forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta mi je bitno u stripu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/06/2016 : 01:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Strip je poseban medij. Povlaciti paralele s knjizevnoscu ima jednako smisla kao i povlaciti paralele sa slikarstvom. Strip igra po svojim vlastitim pravilima i ko to ne razumije, ne razumije strip.

Strip je u podjednakoj mjeri literarno koliko i vizualno djelo. Svako davanje prednosti jednome ispred drugoga je obezvrijeđivanje stripa kao medija.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 29/06/2016 02:30:03
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 29/06/2016 : 07:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Tonto, nadam se da to nije bilo u odgovor meni, jer ja nisam povlačio takve besmislene paralele.

Strip može bez riječi, ali ne može bez slike. Tako da, na određen način, slika svakako ima prednost.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 29/06/2016 07:31:18
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 29/06/2016 : 07:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
bitno mi je da ima sve stranice i još bitnije kad ga posudim komšiji na čitanje da mi ga vrati bez ostataka gableca među stranicama.





Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 29/06/2016 : 09:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote

čim vidim dobre sise u stripu - to me uvijek privuće... ;o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/06/2016 : 09:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sve je važno za dobar strip..kod mene ne prolazi teza da može dobra prića i loš crtež zajedno, i obratno.
To je meni loš strip.
Ono da nekim stripovima odgovara loš crtež je bla,bla,bla...
Neke alternativne stripove i ne uzimam ozbiljno...to može nacrtati i dijete u vrtiću.
Maus može imat meni najbolju priću ali crtež je ne loš nego oduran....
Bolje od stripa sa nikakvim crtežom je čitati knjigu...bar meni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/06/2016 : 10:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Tonto, nadam se da to nije bilo u odgovor meni, jer ja nisam povlačio takve besmislene paralele.

Strip može bez riječi, ali ne može bez slike. Tako da, na određen način, slika svakako ima prednost.

Živio sam u toj zabludi dugo vremena. Tek kad sam se počeo malo ozbiljnije baviti stvaranjem stripova shvatio sam da to nije tako. Strip je pripovijedanje, bilo slikom bilo riječima. Slike i riječi moraju biti u potpunosti ravnopravni, kad se jedno pokušava nametnuti rezultat gubi na kvaliteti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/06/2016 : 11:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli
Na prvom mestu pogledam da li mi se sviđa crtež, da bih uopšte uzeo da pročitam strip,
onda mogu da razmatram i priču.


Tako je kod mene kada se sretnem s nekim nepoznatim serijalom, prvo pogledam odgovara li mi tematika i crtež da bih zatim donio odluku hoću li mu dati šansu ili ne.
Ovi poznatiji serijali ipak imaju taj luksuz da im vjerujem i ''naslijepo''.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 29/06/2016 : 15:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Pitanje je i što se smatra dobrim crtežom.

Odgovor prosječnog ljubitelja stripa uglavnom se svodi na varijante dobrog starog "Ja ne bih mogao tako nacrtati"

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 29/06/2016 : 20:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ono šesto (ne nužno čulo).
Mene privuče kad ekipa nešto hvali, pa obzirom da sam poprilično ljenigitis gaj, nekako ni to onda bude poprečke do željenog rezultata.
Nemam voljnog momentuma, a baš ni vremena da puno istražujem i promašujem pa uvijek živim u nadi da će netko unamjesto mene otkriti toplu vodu i to objaviti na sva zvona, a ja se samo okoristiti.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000