forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 eBay oštećen item
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/07/2016 : 23:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Dobio sam predmet sa Ebay-a malo oštećen. Kutija je čitava, iznutra udareno - kao da je takvo poslano). Platio sam nov, dobio oštećen.
Prodavač nudi povrat predmeta u Hong Kong - ne isplati mi se zbog poštarine.
Ili 10 % refund. To je nekih 1.9$ (od 19$).
Da li vam se čini da je tih 10% dovoljna razlika s obzirom da meni treba neoštećeno. Nije mi svejedno.

Tip je i ovo teško ponudio. Da prihvatim, cjenkam se ili da mu zaljepim jedan masan negativni komentar?
Šta mislite...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 27/07/2016 00:07:30

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/07/2016 : 23:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ova ni 2 dolara su zanemariv iznos i ja ih sigurno ne bih prihvatio.
Ako ne može ponuditi više a nema drugih povoljnih opcija, udario bih mu virtualnu šamarčinu pa nek' si misli zbog kakve sitnice ju je dobio, ionako je on zajebao stvar.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/07/2016 : 00:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ova ni 2 dolara su zanemariv iznos i ja ih sigurno ne bih prihvatio.
Ako ne može ponuditi više a nema drugih povoljnih opcija, udario bih mu virtualnu šamarčinu pa nek' si misli zbog kakve sitnice ju je dobio, ionako je on zajebao stvar.


2 dolara je stvarno ništa.
Da ga molim, nekako mi se ne čini u redu. Poslao sam mu sliku oštećenja, on mrtav ladan.
Lik ima sve pozitivne komentare (nekoliko stotina) i 3 neutralna.
Ispadam pomalo zlica ako mu zbog manjeg oštećenja lupim negativno.

Nikako ne valja.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 27/07/2016 : 00:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Sova otvorio podružnicu u Hong Kongu.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/07/2016 : 00:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Buffy the vampire slayer Graduation day-action figure, a? :P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/07/2016 : 01:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ma to je sigurno fora. Šalje oštečeno, jer zna da če te poštarina koštati više nego je sve to vrijedno pa češ onda ili prihvatiti tih 10% ili češ zaboraviti sve a on če izači kao pobjednik, a pitanje je da li češ mu moči zaljepiti negativni, jer on ti je kao izašao u susret i ponudio ti djelomično rješenje.
Inače ovo sa negativnim komentarima, ja ga nisam mogao ostaviti.....imao sam kupca koji nije platio aukciju, niti se javio ni ništa. Meni je Ebay uzeo proviziju, kao da sam dobio plačeno, jer njima je važno da je prodato i d aoni mogu uzeti proviziju a da li je novac sjeo na moj račun to ih baš i nije briga. Onda sam htio čovjeku dati negativni komentar i nikako se nije dalo,a ni proviziju mi Ebay nije vratio. Kao da ču dobiti nekakakv dobropis ili šta ja znam, nije bilo ništa od svega toga. Mislim bezveze, što uzimaju tu proviziju prije nego se sve uspješno završi, sve sama neka mafija, jebeš Ebay, goni ih u kurac.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/07/2016 : 01:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja sam jednom prodao na Ebayu jednog svinčenog (olovnog) vojnika (King and Country) jako rijedak i tražen za mislim da oko 90 dolara. Lijepo sam ga zapakirao, ionako je bio u originalnoj kutiji, pa sam onda i tu kutiju zamotaop,...ukratko nemoguče da se bilo šta ošteti, ne može se ni kutija oštetiti kamo li taj vojnik.
Kupac (bio je neki amerikanac, dealer koji se bavio preprodajom baš takvih i sličnih olovnih vojnika) imao je oko 4000 komentara, dok ja nekih 50 i htio me prevariti na način, da je dobio oštečenog vojnika, bez jedne ruke ili tako nešto i da če mi ga vratiti a Ebay če meni uzeti novac koji je on meni uplatio i vratiti ga njemu.
Ebay j eonda meni stvarno zablokirao taj iznos, dok se situacija ne razjriješi.
Ja sam tačno znao, da ovaj kupac laže i da mi želi podvaliti svoju jednaku ali oštečenu figuricu koju je on prije toga prodavao na svojoj aukciji, jer je bila baš na istom mestu oštečena. Njegov plan je bio da se BESPLATNO riješi svoje oštečene figurice (koju nije mogao prodati) za moju u perfektnom stanju, za koju je on tvrdio da ju je dobio oštečenu, pa je htio da mu Ebay vrati novac, on dobiva novu neoštečenu figuricu a meni podvali svoju oštečenu. To je bio njegov plan od samog početka. Ja mu sve to objasnim i kažem, da neču nasjesti na ovu foru i da ne želim da mi on pošalje tu oštečenu figuricu, jer je neču preuzeti. Ako želi, neka mi pošalje moju neoštečenu nazad, kakvu sam mu i ja poslao, a neoštečenu ja ne želim. I nikako to nismo mogli riješiti, pa je Ebay onda putem njihovog "resolution centra" presudio da on meni treba vratiti tu figuricu (nisu se izjasnili da li oštečenu ili neoštečenu) ali valjda su znali da če mi slati oštečenu, jer j eon tvrdio da neoštečena ionako ne postoji.
Ali je onda bila druga fora, jer nisam ni ja glup. Ja sam znao da razgovaranjem, objašnjavanjem, i slično da neču ništa riješiti jer sam pokušavao sve to lijepo objasniti i njemu i Ebayu i ništa nisam postigao, pa sam se onda poslužio lukavstvom. Ja sam kao rekao, ok, neka mi pošalje tu figuricu, on ju je poslao, ja sam dobio paket ali ga nisam preuzeo i taj paket je ležao na CARINI 30 dana, i dok ga ja nisam podigao (taj kupac nije mogao dokazati da sam ja paket dobio, nije ni Ebay njemu nakazao novac), a ja sam u Međuvremenu javio da paket nije stigao, pa smo svi čekali i čekali,....i kada je Ebay vidio da ja nisam paketa dobio oni su meni dozvolili da ja taj novac podignem, jer je isteklo vrijeme do kojeg sam ja trebao dobiti nazad tu figuricu (koju ja nisam htio preuzeti jer je taj kupac poslao oštečenu). Meni su naravno javili iz Carine, da ako ne podignem paket, da če ga za 30 dana vratiti nazad.
Ja da sam bio pizda, ja bi nakon što je meni Ebay vratio novac, mogao svejejdno podiči taj paket na Carini pa bi imao i tu oštečenu figuricu ali nisam to napravio, p asu onda nakon 30 dana njemu vratili nazad taj njegov paket i njegovu oštečenu figuricu.

Takvih i sličnih priča imam puno, jednom su me htjeli prevariti za skoro 1300 dolara gdje mi je prodavač poslao zlatnik krugerand jedna unča, a bio je ponaredak itd,...koliko sam ja samo živaca izgubio sa takvim stvarima na tom Ebayu zato i kažem "goni ih u kurac" sve sama mafija i lopovi.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/07/2016 : 08:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Javio mi je da vratim nazad. On će platiti poštarinu za nazad 26 $ i predment još 19 $.
Ja u to ne vjerujem pa to neću raditi. Po naputku eBay-a probat ću se dogovoriti. Predložio sam 30% refund, što mislim da je realno za menje ošćećenje. Ako pristane dobro, ako ne, neka ga voda nosi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 27/07/2016 08:14:29
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/07/2016 : 08:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Buffy the vampire slayer Graduation day-action figure, a? :P


A glogov kolac sam dobio polomljen.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/07/2016 : 08:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Zao mi je tvoje situacije, ali ja sam se naucio da s kinezima nema vise online kupovine.
Postoje shopovi online u UK i Njemackoj ciji su vlasnici kinezi i iz tih poslovnica brze predmet i stigne. Treba pogledati uvijek lokaciju prodavaca.
Dvaput kupio mini portable zvucnik, nikad stiglo, od refunda nix, samo sablonski mail(uvijek isti samo drugi potpis osobe) "dear customer, if you would like.. " ..pisao zadnji put, dajte tih 10eura zrtvama potresa i poplava kad ste pokvareni i bezobrazni.
Sad samo kupujem provjereno i skuplje, ali sigurno i brze.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/07/2016 : 08:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Sova otvorio podružnicu u Hong Kongu.


A kako će sad po pitanju "isporuka"? Nekad ih je razvozio biciklom.
Da u međuvremenu nije uzgajao jato sokolova poštara?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/07/2016 : 08:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Zao mi je tvoje situacije, ali ja sam se naucio da s kinezima nema vise online kupovine.
Postoje shopovi online u UK i Njemackoj ciji su vlasnici kinezi i iz tih poslovnica brze predmet i stigne. Treba pogledati uvijek lokaciju prodavaca.
Dvaput kupio mini portable zvucnik, nikad stiglo, od refunda nix, samo sablonski mail(uvijek isti samo drugi potpis osobe) "dear customer, if you would like.. " ..pisao zadnji put, dajte tih 10eura zrtvama potresa i poplava kad ste pokvareni i bezobrazni.
Sad samo kupujem provjereno i skuplje, ali sigurno i brze.


Imam dosta dobra iskustva sa kupovinom iz Kine / HK. Nije stiglo možda samo 2 puta, vraćen mi je novac. Najteži su kada stigne, ali je oštećeno ili nije to što sam tražio. Onda se natežu porukama. Nije ovo ništa važno jer je sitnica. Ovaj topic sam postavio čisto da znam kako da se postavim i da znam što je normalno u ovakvim situacijama. Nekako mi se 10% učinilo smiješno :-)

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/07/2016 : 08:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Lik je na kraju pristao na 30% refund koji sam predložio. Izgleda da se sa kinezima sve svodi na natezanje i cjenkanje preko poruka...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/07/2016 : 10:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ali ne znam koji su iznosi u igri, ako ti se isplati ok, uglavnom ja sa europskim prodavacima nemam problema.
Ima ih npr. kineza i indijaca koji imaju shopove u njemackoj ili UK pa onda su zbog "jacih" zakona i kontrole sigurniji za kupovati i mozes lako dobiti i 100%-tni refund ako se lijepo dogovoris ili u najgorem slucaju zalis customer supportu. Ja pred koji tjedan narucio kofer za auto, nije stao u ormaric poste ovi vratili ,javili mailom paket vracen i evo vam novac nazad. Ovdje je slucaj drugaciji jer je paket bio veci od 1,5metra pa nisu htjeli primiti. Pih.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 28/07/2016 10:18:53
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 29/07/2016 : 13:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
I ja sam imao bezveze situacija. Kupim djeci neki autić na daljinski, nekih 80-90$, i zamotavali su me 3 mjeseca, te poslali su te nisu, i na kraju kada sam prijavio e-bay vratili su mi pare, umanjeno za nekih 7-8$ . Bezveze

TM
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000