forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Crna Željka (novi strip)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 31/07/2017 : 18:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
Ekipa,

komentari su mi vrlo bitni, to je jedan od razloga zašto se i trudim postati svoje radove na ovom forumu.
Postam i zbog svojih altruističkih tenzija da doprinosim autorskom stripu u nas, ulagajući svoje vrijeme i trud.

Stoga, bitnu ulogu igra i to tko ti daje komentare i kakav rad/stav/namjera stoji iza onoga tko komentira.
No, pojedinci u ovom topicu su se u više navrata (ne samo ovdje, nego i u drugim tropicima) dovoljno raskrinkali u tome što su i s kakvim smislom uopće dolaze na forum (općenito) i komentiraju. Samim time, jasno je koliko me se njihovi komentari i tiču.

Tako da, morat ću vas razočarati, ja i dalje nastavljam s crtanjem i pisanjem svojih stripova, a vi se lagano tornjajte na druge topice i druge stripove kojih ima u izobilju u autorskom izlogu i koji su možda bolje i nacrtani i napisani od Željke.

Široki vam programi :)

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/

Edited by - MarkoDj on 31/07/2017 18:30:34
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/07/2017 : 20:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Pojedinci su ti cudna stvar. Oni ti jedan dan, na vlastitu inicijativu, "ulagaju svoje vrijeme i trud" u uredjivanje i prevodjenje tvojih tekstica za Patreon, kako bi ti pomogli da od svoga rada zivis... a onda ti drugi dan, samo zato sto si im hracnuo na neku svetkovinu, kazu sto te ide. A treci dan vec, posve nevezano i za prvo i za drugo, daju, sine ira et studio, svoje misljenje o tvojim kreativnim snagama i slabostima. Kad iz te visesmjerne kontradikcije ne bi bilo jasno da su pojedinci jednostavno ludi, covjek bi pomislio da oni u razlicitim prilikama razlicito reagiraju i da to uvelike ovisi o tome kako si ti nastupio.

Na ovom je forumu zabranjeno vrijedjanje ikoga i po bilo kojoj osnovi, osim ako je rijec o vrijedjanju krscana. A ako je to vrijedjanje krscana jos i izrazeno u formi stripa, onda to ide i trajno na sajt, kao bozicni poklon citateljima. Ja se na tvojem mjestu ne bih vracao na tu temu. Objavio si infantilan, polupismen i esencijalno dosadan rad koji ne bi dobio apsolutno nikakvu paznju ni od koga da ga nisam ja iskoristio za svoju agendu. Ili mi, dakle, zahvali za tu mrvicu besplatnog publiciteta ili se pravi da se stvar nije nikad ni dogodila.

Ja ne gajim prema tebi, ili bilo kojem neznancu, nikakve posebne ni simpatije ni antipatije. Mislim da si talentiran crtac i steta bi bilo da u tome ne uspijes zato sto nisi talentiran pisac. Ako hoces poslusati moje savjete (s kojima ti se, uostalom, slozio i covjek dijametralno suprotnih uvjerenja od mojih) - poslusaj; ako neces - nemoj. Bio razlog za neslusanje taj sto sam ti za "Crni Bozic" rekao sto te ide, ili neki drugi - meni je sasvim svejedno. Isto kao sto mi je, na koncu, sasvim svejedno hoces li imati od cega zivjeti ili neces. Ja ti mogu, kao covjek covjeku, reci: "Od Bula i Bala i Crne Zeljke kruha biti nece", a ako ti to ne zelis poslusati, koji god bio razlog - tvoja stvar. Jedini razlog zasto sam se imao potrebu javiti je da kazem ono za sto nisam siguran da je uopce itko cuo, pa cu ponoviti: tvoj je crtez trenutno, jer ga sputava scenarij, karikatura koja ne zna nasmijati i koja nema apsolutno nikakve slatkoce ili carolije. Iako je tehnicki na visokoj razini, nema niceg fora u sebi, odbojan je za gledanje, a to je jednostavno zato sto ga animira jedan opori pogled na svijet. Eto.


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 31/07/2017 20:17:17
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 31/07/2017 : 21:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Pojedinci su ti cudna stvar. Oni ti jedan dan, na vlastitu inicijativu, "ulagaju svoje vrijeme i trud" u uredjivanje i prevodjenje tvojih tekstica za Patreon, kako bi ti pomogli da od svoga rada zivis... a onda ti drugi dan, samo zato sto si im hracnuo na neku svetkovinu, kazu sto te ide. A treci dan vec, posve nevezano i za prvo i za drugo, daju, sine ira et studio, svoje misljenje o tvojim kreativnim snagama i slabostima. Kad iz te visesmjerne kontradikcije ne bi bilo jasno da su pojedinci jednostavno ludi, covjek bi pomislio da oni u razlicitim prilikama razlicito reagiraju i da to uvelike ovisi o tome kako si ti nastupio.

Na ovom je forumu zabranjeno vrijedjanje ikoga i po bilo kojoj osnovi, osim ako je rijec o vrijedjanju krscana. A ako je to vrijedjanje krscana jos i izrazeno u formi stripa, onda to ide i trajno na sajt, kao bozicni poklon citateljima. Ja se na tvojem mjestu ne bih vracao na tu temu. Objavio si infantilan, polupismen i esencijalno dosadan rad koji ne bi dobio apsolutno nikakvu paznju ni od koga da ga nisam ja iskoristio za svoju agendu. Ili mi, dakle, zahvali za tu mrvicu besplatnog publiciteta ili se pravi da se stvar nije nikad ni dogodila.

Ja ne gajim prema tebi, ili bilo kojem neznancu, nikakve posebne ni simpatije ni antipatije. Mislim da si talentiran crtac i steta bi bilo da u tome ne uspijes zato sto nisi talentiran pisac. Ako hoces poslusati moje savjete (s kojima ti se, uostalom, slozio i covjek dijametralno suprotnih uvjerenja od mojih) - poslusaj; ako neces - nemoj. Bio razlog za neslusanje taj sto sam ti za "Crni Bozic" rekao sto te ide, ili neki drugi - meni je sasvim svejedno. Isto kao sto mi je, na koncu, sasvim svejedno hoces li imati od cega zivjeti ili neces. Ja ti mogu, kao covjek covjeku, reci: "Od Bula i Bala i Crne Zeljke kruha biti nece", a ako ti to ne zelis poslusati, koji god bio razlog - tvoja stvar. Jedini razlog zasto sam se imao potrebu javiti je da kazem ono za sto nisam siguran da je uopce itko cuo, pa cu ponoviti: tvoj je crtez trenutno, jer ga sputava scenarij, karikatura koja ne zna nasmijati i koja nema apsolutno nikakve slatkoce ili carolije. Iako je tehnicki na visokoj razini, nema niceg fora u sebi, odbojan je za gledanje, a to je jednostavno zato sto ga animira jedan opori pogled na svijet. Eto.



Apropo ponovnog vraćanja teme na 'ilegalno' prisustvo stripa 'Crni Božić' na forumu i web strip sekciji, obrati se administratorima. Ako pritužbe stoje, oni će ih uvažiti i u skladu s pravilima foruma ukloniti strip.

Ja problem s primanjem kritike nemam. To će potvrditi svatko tko me poznaje, od vrsnih profesionalaca iz svijeta stripa pa do kućnih prijatelja.
Moji radovi su nesavršeni, nedovoljno dobro nacrtani i nedovoljno dobro napisani i u ruhu takvog samokritičnog stava prema samom sebi, radim i dalje, učim iz pogrešaka i vjerujem da ću biti bolji.
(Čini se da si se namjeračio na krivu osobu i da nećeš dobiti 'soka')

Isto tako, ulaganje truda u sve te radove, itekako mi je donijelo kruha, i priliku da proživim razna iskustva, razna putovanja, da ostvarim kontakte, i prije svega, naučim što ne valja i kako biti bolji.
No, tebi se to ne isplati tumačiti, niti to želiš čuti. Zdrava polemika i istinsko pomaganje kroz konstruktivnu kritiku nisu tvoja svrha. Nemojmo se pretvarati. Već su dosadne te emotivne ucjene i trikovi kojima vabiš replike i ispuniš tu svakodnevnu dokolicu na forumu.
No, znam i da nisi jedan od onih koji će samo otići kada im se lijepo kaže da daljnja komunikacija nema smisla. Stoga, piši! :)
Ako će ti to nešto značiti, hvala ti, CV, na populariziranju mog stripa na ovom forumu i na tome što si mi ti osobno zapalio ikonicu uz pomoć svoje sveprisutnosti. To uistinu cijenim :)

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/

Edited by - MarkoDj on 31/07/2017 21:32:10
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 31/07/2017 : 21:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Marko, samo naprijed sa svojim radovima i nemoj se obazirati na nekakve kvazikomentare dotičnih forumaša.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/07/2017 : 21:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je jako zao ako si moju kritiku primio kao zlonamjernu. Iznio sam svoje misljenje u dobroj namjeri. Cv i meni zna plesat po zivcima, ali mi ne smeta sloziti se s njim ako smatram da je u pravu, a ovdje donekle jest. Kazem donekle jer mene ne smetaju ideoloske pozadine. Smeta me scenaristicka povrsnost i plosnost te dojam da nemas nesto posebno za reci. Ja mogu pisat svakakve pizdarije po ostalim topicima, ali u autorskom izlogu se trudim biti iskren u nadi da cu biti od pomoci jer i meni je mnogo, mnogo pomogao. Sve je ovo, naravno, samo moj subjektivan dojam i vise od svega ti zelim da me razuvjeris. Crtanje prema vlastitim scenarijima je tvoj izbor i tvoje puno pravo, meni je malo zao jer je (ponavljam:moj dojam) da sa scenaristicke strane nemas u sebi ono nesto dok s crtacke nudis vise od svih nas mladjih sto svrljamo po lijepoj nasoj.
S druge strane bitno je da covjek radi ono sto ga veseli i da u tome uziva pa s te strane samo naprijed.

Puno srece i pozdrav

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/07/2017 : 21:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarkoDj

Apropo ponovnog vraćanja teme na 'ilegalno' prisustvo stripa 'Crni Božić' na forumu i web strip sekciji, obrati se administratorima. Ako pritužbe stoje, oni će ih uvažiti i u skladu s pravilima foruma ukloniti strip.


Ma, naravno da ce ga ukloniti. Pa nece valjda mene, koji sam rekao da me vrijedja. Pa to bi bilo apsurdno.

quote:
Ja problem s primanjem kritike nemam. To će potvrditi svatko tko me poznaje, od vrsnih profesionalaca iz svijeta stripa pa do kućnih prijatelja. Moj radovi su nesavršeni, nedovoljno dobro nacrtani i nedovoljno dobro napisani i u ruhu takvog samokritičnog stava prema samom sebi, radim i dalje, učim iz pogrešaka i vjerujem da ću biti bolji.


Dobro za tebe, ali ne znam zasto to direktno meni govoris.

quote:
Čini se da si se namjeračio na krivu osobu i da nećeš dobiti 'soka'.


Aha, zato. A cuj, mozes jos jednom procitati sto sam ti zapravo napisao pa mozda vidjeti da si me totalno krivo shvatio. Ili nastaviti vjerovati ovo sto trenutno vjerujes, koga briga.

quote:
Isto tako, ulaganje truda u sve te radove, uključujući Bula i Bala, itekako mi je donijelo kruha, i priliku da proživim razna iskustva, razna putovanja, da ostvarim kontakte, i prije svega, naučim što ne valja i kako biti bolji.


Drago mi je da je tako.

quote:
No, tebi se to ne isplati tumačiti, niti to želiš čuti.


Aha, dakle, nije mi drago? OK, nisam znao.

quote:
Zdrava polemika i istinsko pomaganje kroz konstruktivnu kritiku nisu tvoja svrha.


Iz recenice u recenicu otkrivas mi novu stranu moje osobnosti, za koju nisam imao pojma da postoji. A nismo se nikad ni sreli. Sto nisi zensko da se dogovorimo za kakav dejt!

quote:
Nemojmo se pretvarati. Već su dosadne te emotivne ucjene i trikovi kojim vabiš ljude da konstantno repliciraju i ispunjavaju tvoju svakodnevnu dokolicu na forumu.


Jos! Jos! Nemoj sad stati! To! To! Da! Ah! Aaaaah!

quote:
No, znam i da nisi jedan od onih koji će samo otići kada im se lijepo kaže da daljnja komunikacija nema smisla. Stoga, piši! :)


E, jebiga.
Trebao sam te cuti kad si mi unaprijed rekao da ovdje necu dobiti "soka".


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 31/07/2017 : 23:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Meni je jako zao ako si moju kritiku primio kao zlonamjernu. Iznio sam svoje misljenje u dobroj namjeri. Cv i meni zna plesat po zivcima, ali mi ne smeta sloziti se s njim ako smatram da je u pravu, a ovdje donekle jest. Kazem donekle jer mene ne smetaju ideoloske pozadine. Smeta me scenaristicka povrsnost i plosnost te dojam da nemas nesto posebno za reci. Ja mogu pisat svakakve pizdarije po ostalim topicima, ali u autorskom izlogu se trudim biti iskren u nadi da cu biti od pomoci jer i meni je mnogo, mnogo pomogao. Sve je ovo, naravno, samo moj subjektivan dojam i vise od svega ti zelim da me razuvjeris. Crtanje prema vlastitim scenarijima je tvoj izbor i tvoje puno pravo, meni je malo zao jer je (ponavljam:moj dojam) da sa scenaristicke strane nemas u sebi ono nesto dok s crtacke nudis vise od svih nas mladjih sto svrljamo po lijepoj nasoj.
S druge strane bitno je da covjek radi ono sto ga veseli i da u tome uziva pa s te strane samo naprijed.

Puno srece i pozdrav



Ma sve u redu!
Daleko od toga da ne treba, i da se ne crta po tuđim skriptama, dapače! I'm in! :)
Inače, najbitnije je da se radi strip


HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/

Edited by - MarkoDj on 31/07/2017 23:16:58
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 02/08/2017 : 22:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Pravit stripove po vlastitom scenariju je jako tezak i kompleksan proces.Moras znat crtat,pisat,kadrirat...uglavnom nije lako ispricat pricu u slikama.Ti nisi samo sjajan crtac,ti znas i super iskadrirat strip i ispricat pricu,stripovi su ti citljivi.Ono sta meni malo smeta kod tvojih stipova je sta mi se cini da ti je poruka,tj.ono sta zelis reci sa svojim stripom bitnije od same price.Prica ti je u sluzbi poruke a trebalo bi bit obrnuto.Nije problem iznosit u stripu svoje vjerske,politicke,zivotne stavove ali oni uvik moraju bit u sluzbi price.Ne moze poruka bit najvaznija,onda to prelazi u pamflet.I triba bi malo vise paznje posvetit karakterizaciji likova,daj im malo vise kako bi mi u Dalmaciji rekli šuga.Ako crtas nekog negativca npr. homofoba koji uziva tuc homoseksualce moras mu dat i neke pozitivne osobine npr.smisao za humor ili nesto slicno da ga napravis vise zivotnim.Tvoji likovi su previse crno bijeli,fali im malo ljudskosti.Nadam se da neces ovo sta sam nasvrlja svatit kao nesto zlonamjerno jer zaista nije.Ti spadas medju najbolje domace strip autore i steta bi bilo da ne iskoristis svoj ogromni potencijal do kraja.
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 03/08/2017 : 10:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Pravit stripove po vlastitom scenariju je jako tezak i kompleksan proces.Moras znat crtat,pisat,kadrirat...uglavnom nije lako ispricat pricu u slikama.Ti nisi samo sjajan crtac,ti znas i super iskadrirat strip i ispricat pricu,stripovi su ti citljivi.Ono sta meni malo smeta kod tvojih stipova je sta mi se cini da ti je poruka,tj.ono sta zelis reci sa svojim stripom bitnije od same price.Prica ti je u sluzbi poruke a trebalo bi bit obrnuto.Nije problem iznosit u stripu svoje vjerske,politicke,zivotne stavove ali oni uvik moraju bit u sluzbi price.Ne moze poruka bit najvaznija,onda to prelazi u pamflet.I triba bi malo vise paznje posvetit karakterizaciji likova,daj im malo vise kako bi mi u Dalmaciji rekli šuga.Ako crtas nekog negativca npr. homofoba koji uziva tuc homoseksualce moras mu dat i neke pozitivne osobine npr.smisao za humor ili nesto slicno da ga napravis vise zivotnim.Tvoji likovi su previse crno bijeli,fali im malo ljudskosti.Nadam se da neces ovo sta sam nasvrlja svatit kao nesto zlonamjerno jer zaista nije.Ti spadas medju najbolje domace strip autore i steta bi bilo da ne iskoristis svoj ogromni potencijal do kraja.



Hej Torghal! Pretpostavljam da me sve ovo ide za božićni strip (?). Slažem se po pitanju problema pamfletnosti i karakterizacije likova. Ne mogu reći da mi je sažvakavanje tog stripa ovdje na forumu odmoglo! Iskristalizirale su se mnoge dobre, ali i loše stvari :)

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 03/08/2017 : 15:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MarkoDj

quote:
Originally posted by Torghal

Pravit stripove po vlastitom scenariju je jako tezak i kompleksan proces.Moras znat crtat,pisat,kadrirat...uglavnom nije lako ispricat pricu u slikama.Ti nisi samo sjajan crtac,ti znas i super iskadrirat strip i ispricat pricu,stripovi su ti citljivi.Ono sta meni malo smeta kod tvojih stipova je sta mi se cini da ti je poruka,tj.ono sta zelis reci sa svojim stripom bitnije od same price.Prica ti je u sluzbi poruke a trebalo bi bit obrnuto.Nije problem iznosit u stripu svoje vjerske,politicke,zivotne stavove ali oni uvik moraju bit u sluzbi price.Ne moze poruka bit najvaznija,onda to prelazi u pamflet.I triba bi malo vise paznje posvetit karakterizaciji likova,daj im malo vise kako bi mi u Dalmaciji rekli šuga.Ako crtas nekog negativca npr. homofoba koji uziva tuc homoseksualce moras mu dat i neke pozitivne osobine npr.smisao za humor ili nesto slicno da ga napravis vise zivotnim.Tvoji likovi su previse crno bijeli,fali im malo ljudskosti.Nadam se da neces ovo sta sam nasvrlja svatit kao nesto zlonamjerno jer zaista nije.Ti spadas medju najbolje domace strip autore i steta bi bilo da ne iskoristis svoj ogromni potencijal do kraja.



Hej Torghal! Pretpostavljam da me sve ovo ide za božićni strip (?). Slažem se po pitanju problema pamfletnosti i karakterizacije likova. Ne mogu reći da mi je sažvakavanje tog stripa ovdje na forumu odmoglo! Iskristalizirale su se mnoge dobre, ali i loše stvari :)



Da, to se odnosi na bozicni.Za ovaj novi ne mogu nista napisat na osnovu dvi table osim da je super nacrtan i iskadriran.
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 31/08/2017 : 21:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
Cover za novi broj fanzina Gavran (Strip club 85) u kojemu se nalazi i nova epizoda Željke.
Promocija Gavrana se održava u sklopu festivala Fra-ma-fu, (7.9. - 10.9.), Virovitica.

Više o fanzinu i samom eventu:
https://www.facebook.com/events/124762098171231


HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000