forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Server
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 24/08/2016 : 09:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
OK, ljudima koji se razumiju ne bi trebalo biti teško - kako da se spojim na server s nekog računala u mreži?
Fizički je sve dobro spojeno (kablovi i to) samo ne znam naredbu koju treba ukucati u adresnu traku. Dolje se vidi kako to izgleda na starom kompu, ali sam dobio novi i ne mogu nikako preko njega naći server (S:).
Netko zna?


It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/08/2016 : 12:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
mislim da bi programeri trebali instalirati vpn aplikaciju za pristup serveru
vezu ima, ali bez programa nema pristupa
Go to Top of Page

hitchhiker
Starting Member



53 Posts

Member since 01/08/2010

Posted - 24/08/2016 : 12:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send hitchhiker a Private Message  Reply with Quote
- trebaš znati ime / adresu servera (192.168.1.37)
- trebaš znati ime odn. share diska na serveru (Podaci)

net use s: \\192.168.1.37\Podaci /pers:yes


(/pers:yes na kraju znači "nek zapamti" da ne trebaš kucati nakon ponovnog logiranja ponovo)

Edited by - hitchhiker on 24/08/2016 12:55:10
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 24/08/2016 : 13:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Bravo, to je to '\\192.168.1.37\' ili '\\ime servera\'

Sad me traži user name i šifru, a nemam pojma koja je
Je l' to svi imaju isto ili imaju drugi user name, a šifra je serverova... ah, moram to nekako prokužiti
Anyway, zahvaljujem na pomoći, pomogao si

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

hitchhiker
Starting Member



53 Posts

Member since 01/08/2010

Posted - 25/08/2016 : 07:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send hitchhiker a Private Message  Reply with Quote

što se tiče prijave na server (username i šifru) imaš u grubom dve variante:
- ili tebe kao korisnika (znači tvoj username kojim se ti logiraš na tvoju stanicu)
ubace na serveru na listu kojima je share dostupan
- ili ti daju username i šifru koja se koristi za dostup do servera
(to nije isti username kao onaj kojeg ti koristiš za svoju stanicu)
i upišeš ga kad te traži

u svakom slučaju mislim, da je najbolje da to provjeriš sa ljudima koji su ti postavili server

Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 25/08/2016 : 08:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hitchhiker


što se tiče prijave na server (username i šifru) imaš u grubom dve variante:
- ili tebe kao korisnika (znači tvoj username kojim se ti logiraš na tvoju stanicu)
ubace na serveru na listu kojima je share dostupan
- ili ti daju username i šifru koja se koristi za dostup do servera
(to nije isti username kao onaj kojeg ti koristiš za svoju stanicu)
i upišeš ga kad te traži

u svakom slučaju mislim, da je najbolje da to provjeriš sa ljudima koji su ti postavili server





Ja sam postavio server
još uvijek se sam sebi divim kako sam to uspio

a problem je što sam zaboravio šifru za guest, pa se moram spajati sa svakog računala kao administrator

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 26/08/2016 : 17:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Guest nema šifru i po defaultu je disablean.

Server vrti nekakav windows OS?
Možeš mu fizički pristupiti ili samo remote?

Ako možeš fizički onda na njemu kreiraš novog usera, shareaš folder kojem želiš imati pristup, dodijeliš tog usera pod permissions tako da ima pristup folderu. Zatim sa svog računala možeš pristupiti serveru, npr. preko windows explorera odeš na network pa bi ti trebao izbaciti ime mreže/grupe i servera ili ideš pod find computers pa upišeš ime servera. Naravno uvijek se možeš spojiti i preko ftp-a, ali ako je u pitanju lokalna mreža onda je jednostavnije preko windows explorera.

Nadam se da sam pomogao. ;)
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 29/08/2016 : 14:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Guest nema šifru i po defaultu je disablean.

Server vrti nekakav windows OS?
Možeš mu fizički pristupiti ili samo remote?

Ako možeš fizički onda na njemu kreiraš novog usera, shareaš folder kojem želiš imati pristup, dodijeliš tog usera pod permissions tako da ima pristup folderu. Zatim sa svog računala možeš pristupiti serveru, npr. preko windows explorera odeš na network pa bi ti trebao izbaciti ime mreže/grupe i servera ili ideš pod find computers pa upišeš ime servera. Naravno uvijek se možeš spojiti i preko ftp-a, ali ako je u pitanju lokalna mreža onda je jednostavnije preko windows explorera.

Nadam se da sam pomogao. ;)



Bojim se da sam ja svog guest-a enejblao i šifrirao, pa šifru zaboravio

I uspio sam sve završiti još u petak.
To me spajanje na server zezalo jer sam pokušavao pristupiti s naredbom \ umjesto \\. A znao sam da je nešto slično i jednostavno... Tu mi je hitchhiker puno pomogao. Kad sam se spojio onda nisam znao šifru za guest, ali sam se sjetio da sam to rješavao spajajući se kao administrator. I onda kad sam to sve obavio, zezao me pristup programima jer mi je na svaki pokušaj otvaranja izbacivalo error. Skužio sam da je vjerojatno u pitanju problem s ovlastima pa sam mapirao disk - viola! - sad sve radi kao vurica

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.

Edited by - dr strangelove on 29/08/2016 14:47:07
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/09/2016 : 20:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove
Bojim se da sam ja svog guest-a enejblao i šifrirao, pa šifru zaboravio

I uspio sam sve završiti još u petak.
To me spajanje na server zezalo jer sam pokušavao pristupiti s naredbom \ umjesto \\. A znao sam da je nešto slično i jednostavno... Tu mi je hitchhiker puno pomogao. Kad sam se spojio onda nisam znao šifru za guest, ali sam se sjetio da sam to rješavao spajajući se kao administrator. I onda kad sam to sve obavio, zezao me pristup programima jer mi je na svaki pokušaj otvaranja izbacivalo error. Skužio sam da je vjerojatno u pitanju problem s ovlastima pa sam mapirao disk - viola! - sad sve radi kao vurica



Bitno da sve radi kako treba
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000