forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Video igra - umetnost? Vaš stav.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 26/08/2016 : 15:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
" Napisi nesto o tome jesu li videoigre umjetnost ili nisu."

I jesam, na prvoj stranici. I tu se više nema što dodati.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/09/2016 : 10:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Eh, ako moras radit, moras. Ali sumnjam da on ove postove u sitne sate salje s pauza na poslu.




Ne šaljem s pauza na poslu jer posao nemam.

Sve što trenutno radim su obaveze vezane za doktorat i neki znanstveni/studentski projekti za koje neću dobiti nikakve novce. S obzirom da nemam definirano radno vrijeme, radim koliko mogu, sve dok se ne umorim.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 06/09/2016 : 11:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da su te zadrzali u Ministarstvu kulture.

Znanstveni rad nikad ne prestaje, da. Osim kad spavas ili se rekreiras, u biti radis citav dan. I jos na kraju dana imas osjecaj da nisi nista napravio. Ja sam si cak znao prije spavanja nabrajat sta sam sve u tom danu procitao, napisao, naucio, blabla, da se ne bih osjecao da sam protratio dan.
Al danas mi je jos gore. 8 sati dnevno radim posao koji je OK i u biti je u znanosti, ali s kojim se ne identificiram i koji sam prihvatio samo zbog love. Pa pravi rad brojim tek od trenutka kad dodjem doma i pojedem veceru.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 06/09/2016 : 12:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Bushido,doktorat iz čega?!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 06/09/2016 : 12:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Kakvo pitanje! Pa valjda i vrapci na grani znaju da je Bushido povjesnicar.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/09/2016 : 13:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Mislio sam da su te zadrzali u Ministarstvu kulture.


Bilo je vrijeme prije parlamentarnih izbora, pa mi nisu produžili ugovor. Već godinu dana bezuspješno pokušavam naći posao.

Znanstveni rad je u redu, ima dosta toga što želim napraviti. Ali sada bih bio najsretniji s bilo kakvim plaćenim poslom koji odgovara mojim sposobnostima, samo da imam neka primanja od kojih bi mogao živjeti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 06/09/2016 13:53:02
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 06/09/2016 : 14:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Znam kak ti je - i ja sam nakon zadnjeg povratka u Hr preko godinu dana trazio posao.
Nije mi se strasno zurilo da ga nadjem, jer sam imao ustedjevine za godinu dana i jer mogu OK zivjeti i od obiteljskog uzgoja pasa, ali ono, htio sam raditi, staviti svoje znanje i vjestine na nekakvu korist drustvu.
Iako imam CV "za vola ubit" (ili mozda bas zbog toga), vecina prijava je prolazila bez ikakvog odgovora.
Kad sam i pozivan na intervjue, to je bila cista sprdacina.
Na kocnu sam nasao posao koji bi u nekom drugom vremenu bio posao iz snova. A i ja bih bio zaposlenik iz snova - poslodavac je bio odusevljen cim je vidio moje ime na prijavi i jedino pitanje je bilo jesam li ja onaj koji on misli da jesam. Nije bilo nikakve daljnje selekcije, intervjua, nicega. Samo: "Dodjite, idemo raditi". Jedini problem je bio: "Znate, placa ce vam biti 3500kn, jer vise nemam. A i to samo kad budete imali punu satnicu. A ne mogu vam garantirati da cete ijedan mjesec imati punu satnicu. Dapace, ne mogu vam garantirati ni da cete imati posao kroz nekoliko mjeseci. Mogu vam garantirati jedino to da ce vam sve sto odradite biti placeno."
Ovaj put se ne vracam dok ne ustedim toliko da barem 10 godina ne moram raditi, jer je situacija sve gora i gora.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/09/2016 : 15:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Znam kak ti je - i ja sam nakon zadnjeg povratka u Hr preko godinu dana trazio posao.
Nije mi se strasno zurilo da ga nadjem, jer sam imao ustedjevine za godinu dana i jer mogu OK zivjeti i od obiteljskog uzgoja pasa, ali ono, htio sam raditi, staviti svoje znanje i vjestine na nekakvu korist drustvu.
Iako imam CV "za vola ubit" (ili mozda bas zbog toga), vecina prijava je prolazila bez ikakvog odgovora.
Kad sam i pozivan na intervjue, to je bila cista sprdacina.
Na kocnu sam nasao posao koji bi u nekom drugom vremenu bio posao iz snova. A i ja bih bio zaposlenik iz snova - poslodavac je bio odusevljen cim je vidio moje ime na prijavi i jedino pitanje je bilo jesam li ja onaj koji on misli da jesam. Nije bilo nikakve daljnje selekcije, intervjua, nicega. Samo: "Dodjite, idemo raditi". Jedini problem je bio: "Znate, placa ce vam biti 3500kn, jer vise nemam. A i to samo kad budete imali punu satnicu. A ne mogu vam garantirati da cete ijedan mjesec imati punu satnicu. Dapace, ne mogu vam garantirati ni da cete imati posao kroz nekoliko mjeseci. Mogu vam garantirati jedino to da ce vam sve sto odradite biti placeno."
Ovaj put se ne vracam dok ne ustedim toliko da barem 10 godina ne moram raditi, jer je situacija sve gora i gora.


Ja se još uvijek nekako nadam da ću ovdje naći posao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 06/09/2016 : 16:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ma, da, nemoj me krivo shvatiti, nije mi te bila namjera bedirati. Bas suprotno, htio sam reci: "Ne bediraj se previse, u Hr je normalno da s tim profilom obrazovanja dugo trazis posao".
A, koliko znam, jos se nisi ozenio pa ti je i s te strane lakse i cekati i mozda prihvatiti nesto slabije placeno dok ne nadjes nesto bolje.
U svakom slucaju, sretno, jer nalazenje posla je bar 90% stvar ciste srece.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/09/2016 : 18:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Ma, da, nemoj me krivo shvatiti, nije mi te bila namjera bedirati. Bas suprotno, htio sam reci: "Ne bediraj se previse, u Hr je normalno da s tim profilom obrazovanja dugo trazis posao".
A, koliko znam, jos se nisi ozenio pa ti je i s te strane lakse i cekati i mozda prihvatiti nesto slabije placeno dok ne nadjes nesto bolje.
U svakom slucaju, sretno, jer nalazenje posla je bar 90% stvar ciste srece.


Hvala. Valjda će se nešto pojaviti. Kad-tad.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 07/09/2016 : 16:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Bushido,ako i nađeš posao u Hrvatskoj to neće biti posao koji ce biti placen onako pošteno s obzirom na tvoje dugogodišnje školovanje,iskreno najbolje bi ti bilo da se ugradis u ministarstvo kulture i tamo izvlačiš pare od poreznih obveznika kao i većina kulturnjaka u Hrvatskoj,jasno ako je to moguće a netko je gore spominjao ministarstvo kulture!Sto čekaš,to ti je super prilika da zgrabis neku lovu!!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000