa je skroz drukčiji od onog što sam dobio na kraju. Ispočetka glavni lik je jako iritantan i zasigurno ne pobuđuje nekakvu empatiju bez obzira na tešku situaciju.
Kasnije se Philippe budi iz svoje letargije i strip mijenja smjer i unosi dašak svježine u pomalo ishlapjeli scenarij, ali ne na moje oduševljenje. Upoznajemo jako puno živopisnih likova, ali svi su oni nekako slični i predvidljivi. Gotovo pa neizostavno u modernom BD-u su suptilne (i one manje suptilne) političke poruke i aktivizam na što zažmirim kad je ovako plitko i jednostrano kao ovdje.
Cijeli taj koncept građanina srednjeg sloja koji je izgubljen i osjeća da je uspjeh zamka kapitalizma i državne mašinerije je dosta provučen kroz razne medije i nije inspirativan u ovom okruženju tako da nije izazvalo nikakve posebne reakcije od mene. Strip je najbolji kada fino krstari ruralnom Francuskom, spontano okuplja obitelj i nalazi romansu u malim stvarima. Ali, ti trenuci su često naprasno prekinuti raznim poezijama, pijančevanjima i hrpom retrospektivnih dijaloga te putešestvijama koje se dosta labavo uklapaju u cijeli strip.
Ono što sam htio od ovog stripa je koherentni i cjeloviti prikaz i perspektiva glavnog lika dok čini nešto da se izbori u svijetu i pokaže da je "časni čovjek". No, glavni lik, baš kao i strip često luta i gubi se, pa naprasno stane i prkosi, bude kontraproduktivan da bi se potom opet vraćao istim putem. U nekom trenutku postane jednostavno prezamorno da bih obraćao neku značajnu pozornost. Osrednje.
2.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000