forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 26 - Spaghetti brothers
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7007 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/04/2020 : 19:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne kažem da ti se neće svideti,već da ti se neće dopasti koliko Špageti braća.
Alvar je više sanjarski strip,ima svoju lepotu;jednostavno,cenim da će ti SB biti bolji.


Evo vidiš ja sam prije sanjarski tip (pa i Nathan je sanjar i melankolik ;)) nego za parodiju kao u Spaghettija tako da bi mi se i ovo moglo jako svidjeti. :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/04/2020 : 20:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
valjda ja bolje znam šta će ti se dopasti!!!
šalu na stranu,baš me interesuje koji će ti strip biti bolji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/04/2020 : 20:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Alvar je svakako drugačiji strip od Spaghettija, no oba su odlična. Meni Alvar nijansu bolji zbog, što anto kaže, sanjarskog pristupa.

P.S.
Iako je, naravno, upečatljiviji na većem formatu. I u ovom integralnom izdanju ostavlja jako dobar dojam.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/04/2020 : 21:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause


Evo vidiš ja sam prije sanjarski tip (pa i Nathan je sanjar i melankolik ;)) nego za parodiju kao u Spaghettija tako da bi mi se i ovo moglo jako svidjeti. :)


Da, Alvar je za tebe onda definitivno must have no ne očekuj da te raspameti.
Ima tamo i priča koje su wtf ali uglavnom prevladava nekakva topla sjeta koja u koheziji sa barbarskim stilom crteža stvara posebnu magiju!
Samo nemoj napraviti grešku kao mnogi pa čitati u komadu; Alvar se dozire 2-3 priče (kratke su) prije spavanja i onda ima najbolji efekt.
Inače, bolje je albumsko izdanje ali i sam sam se iznenadio vidjevši integralno. Na detaljima nije izgubilo gotovo ni malo tako da stvarno nemaš straha

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/04/2020 : 16:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause


E sad ću morati nabaviti Alvar Mayor u integralu, nisam mislio, ali nakon ovakvog Trillovog djela vjerujem da niti ovdje ne mogu pogriješiti.


Vidjeh na Fibrinim stranicama da je Alvar (opet) rasprodan. Jesi li to ti ugrabio posljednji primjerak?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7007 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/04/2020 : 23:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nisam, ali ima vremena, bit će valjda po striparnicama. Imam neki prioritet, mislim se da li da napokon nabavim trilogiju Sage. Pola godine već vagam da li da ovo nabavim, nikako se odlučiti.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/04/2020 : 23:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Nisam, ali ima vremena, bit će valjda po striparnicama. Imam neki prioritet, mislim se da li da napokon nabavim trilogiju Sage. Pola godine već vagam da li da ovo nabavim, nikako se odlučiti.



Ako voliš sf, pogotovo space operu, nabavi. Ne moraš odma sva 3, probaj s prvim, pa vidi paše li ti.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 27/04/2020 23:37:16
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/04/2020 : 06:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s vicetom. Odlična je Saga.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2020 : 08:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i od mene preporuka za Sagu - i što kaže vice,uzmi smo prvu knjigu za početak,ne moraš sv tri odjednom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/04/2020 08:34:51
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/04/2020 : 10:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
I ja se isto duže dvoumio za sagu, ali imam y i ex machina, čovjek bi interesantno i furiozno započeo a onda bi se negdje pogubio. Nisam još prekrižio, ali.. Jerry, radije se hvataj transmetropolitana.

Edited by - Kerempir on 28/04/2020 10:30:39
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/04/2020 : 09:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

I ja se isto duže dvoumio za sagu, ali imam y i ex machina, čovjek bi interesantno i furiozno započeo a onda bi se negdje pogubio. Nisam još prekrižio, ali.. Jerry, radije se hvataj transmetropolitana.



Ako ćemo gledati Vaughna, meni je Saga apsolutni vrh.
Moderna SF sapunica, napeta, nema praznog hoda, nema cenzure, odličan moderan i šaren crtež. Baš obožavam Sagu.
Y i Machina su isto dobri stripovi, ali Saga je meni barem stepenica iznad.
On piše te mainstream stripove ''za široke narodne mase'' i zna znaje.

Transmetropolitan je par potpuno drugih rukava, odlična kritika društva prezentirana kroz SF, dobru zajebanciju i odličan crtež.

A kad smo već kod mainstream stripova, Jerry ako već nisi, nabavi i si i Žive Mrtvace, vjeruj mi zarazniji su od najgore droge.
Isto nema praznog hoda, odličan c/b crtež, hrpa materijala za čitanje, a i priča je gotova.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25846 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/04/2020 : 09:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koliko nov8h postova muslija sam da su spageti izasli na kiosk:(

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16359 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2020 : 20:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Šta bi od ovih naslovnica https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=SB&What=HR&Publisher=All&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=20&submit=Tra%9Ei trebalo da bude u ovoj recenziji https://www.stripovi.com/recenzije/spaghetti-brothers-sb-fb-1-spaghetti-brothers-1/532/?
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 26/06/2020 : 00:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
vidim da ovog nema:

Spaghetti brothers. Integral 2 : [36-70]

288 stranica
izašlo: 29.3.2019


Spaghetti brothers. Integral 3 : [71-105]

288 stranica
izašlo: 5.3.2020

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 26/06/2020 00:04:24
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3717 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 01/09/2020 : 11:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Još jedan od začuđujućih zaostataka u Fibrinom opusu je i ovaj serijal. Možda bi neki ustuknuli od ovako debelog integrala sa skoro 1100 stranica, ali meni je super legao, premda nije najlakši za čitati.
Da ne duljim, serijal je stvarno za svaku pohvalu. Petero glavnih likova iz obielji Centobucchi su svaki na svoj način spaljeni, zeznuti, problematični i nepopravljivo nesretni svojim trenutnim položajem, uvijek s planovima kako se dočepati nečeg boljeg i većeg. A kad se oni spoje i isprepletu se razni događaji onda je strip crnohumorno remekdjelo, na momente uistinu dirljivo, moralno često na granicama prihvatljivog. No, za razliku od Torpeda (koji je kako-tako slične tematike) ovo mi je puno slojevitije, više sam se udubio i bio je veći gušt i zanimacija čitati ovo. Jako cijenim kad priča ima interesantne likove s nekoliko dimenzija, a ovdje je to ispunjeno.
Prema kraju strip mijenja svoj ustaljeni ton, što mi je i drago jer je na momente se počeo dosta ponavljati i biti predvidljiv.
Sve u svemu, jedna luda, old school obiteljska tragikomedija, puna škakljivih zapleta, zločina i spletki, a koja ima svoj prepoznatljivi ton i štih. Meni se jako svidjelo, možda je malo nezahvalna kritika, ali ipak nije svih 1100 stranica bilo baš jednako zanimljivo, a i teško je u ovakvom serijalu biti vječito originalan pa stoga umjesto čiste petice ipak 4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 07/10/2023 : 17:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Prve Špagete je Fibra objavila dok nisam imao pojma za Fibru, kad se pojavio integral nisam zatrzao jer nešto slabije trzam na te gangsta stripove i ususret najavama novog komplet izdanja za interliber napokon posudio u knjižnici prvi broj kao jedan veliki preview. I ostao oduševljen i jebga sad moram prekrajati police. Sve se zna o ovom stripu na forumu tako da je svaka moja riječ suvišna. Odličan! Najrađe volim integrale al bit će ok i box set

Edited by - Chui on 07/10/2023 17:06:59
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000